Kļūstot par vecākiem mēs iegūstam kādu, kas tevi visu laiku vēros. Nav viegli būt par paraugu saviem bērniem, bet bērni visu iemācīsies no saviem vecākiem. Tas, kā kaut kas tiek darīts, ir pārņemts no vecākiem, vai to gribās vai arī nē. Tāpēc, ir vērts padomāt, vai ir kaut kas, ko būtu vērts pamainīt.
12 veidi, kā vecāki var kļūt par paraugu saviem bērniem2
Esiet optimistiski
Skaidrs, ka nav iespējams visu laiku būt optimistam, it īpaši pirmdienas rītā vai grūtas darba dienas beigās. Ir reizes, kad esam noguruši, bet bērniem labāk ir neuztvert mūsu negatīvismu. Viņiem ir jāredz māte vai tēvs, kurš neapstājas neatkarīgi no tā, kas notiek viņu dzīvē. Agrāk vai vēlāk viņi iemācīsies atdarināt šo optimistisko skatījumu uz lietām.
Seko līdzi savam tonim
Dažreiz pieaugušie aizmirst padomāt, kā mēs runājam ar bērniem. Atcerieties, ka tas, kā jūs sakāt lietas, būtiski ietekmē bērnu uzvedību. Jūsu tonis ir viss: nekliedziet un neesiet aizskaroši. Tā vietā labāk piedāvāt atbildi empātiskā tonī, jūsu balsij jābūt mierīgai un saprotošai.
Ievērojiet veselīgu dzīvesveidu!
Pajautājiet sev, cik bieži bērni redz jūs ēdot sabalansētu uzturu, vingrojam vai rūpējoties par sevi. Tie ir labi dzīves ieradumi, kurus viņi nākotnē varēs atkārtot. Viņi tāpat iemācīsies un redzēs to, ka jūs ēdat neveselīgu pārtiku vai vienkārši nedzerat pietiekami daudz ūdens. Loģiski ir iemācīt viņiem labus ieradumus, kas viņiem var noderēt uz visu mūžu.
Iesaistieties viņu dzīvē
Neatkarīgi no tā, cik nozīmīgs vai svarīgs ir notikums, vienmēr iesaistieties savu bērnu dzīvē. Tādā veidā viņi uzzinās, ka ir svarīgi vienmēr atbalstīt vienam otru. Daži vecāki redz savus bērnus uzaugam un domājot, kur gan pagāja visi šie gadi? Atbilde slēpjas sīkomos.
Nepadodieties vienaudžu spiedienam
Vienaudžu spiediens var mūs ietekmēt arī, kad esam pieauguši. Mēs bieži vien darām lietas, lai “neizskatītos slikti”, taču ļauties provokācijām ne vienmēr ir piemērs, ko gribētu parādīt saviem bērniem. Bērni neaizmirsīs tos mirkļus, kad jūsu uzvedība nebija tā labākā. Pieturieties pie saviem principiem neskatoties ne uz ko.
Smaidiet un izklaidējaties ik pa laikam
Vecāki vienmēr vēlas saviem bērniem nodrošināt visu, lai viņiem nekā netrūktu. Tomēr bērni galvenokārt atcerēsies tos jautros mirkļus, kad viņi skaļi smējās kopa ar jums vai lieliski pavadīja laiku. Nepalaidiet garām iespēju pasmieties ar viņiem, atlieciet malā uz pusstundu vainas apziņu par nestrādāšanu. Pasaule ir pietiekami sarežģīta; dzīvei mājās jābūt laimīgākai.
Rīkojieties labestīgi
Jūsu bērni raugās uz jebkuru veikto labestības aktu, neatkarīgi no tā, vai esat brīvprātīgais labdarības darbā vai vienkārši piešķirat kādam vietu sabiedriskajā transportā. Bērni mācīsies no jūsu labvēlībās. Ja esat laipns pret citiem, viņi redzēs, ka tas ir pieņemams dzīves veids, un to atkārtos.
Nepārspīlējiet
Necentieties pārāk smagi. Tas gav var izklausīties pretrunīgi. Taču daži vecāki vēloties rādīt labu piemēru, ir tik prasīgi, ka pārspīlē savos mēģinājumos vai audzināšanas stilā. Lai gan jūs varat apzināties savus centienus, saglabājiet lietas proporcionāli. Nesmacējiet savus bērnus, lai tikai būtu pozitīvs paraugs, pretējā gadījumā jūs varat izskatīties kā neīsts.
Parādiet stabilitāti
Jūsu bērni vēlas jūsu mīlestību un uzmanību, taču viņiem ir nepieciešama arī stabilitāte. Tas ir bērna dzīves pamats. Struktūras trūkums var izraisīt uzvedības un veselības problēmas, kā arī trauksmes sajūtu. Tas nozīmē, ka regulāra ēšanas, gulēšanas, atpūtas un mājas darbu grafika ievērošana attiecas arī uz jums.
Parādiet, kur jūs strādājat
Visi vecāki vēlas, lai viņu bērni būtu labi cilvēki, un tas lielā mērā ir saistīts ar pūlēšanos darbā, talantu vai nopietnu strādāšanu, vai ne? Jūs varat parādīt bērnam, kā jūs nopelnāt iztiku, vedot viņu pie sevis uz darbu (kad vien iespējams) vai vienkārši runājot ar viņu par to, ko jūs darāt, lai atbalstītu mājsaimniecību.