Gandrīz visi no mums ir piedzīvojuši rupjas piezīmes, nepatiesus komplimentus, aizvainojošus jokus un pat atklātus apvainojumus. Šīs situācijas liek mums justies neērti un domāt, kā mums reaģēt. Labā ziņa ir tā, ka ir daudz veidu, kā pastāvēt par sevi, nekļūstot aizvainojošam vai agresīvam, kā arī neņemot izteiktos apvainojumus pie sirds.
10 asprātīgas atbildes uz rupjiem komentāriem3
Atbildiet ar jautājumu
Atbildēt uz jautājumu ar jautājumu ir viena no vecākajām taktikām, lai mainītu sarunas tēmu. Turklāt, radot iespaidu, ka esat norūpejies par cita cilvēka uzvedību, liks domāt, ka viņiem ir jāatrisina problēmas un ka viņu agresivitāte ir tikai viņu nedrošības atspoguļojums.
Sakiet "paldies"
Lai gan izklausās pretrunīgi atbildēt uz rupju komentāru ar “paldies”, šī atbilde ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā izbeigt šo nevēlamo sarunu. Kad jūs atbildat ar “paldies”, jūs atzīstat viņu sirsnību, neļaujot viņu skarbajiem vārdiem jūs aizskart.
Atzīstiet bažas
Bieži cilvēki, kurus mēs mīlam, komentē mūsu izskatu no mīlestības skatupunkta. Viņi gan nezina, viņu vārdi mūs ļoti aizvaino. Tāpēc veselīgu robežu noteikšana ir labākais veids, kā saglabāt attiecības un apmierināt abas puses.
Lai gan jūs atzīstat, ka viņu vārdiem ir cēli mērķi, dariet zināmu, ka viņu vārdi joprojām ir aizskaroši. Tādā veidā viņi iemācīsies turpmāk būt uzmanīgākiem ar savām piezīmēm.
Pasakiet, ka viņu komentāri nepalīdz
Konstruktīvas kritikas saņemšana ir viena no efektīvākajām metodēm mūsu prasmju uzlabošanai. Taču dažreiz daudzi cilvēki savas zemiskās idejas pasniedz kā konstruktīvas "atsauksmes". Efektīvs veids, kā reaģēt uz viņu vārdiem, ir likt viņiem saprast, ka jūs sapratāt viņu teikto. Vēlāk pastāstiet viņiem, ka viņu vārdi nepalīdz norādīt uz to, ka pasīva-agresīva komunikācija reti kad ir efektīva.
Sakiet "interesanta perspektīva"
Būt godīgam noteikti ir vērtīga īpašība, tomēr daudzi cilvēki izmanto kartīti “Es saku, kā ir”, lai sagrautu cilvēkus ar viņu nevēlamajiem viedokļiem. Atbilde “Es novērtēju jūsu skatījumu” parāda, cik gudrs un nobriedis jūs esat, jo atbildējāt civilizēti un neļāvāt viņiem jūs nomākt. Galu galā, būt godīgam, tas nozīmē būt cieņpilnam un uzmanīgam.
Atbildiet "Ok"
Pārāk nopietni uztvert kāda cilvēka izteiktos nepatiesos komplimentus ne vienmēr ir tas gudrākais. Iespējams, ka persona, kas to saka, nezina, kā tikt galā ar savām jūtām, vai arī viņš apzināti mēģina jums nodarīt pāri. Tāpēc atzīstiet, ka dzirdējāt viņu teikto ar stingru “labi” vai "ok", un turpiniet savu dienu.
Izaiciniet viņus
Daudzi no mums ir mācīti būt jaukiem cilvēkiem un par katru cenu izvairīties no nevajadzīgām konfrontācijām. Bet dažreiz vislabāk ir izaicināt viņus. Izaicinot rupju cilvēku, it īpaši, ja viņš ir bijis bezkaunīgs, jūs darāt viņam zināmu, ka redzat, ko viņi dara, un atsakāties ļaut viņam ietekmēt jūsu noskaņojumu vai rīcību. Izvairoties no sarunas, viņi sapratīs, ka jūs nenolaidīsities līdz viņu līmenim, lai arī cik ļoti viņi necenstos.
Piekrītiet teiktajam
Šī atbilde ir efektīva, ja kāds mēģina jūs apkaunot par jūsu jūtām. Komentāri, piemēram, “Tu esi tik jūtīgs” vai “Tu esi tik dramatisks”, neapšaubāmi ir noraidoši un pazemojoši. Atgādinot viņiem, ka esat uzticīgs savām emocijām un ērti paužat savas jūtas, tiek parādīts augsts brieduma un emocionālās inteliģences līmenis.
Esiet sarkastisks
Pat ja tas ir nedaudz sarkastiski, tas parāda otram, ka izvēlaties, lai jūs neietekmētu viņu toksiskais negatīvisms. Sarkastiska atbilde arī ļaus rupjiem cilvēkiem saprast, ka neesat viegls mērķis, tādējādi atturot viņus no citām necieņas pilnām piezīmēm.
Paprasiet atkārtot un paskaidrot teikto
Ikreiz, kad kāds jūs apvaino, izliecieties, ka neesat dzirdējis vai nesapratāt viņu teikto. Pieklājīgi palūdziet viņiem to atkārtot
Pat tad, ja viņi to atkārto vārdu pa vārdam, lūdziet viņiem paskaidrot, ko viņi domā. Tādā veidā situācija kļūs neveikla, un viņi jutīsies apmulsuši. Iespējams, ka viņi atzīs savu kļūdu un mēģinās situāciju labot.