Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
130

Mūsdienās arvien biežāk cilvēki izvēlas šķirt savu laulību, jo viens vai otrs, vai abi nejūtas laimīgi un mīlēti. Tas notiek tik bieži, ka pat par to piešķir Ginesa pasaules rekordu.

Protams, šķiršanos var ļoti viegli argumentēt kā labu lietu, jo nevienam cilvēkam nebūtu jānodzīvo sava dzīve blakus cilvēkam, kurš liek justies slikti. Problēmas sākas tad, ja šīs savienības laikā ir dzimis viens vai vairāki bērni. Ko tad darīt? Jo tas vairs neskar tikai divus cilvēkus, tas jau skar vairākus.

Bieži vien vecāki pat nenojauš, ka dara kaut ko nepareizi, jo būsim godīgi - šķiršanās laikā un pēc tam viņi mēdz būt mazliet egoisti un domā tikai par sevi. Šajā rakstā ir uzskaitītas 10 visbiežāk pieļautās kļūdas, kas būtiski ietekmē bērna dzīvi.

nbsp1 Vecāks attiecas pret... Autors: matilde 10 kļūdas, kuras visbiežāk pieļauj vecāki pēc šķiršanās, kas bojā bērna dzīvi
1.

 

1. Vecāks attiecas pret savu bērnu kā pret pieaugušu cilvēku.

Sāksim ar to, ka bērns nav pieaudzis cilvēks, tāpēc viņš var nesaprast vecāku šķiršanos, emocijas vai jūtas. Jebkurš vecāks ir atbildīgs par savu bērnu, un neviens bērns nav un nekad nebūs sava bērna psihologs, tāpēc savas problēmas nedrīkst uzgrūst uz maza bērna pleciem. 

 

Visam ir jābūt tieši otrādi - bērns ir tas, kuram ir nepieciešams skaidrot, ka viss būs labi, ka viss ir kārtībā, ka tā bija jānotiek, ka tā būs labāk. Vecākam ir jāpalīdz bērnam, nevis bērnam ir jāpalīdz vecākam. 

 

2. Vecāki bieži vien liek savam bērnam izvēlēties.

Nekad neliec savam bērnam izvēlēties, kurš vecāks ir labāks, pie kura vecāka dzīvot, pie kura būs labāks. Tas bērnam liek justies kā nodevējam. 

 

3. Vecāki bieži vien mēģina pielabināties savam bērnam. 

Diemžēl pēc šķiršanās bieži vien bijušie partneri vairāk koncentrējas uz savu tēlu nevis bērnu. Notiek savstarpēja cīņa par to, kurš ir labāks vecāks. Dārgas dāvanas, ceļojumi un katras vēlmes apmierināšana bērnam nenāk par labu. Ja vien mērķis nav izaudzināt viņu par izlutinātu un kaprīzu cilvēku, kurš, būsim reāli, vecumdienās aizmirsīs par saviem vecākiem.

 

4. Bieži vien bērni jūtas vainīgi.

Lūk, kāpēc komunikācija savā starpā spēlē ļoti nozīmīgu lomu. Vecāki bieži vien nevēlas atzīt, ka ir pieļāvuši kļūdu, vai arī uzskata, ka viņu pienākums nav paskaidrot bērnam to, kāpēc tētis un mamma vairs nedzīvo kopā. Svarīgi ir atcerēties, ka šķiršanās ir jāpasniedz tā, lai bērns to saprastu. 

 

5. Vecāks jūtas vainīgs.

Vai reiz pienāks laiks, kad cilvēki sāks saprast to, ka nav jājūtas vainīgam pie tā, ka neizdodas laulība? Ne viss ir kā filmās vai grāmatās. Ne visas laulības ir veiksmīgas. Tā ir dzīve. Bet nekādā gadījumā nedrīkst šo vainas izjūtu izrādīt bērnam. Sava bērna acīs tev vienmēr ir jābūt stipram, protams, nedrīkst aizmirst par emocijām, bet 24/7 raudāšana un žēlošanās jebkuru bērnu salauzīs. 

 

Attēls no: brightside.me
nbsp6 Viens vecāks aprunā... Autors: matilde 10 kļūdas, kuras visbiežāk pieļauj vecāki pēc šķiršanās, kas bojā bērna dzīvi
2.

