Garastāvokļa maiņas, runāšana miegā vai pieņemšanās svarā stresa dēļ. Tās ir tikai dažas lietas, kas ir raksturīgas cilvēkiem, bet, kā izrādas, tad arī dzīvnieki var piedzīvot šīs pašas lietas. Kas laikam lieku reizi pierāda, ka mēs esam tomēr līdzīgi dzīvniekiem un neesam tik unikāli, kā to gribētos domāt.
12 fakti par dzīvniekiem, kas tos padara cilvēcīgākus par pašiem cilvēkiem5
Ziloņi var gadiem skumt par saviem tuvākajiem
Kā apgalvo pētnieki, tad ziloņi izjūt milzīgu stresu zaudējot savus tuvākos un var pat mēnešiem ilgi skumt par viņiem. Tāpat ziloņi ir spējīgi atpazīt vietu, kur ir miruši viņu mīļotie.
Šimpanzes izjūt empātiju
Pētījumi pieļauj, ka šimpanzes ir spējīgas uz empātisku uzvedību, bet, tāpat kā cilvēkiem, tas, cik ļoti var saprast citu indivīdu jūtas, ir atkarīgs no katra indivīda.
Pelēm var būt dažādas sejas izteiksmes
Saskaņā ar Makgila universitātes pētniekiem, tad pelēm var būt dažādas sejas izteiksmes. Tās var izpaust sāpes ar sejas izteiksmi un tāpat saprast citas peles.
Delfīni var runāt miegā
Franču ūdens parkā "Planète Sauvage" tika konstatēts, ka delfīni guļot atdarināja vaļu radītas skaņas. Vaļus tie varēja dzirdēt dienas šova laikā, bet guļot viņi tos atdarināja
Baloži var uzvesties irracionāli
Kentuki universitātes pētnieki uzskata, ka baložiem varētu patikt azartiskas nodarbes un grūtāki uzdevumi. Līdzīgi kā cilvēki, tā vietā, lai pārslēgtos uz vieglāku nodarbi, baloži var turpināt grūtāku nodarbi, lai iegūtu gardumu.
Depresīvi kaķi var pieņemties svarā
Izrādās, ka kaķis var pieņemties svarā, jo izjūt stresu un ir nomākts. Sava stresa apēšana nav tikai cilvēkiem raksturīga uzvedība. Tomēr, ja kaķis ir pēkšņi pieņēmies svarā, tad vislabāk būtu doties pie veterināra.
Tamarīna pērtiķiem patīk runāšana
"Zoo Biology" žūrnāla pētījums ir atklājis, ka tamarīna pērtiķiem patīk komunikācija. Tiem ir sarežģīta saziņas sistēma, kas sastāv no čukstiem, spiedzieniem un citām skaņām, iespējams, ka tie ir vienīgie dzīvnieki, kas var čūkstēt līdzīgi cilvēkiem.
Žurkas var vadīt auto
Ričmondas universitātes pētnieki ir atklājuši, ka žurkas var vadīt auto, grozīt stūri un kontrolēt kustīgas ierīces.
Govīm var būt mainīgs noskaņojums
Govīm izaugot to uzvedība kļūst mazāk prognozējama. Dažas govis var iepazīties ar jauniem cilvēkiem uzreiz, bet citreiz tās var nekustīgi stāvēt vienā vietā. Tā ir atklājuši Britu Kolumbija universitātes pētnieki.
Suņiem var patikt mūzika
Es domāju, ka Youtube ir pietiekami daudz video, kas to pierāda arī bez jebkādiem pētījumiem, bet tomēr. Glāzgovas universitātes pētnieki ir nonākuši pie secinājuma, ka klasiskā mūzika suņus nomierina, bet roks un regejs ļauj atbrīvoties no stresa.