Dabas parādības mēdz mūs pārsteigt. Lai arī mēs nevaram prognozēt, kad tās notiks, dažreiz pirms kādas no parādībām parādās brīdinoši signāli, kurus mēs varam ievērot, ja zinam, kam pievērst uzmanību. Laikam īpaši derīgi būtu zināt, kas notiek pirms cunami viļņa. Mums tomēr patiktu atpūsties siltajās zemēs, kur tas var notikt, bet ir arī citas lietas, kurām noteikti vajadzētu pievērst uzmanību.
11 brīdinošas dabas parādības, ko mums vajadzētu zināt11
J-veidīgi koki
Ja koki ir izauguši lieli, tad tas nav tik bīstami, bet tomēr šādi koki norāda uz augsnes nestabilitāti, šeit var rasties noslīdeņi.
Zaļas debesis
Pirms īpaši spēcīgiem pērkona negaisiem var rasties tādi zaļgani padebeši. Redzot zaļganīgus mākoņus būtu labāk atrast patvērumu, jo, pat ja zibens tev netrāpīs, tad spēcīgs lietus, iespējams, ar krusu ir garantēts.
Perpendukulāri viļņi
Tie norāda uz spēcīgām straumēm. Parasti šādos gadījumos saduras divas straumes, kas var būt ļoti bīstamas, redzot tādus viļņus pilnīgi noteikti nevajag doties peldēties, bet, ja ir gadījies atrasties ūdenī, tad vajagot peldēt paralēli krastam un ir iespējams izpeldēt vietās, kur šis ornaments lūst.
Dzīvnieku dīvaina uzvedība
Ja daudzi dzīvnieki pēkšņi izdomā pamest kādu noteiktu vietu, tad tā var būt zīme par tuvojošos zemestrīci. Tāpat dzīvnieki var izrādīt dīvainu nemieru vai stresu. Šādos gadījumos labāk atrasties, kur tu esi un nebūt augstu būvju tuvumā, jo tās var sabrukt. Zemestrīces ir postošas, bet tās nav ilgstošas.
Stāvoši mati
Ja tu jūti, ka tev saceļas mati un spalvas, tad nodod sveicienus zibenim. Tieši pirms zibens spēriena notiek lādiņa uzkrāšanas. Šādos gadījumos vajag meklēt patvērumu un piesedziet ausis, jo zibens spēriens ir ļoti skaļš - 100-120 decibeli, pietiekami, lai padarītu jūs kurlus.
Neparasti mākoņi
Laikam viena no biežākajām parādībām, ar ko mēs sastopamies, ir mākoņi. Tie var būt ļoti bīstami, jo spēcīgos mākoņos, īpaši superšūnas mākoņos var rasties virpuļviesuļi, kas nodara lielu postījumu. Piltuves mākoņi gan atgādina tornado, bet tie rodas mākoņos un nesaskaras ar zemi. Tornado gadījumā vajadzētu meklēt patvērumu telpā bez logiem, vislabāk pagrabā.
Saules vai mēness halo
Tie nav bīstami, lai gan var norādīt uz negaisu, kas būs pēc 1-2 dienām. Halo veidojos, jo augšējos atmosfēras slāņos ir sīki ledus kristāliņi, bet pārmaiņas atmosfēras augšējos slāņos ir zīme, ka ir gaidāmas pārmaiņas arī zemākajos slāņos.
Jūras atkāpšanās no krasta
Nekavējoties meklējiet patvērumu, jums ir ļoti maz laika, jo tuvojas cunami. Tie var ceļot ar ātrumu 800 km/h un jūs neieraudzīsiet to pirms cunami būs sasniedzis krastu. Tomēr tieši pirms tā jūra ļoti spēcīgi atkāpjas. Vai jums izdosies aizbēgt, ir atkarīgs no tā, cik spēcīgs būs cunami, bet dodoties iekšzemē varētu būt iespēja, tāpat kā atrast augstāku vietu.
Tieši pateicoties šai pazīmei 10 gadus veca meitene 2004. g. izglāba ap 100 tūristiem, kas atpūtās Maikao pludmalē pirms postoša cunami. Viņa par to bija iemācījusies ģeogrāfijas stundā pirms 2 nedēļām.
Bēgoši dzīvnieki
Tas norāda uz savvaļas ugunsgrēkiem. Jums vajadzētu uzticēties dzīvniekiem un nekavējoties pamest vietu, kur atrodaties. Tā ir labākā stratēģija, kas var ļaut jums izdzīvot.
Salūzis sniegs
Tas parasti ir novērojams kalnos un norāda uz to, ka sniega sega ir zaudējusi stabilitāti un var sākties lavīna. Lavīnas ātrums var sasniegt 300 km/h tāpēc jums diez vai izdosies no tās izbēgt, bet jums drīzāk vajadzētu pamest nogāzi, uz kuras atrodaties. Iespējams, ka izdosies paglābties kādā kokā.