Ja tu vēl neguli kails, tad varbūt ir laiks sākt to darīt?
5 iemesli, kāpēc veselīgāk ir gulēt kailam6
Tu apturēsi novecošanās pazīmes, izskatīsies jaunāks un skaistāks.
Gulēšana kailam istabā, kur temperatūra nav augstāka par 21 grādu, stimulē pretnovecošanās hormona melatonīna un augšanas hormona izstrādi. Šie hormoni var uzlabot mūsu fizisko sniegumu. Tie «darbojas» labāk zemākā temperatūrā, ļaujot ķermenim atjaunoties, tādējādi uzlabojot matu un nagu stāvokli. Pārāk karstā telpā ķermenim nav iespējams dabīgi sevi atdzesēt, savukārt tas var izjaukt šo hormonu izdalīšanos.
Tu izskatīsies laimīgāks un mierīgāks.
Gulēšana kā no mātes miesām nākušam veicina arīdzan oksitocīna jeb tā sauktā mīlestības hormona izdalīšanos. Tas ir spēcīgs labsajūtas veicinātājs, kurš parasti «piedalās» mīlas priekos, cīnās ar stresu un depresiju.
Miega kvalitāte būs augstāka.
Kādā pētījumā Austrālijā atklājies, ka dažas hroniska bezmiega formas ir saistītas ar nepareizu ķermeņa temperatūras regulāciju naktī. Savukārt dāņi eksperimenta dalībniekiem uzvilka termokostīmus, lai pazeminātu viņu ādas temperatūru, bet ne paša ķermeņa temperatūru. Viņi nonāca pie secinājuma, ka šādā gadījumā miegs ir nepārtrauktāks, turklāt dziļā miega fāze ilgst ilgāk.
Tu pazemināsi savu kortizola līmeni un uzturēsi veselīgu svaru.
Slikts miegs ir asociēts ar stresa hormona kortizola, kā arī ar dažādu citu hormonu izdalīšanos, kuri var veicināt mūsu apetīti, tādējādi liekot mums sniegties pēc dažādiem mierinošiem, bet neveselīgiem našķiem. Miega trūkums arīdzan ir saistīts ar zemāku tauku dedzināšanas procesu.
Tu uzlabosi savu imūnsistēmu.
It kā tā jau nebūtu gana daudz labumu, piedevām palielināts oksitocīna un samazināts kortizola līmenis padara spēcīgāku tavu imūnsistēmu. Šo svarīgo ķīmisko savienojumu uzturēšana normālā stāvoklī ir viens no svarīgākajiem iemesliem, lai tavs ķermenis spētu cīnīties ar visādiem nejaukiem baciļiem, vīrusiem un citiem slimības izraisošiem organismiem.
Galu galā - varbūt tā vienkārši ir ērtāk?