 

6. Viens vecāks aprunā otru vecāku.

Viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām. Parasti negatīvi par savu bijušo partneri izsakās tas vecāks, kurš nav paspējis atrast jaunu simpātiju, vai arī tas, kurš nav bijis šķiršanās inscinators. Nevienam bērnam nav jāredz un jādzird tas, ka vecāka emocionālā izaugsme joprojām atrodas pamatskolā.

 

7. Vecāki izmanto savu bērnu kā starpnieku.

«Pasaki mammai, ka ...», «pasaki tētim,  lai ...», «noskaidro, vai mamma atļaus ...» - lūk, problēma, kas liecina par to, ka pieauguši cilvēki nav pieauguši cilvēki, jo nespēj komunicēt ar savu bijušo partneri par tēmām, kas skar viņu kopīgo bērnu. Bērnam nav jābūt starpniekam, kurš nodod informāciju no vienas puses otrai un otrādi. 

 

8. Neļauj satikties ar otru vecāku.

Ja vien tas otrs vecāks nav sērijveida slepkava, kas tikai var sabojāt bērna dzīvi, tad šāda rīcība spēj ļoti iedragāt bērna psihi. Viņam nebūtu jācieš no tā, ka vecāki savā starpā nesadzīvo. Bērnam ar katru no vecākiem ir savas attiecības, kuras nedrīkst ierobežot. 

 

9. Vecāki liek bērnam justies kā spiegam.

«Vai viņam jau ir cita?», «Kur viņš strādā?», «Vai viņš tev dod naudu?», «Kur viņš grib tevi vest?» - miljons jautājumi, tas nogurdina pat visizturīgāko bērnu. Turklāt nevienam nepatīk justies kā spiegam uz nopratināšanas soliņa. 

 

10. Vecākam liekas, ka bērns nesaprot, kas notiek.

Lai gan bērns var nesaprast dažādas lietas, jo nav vēl nobriedis, tomēr viņi redz, dzird un pamana visu. Tas nozīmē to, ka savā starpā vecākiem ir jārunā normāli, bez agresijas un izteiktiem aizvainojumiem. Pienāks laiks, kad viņi pieaugs un sapratīs.

Attēls no: brightside.me
1
130
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
abolzinis avatars
Medaļa Joda olaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  abolzinis 19.08.19 12:08
7
1

Vecāks ATTIECAS pret savu bērnu kā pret pieaugušu cilvēku.

Vai tiešām pie jums vairs neizmanto vārdu IZTURAS? Tik tālu jau esat pārkrievojušies?   

Real Devil avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa AspazijaMedaļa Ped(r)otrollis
  Real Devil 19.08.19 11:49
4
3

Labi ka vecāki man nav šķīrušies! Viņiem ir laba laulība.  

abolzinis avatars
Medaļa Joda olaMedaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas doma
  abolzinis 19.08.19 13:56
2
1

atbildot uz anice komentāru " Nez, pēc manas sapratnes vārdiem atšķir... "

Acīmredzot latviešu valoda nav tava dzimtā valoda. Tāpēc arī nezini vārdu "attiekties" un "izturēties" nozīmi.

Tas teikums, kuru tu liec kā piemēru ir ABSOLŪTI greizs.

mazafejina avatars
Medaļa SpoksSpēja SpiegsSpēja Neredzamais
  mazafejina 20.08.19 10:17
1
0

Ļoti labi teikts! Neko piebilst, ne atņemt  

Par piesiešanos vārdu lietojumam - tiešām jums nekā cita nav ko teikt?

mix41 avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  mix41 20.08.19 20:47
1
0

bērns nav problēma un nekad nevajadzētu no vecāku lēmumu ciest. Jūs šķīrāties jo nevarējāt savā starpā sadzīvot, nevis bērns nevarēja ar jums.    

Roterdama avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa SirdsMedaļa Zebra
  Roterdama 20.08.19 17:31
0
0

Varu tikai priecāties, jo šādu problēmu manā dzīvē nav!

anice avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  anice 19.08.19 13:02
3
4

Nez, pēc manas sapratnes vārdiem atšķiras jēga.

Izturēties ir darbība. Attiekties - izjūta. 

Lai gan pret zagļiem es attiecos [jeb mana attieksme ir] kā pret pēdējiem mēsliem, satiekoties izturos pieklājīgi.