local-stats-pixel fb-conv-api

21. maijs – Starptautiskā diena „Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”0

4 0

Ik gadu 21. maijā UNESCO atzīmē starptautisko dienu „Kultūras daudzveidība dialogam un attīstībai”, aicinot dalībvalstu sabiedrības apzināties un novērtēt kultūras daudzveidības nozīmi gan atsevišķu kultūras izpausmju ziņā, gan to bagātībā kopumā un savstarpējā mijiedarbībā.

Kultūra veido mūsu identitāti un ir virzītājspēks ilgtspējīgai attīstībai, tādēļ UNESCO mērķis ir panākt, lai kultūra ieņem pienācīgu vietu attīstības stratēģijās, un tiek veicināta kultūras mantojuma saglabāšana, radošo industriju stiprināšana un kultūras daudzveidības sekmēšana. Attīstība nav sinonīms ekonomiskajai izaugsmei, attīstība nozīmē sekmēt arī sabiedrības intelektuālo, emocionālo, morālo un garīgo labklājību un dzīves kvalitāti. Kultūras daudzveidīgās izpausmes – no lolotiem vēstures pieminekļiem un muzejiem līdz tradicionālajām paražām un laikmetīgās mākslas formām – neskaitāmos veidos bagātina mūsu ikdienu. Pārmaiņu un nestabilitātes laikos mantojums ir identitātes un saliedētības avots kopienām. Radošums palīdz veidot atvērtu, iekļaujošu un plurālistisku sabiedrību. Gan mantojums, gan radošums ir pamats dinamiskai, inovatīvai un plaukstošai zināšanu sabiedrībai.

Ar šo dienu UNESCO atgādina par vērtībām, kādas iespējams izprast, pateicoties kultūras daudzveidībai, un ar tās palīdzību aicina sabiedrības visā pasaulē izmantot ikvienu iespēju, lai arvien labāk prastu līdzāspastāvēt (live together) un veicināt izpratni vienai kultūrai par otru.

4 0 0 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 0

0/2000