Ja tev ir divas rokas, tad tev ir vairāk roku nekā vidējam cilvēkam.
15 fakti, kuri var šķist nereāli, bet ir patiesi7
Oksfordas Universitāte ir vecāka par Acteku impēriju. Oksfordas Universitātē mācības kaut kādā formā sākās 1096. gadā, bet tā kļuva populārāka 1167. gadā. Līdz 1200. gadam acteki bija parasta cilts, par impēriju tā kļuva 1325. gada 20. jūnijā, kad tika dibināta impērijas galvaspilsēta Tenočtitlana.
Ja tev ir divas rokas, tad tev ir vairāk roku nekā vidējam cilvēkam. Tas var šķist nepareizi, bet, ja no 100 cilvēkiem vienam ir tikai viena roka, tad vidējais aritmētiskais roku skaits uz šiem cilvēkiem ir mazāks nekā 2.
Sausākajā vietā uz Zemes lietus nav lijis gandrīz divus miljonus gadu. Gobi tuksnesis? Sahāras tuksnesis? Nē! Sausajā Ielejā Antarktikā lietus nav lijis teju 2 000 000 gadu. Sausā Ieleja ir 4800 km2 liela teritorija, kurā nav praktiski nekāda ledus, ūdens vai sniega. Iemesls – spēcīgie vēji, kuri ir pilni ar mitrumu, ir pārāk smagi, lai nokļūtu līdz ielejai, tāpēc tiek nospiesti uz leju un ‘’izlīst’’ pirms ielejas sasniegšanas.
Avokado satur divreiz vairāk kālija nekā banāni. Atceries to apēst brokastīs! Turklāt avokado satur arī K vitamīnu, B6 vitamīnu, C vitamīnu un citas vērtīgas lietas.
Govis katru gadu nogalina vairāk cilvēku nekā haizivis. Laikam jau loģiski, jo uz sauszemes cilvēki uzturas vairāk nekā ūdeņos, kur mīt haizivis. P.S. govis ir agresīvākas pret cilvēkiem, kuriem līdzi ir suņi.
Nerūsējošais tērauds noņem sīpola, ķiploka un zivju smaku no miesas. Protams, ka sīpols un ķiploks padara ēdienus krietni baudāmākus, bet kā lai atbrīvojas no aromāta, kurš paliek uz rokām? Izrādās, ka vajag attiecīgo ādas laukumu paberzēt ar nerūsējošo tēraudu. Iemesls – tērauda molekulas savienojas ar šajos ēdienos esošajām sēra molekulām (aromāta iemesls), pārnesot tās uz savu virsmu.
Tava telefona ekrāns ir netīrāks par tualetes podu. Kāpēc? Cik bieži tu mazgā rokas pirms pieskaršanās ekrānam? Pēc katras pieskaršanās durvju kliņķim, Maķīša kartupeļu baudīšanas vai galu galā suņa glaudīšanas? Lai uzturētu ekrānu tīrāku, notīri to ar antibakteriālo salveti.
Lielāko daļu zaudēto tauku mēs… izelpojam. Kāds pētījums ir pierādījis, ka 10 kg tauku var pārvērst 8,4 kg CO2 (tas, ko mēs izelpojam) un 1,6 kg ūdens, ko mēs izvadām ar urīnu, asarām vai sviedriem.
1919.gadā melases plūdi Bostonā izraisīja 21 cilvēka nāvi. Melase - cukura ražošanas blakusprodukts — tumši brūns sīrupveida šķidrums. Šīe plūdi radās pēc tam, kad pārplīsa milzīgs melases uzglabāšanas konteiners, radot plūdus, kuri virzījās ar ātrumu 56 km/h un pat ar 8 m augstu vilni. Dzīvību zaudēja 21 cilvēks, 150 tikai ievainoti. Vietējie stāsta, ka siltās vasaras dienās melasi varot saost joprojām.
Delfīns reiz uztaisīja pašnāvību, jo bija iemīlējies pētniecē. Delfīns Pīters 1965.gadā pirmo reizi satikās ar pētnieci Mārgaretu Hovu. Viņa bija daļa no NASA pētnieku komandas, kuras mērķis bija iemācīt delfīniem ‘runāt’. Lai eksperiments izdotos, Mārgareta un delfīns visu darīja kopā – ēda, gulēja, spēlējās un mazgājās. Delfīnam tolaik bija 6 gadi (pubertātes vecums delfīniem), tāpēc viņš iemīlējās Mārgaretā. Kad ekperiments beidzās, Pīters tika aizvests uz Maiami, kur viņa veselība strauji pasliktinājās. Dažas nedēļas vēlāk Pīters izdarīja pašnāvību. Veterinārs kā nāves cēloni noteica salauztu sirdi.