Kāpēc cepurēm ir bumbuļi? Kāpēc slēdzenēs ir caurumi?
10 ikdienas lietu detaļas, par kuru patieso pielietojumu tu būsi pārsteigts5
«Cūkas šņukurs» uz mugursomām
Šī detaļa izskatās stilīga un ir arī praktiska. Materiālam, no kā «šņukurs» izveidots, vajadzētu būt gana izturīgam, lai tajā iekarinātu lietus, izmantojot striķus. Piemēram, dodoties pārgājienā, vari tur uzkarināt extra pāri ar apaviem.
Velosipēdu sēdekļi ar izgriezumiem vidū
Tie, kuri velo izmanto biežāk nekā 20 minūtes gadā, ir ievērojuši, ka pēc garākiem pārbraucieniem kājstarpe «ir lupatās». Sēdekļi ar izgriezumiem vidū šādu sajūtu nerada vai rada tikai pēc krietni ilgāka pārbrauciena.
Mazais caurumiņš izlietnē zem krāna
To sauc par pārplūšanas caurumu. Nosaukums jau saka priekšā, ka šī detaļa palīdz novilcināt izlietnes pārplūšanas laiku, ja gadījumā esi atstājis krānu vaļā pārāk ilgi. Šo caurumiņu būtu ieteicams ik pa laikam iztīrīt, jo bieži tajā sakrājas visāda draza.
Caurumiņš čupačupu kociņā
Šim pat ir divas funkcijas. 1) Karamele labāk turas uz kociņa, ja tā var «pieturēties» pie šī nelīdzenuma. 2) Ja gadījumā kociņš tiek norīts, tad gaiss vismaz kaut kādā daudzumā tiek cauri elpceļiem.
Bumbuļi uz cepurēm
Mūsdienās bumbuļi ir vienkārši jauki un smuki dizaina elementi, bet kādreiz tiem bija praktiska nozīme. Piemēram, vikingu laikā ar tiem varēja simbolizēt nēsātāja statusu vai pat ģimenes stāvokli. Franču jūrnieki bumbuļus izmantoja uz kuģiem, lai mīkstinātu sitienu pa galvu, ja gadījās apdauzīt galvu pret kuģa zemajiem griestiem.
Mazais caurumiņš slēdzenēs
Tā kā slēdzenes bieži vien lieto ārā (aizslēgt garāžu, piesiet velo utt.), tad nav pārsteigums, ka slēdzeņu ražotāji tās veidojuši piemērotas jebkuriem laika apstākļiem. Ja laiks ir mitrs, tad ūdens nekrājas slēdzenes iekšienē (un sasalstot neizplešas, potenciāli to salaužot), jo mazais caurumiņš kalpo kā ūdens novedējs.
Rokturi no misiņa
Šādus rokturus lieto ne jau smukās krāsas dēļ. Misiņš ir vara un cinka sakausējums. Pētījumos noskaidrots, ka misiņš nogalina baciļus un baktērijas uzreiz pēc saskaršanās ar tiem. Varš vispāŗ tiek uzskatīts par pašdezinficējošu materiālu. Mūsdienu slimību pilnajā vidē misiņa rokturi varētu būt ļoti laba doma.
Rieviņas monētu sānos
Senos laikos cilvēki mēdza noskrāpēt zelta un sudraba monētu maliņas, lai tās pārdotu un iegūtu vairāk naudas. Lai no tā izvairītos, monētu sāni tika «iezīmēti» ar šādām maliņām.
Krāsainie taisnstūri uz zobupastu dibeniem
Daudzi cilvēki internetā uzskata, ka katra krāsa apzīmē kādu īpaši indīgu vielu, kas tiek izmantota zobupastas sastāvā. Patiesība – ražošanas procesā ir vieglāk saprast, kura ir tūbiņas apakša.
Bultas virziens
Mūsdienās koplietošanas auto kļūst aizvien populārāki. Lai reizēs, kad nepiešama uzpilde, nevajadzētu kā muļķim pārparkot auto uz otru pusi, šī bultiņa norāda, kurā pusē atrodas bāka.