Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
1
83

Sveicināti spoki un spocenes. Ziemassvētki ir klāt, Jaunais gads vairs nav aiz kalniem. Apņemšanās paveikt neiespējamo pieņemas spēkā. Katru gadu tas schweinis barojas lielāks un mierinām sevi ar domu, ka pieveiksim to nākamgad. Halt!

Tomēr valodu apgūšana nav tikai kārtējā Jaunā gada apņemšanās, tā ir aktuāla daudziem spokiem viscauru gadu. Arī vecajiem krabjiem, kas šeit apgrozās, nekad nav par vēlu.

Ar svešvalodu pasniegšanu skolās paliek ar vien labāk, ne katrs skolotājs spēj piesaistīt studenta interesi, bet ar mācību materiālu nav slikti. Citi bērni satalītu vien skatoties, viņi iemīļļotās pāraides, valodu apguvuši, ka citiem skauža nāk, tāda dzīve. Tāpēc nav jāpadodas, jo varenāks jutīsies, ja apgūsi to grūtakā ceļā, sevišķi vecāki ļaudis, kuriem tas var vairs nebūt tik viegli. Vecs, bet spējīgs. "Self high-five, I still have it."

Labi, neaizkavēšu jūs ar liekām runām. Sametīšu un aprakstīšu linkus uz vērtīgiem svešvalodu apguves materiāliem, arī bezmaksas, un arī piratizējamiem protams. Tas būs noderīgi arī cilvēkiem, kuriem praktiski nav nekādu zināšanu izvēlētājā svešvalodā.

Rosetta Stonenbspsāksim ar... Autors: Fosilija Svešvalodu apgūšana un pieejamie materiāli internetā
1.

Rosetta Stone sāksim ar šo, jo šī ir populārākā un tiešām apjomīga programma, kura ir lieliska cilvēkiem, kuriem nav nekādu iepriekšēju zināšanu izvēlētājā svešvalodā. Kā tas notiek? Tā izmanto tehniku, kā viņi paši skaidro, kādu izmantojām mēs, kad mēs bijām zīdaiņi un mācījāmies mūsu dzimto valodu. Mums tulkojumu neviens nedeva, mēs dzirdējām skaņas un redzējam pasauli, un iemācījāmies vārdus piesaistīt redzētajam. Pēc tāda principa, programma demonstrē vairākus attēlus un atskaņo vārdus izvēlētājā svešvalodā. Tavs uzdevums ir piesaistīt skaņu attēlam. Pirmie uzdevumi ir viegli, tālāk seko izloksnes, garāki teikumi. Programma iekļauj arī balss atpazīšanas algoritmus, uzdevumus, kuri māca tev pareizu izrunu. Vecākie uzdevumi arī atkārtojas, atmiņas atsvaidzināšanai. 

Problēma: Programma ir maksas, cenas vairums gadījumu ir ārpus jūsu makiem. Bet programmu varat piratizēt jeb novilkt bezmaksas Latvijas torrentu trakerī Fano.in. Ja tur neesat, atstājiet komentāru. Gan jau kāds spoks jūs ielūgs. Vai palūdziet to šeit. :) 

Programmas uzstādīšana var likties sarežģīta, bet spoki palīdzēs. 

Izglītība var būt svarīgāka par to, kas ir morāli nepareizi. Bet, ja jums programma iet pie sirds, un jūtaties apmierināts, slikti nebūtu, ja jūs to iegādātos legāli, izrādot pateicību cilvēkiem, kuri pie tās izstrādes smagi strādājuši. 

Zemāk arī video ar demonstrējumu kā programma strādā. (video ir novecojis, un neiekļauj pilnu mācību programmu.)

DuolingonbspSāksim ar to ka... Autors: Fosilija Svešvalodu apgūšana un pieejamie materiāli internetā
3.

Duolingo Sāksim ar to, ka šī programma ir bezmaksas. Un tā ir tiešām pārsteidzoša. Tāpat kā Rosetta Stone, arī Duolingo piedāvā daudzu valodu kursus, un tiešām vērtīgus. Tomēr atšķirībā no Rosetta Stone, Duolingo ir nepieciešams zināt vismaz vienu svešvalodu, uz kuras tiek bāzēts mācību kurss.

Programma sastāv no balss atpazīšanas izrunas trenēšanas uzdevumiem, rakstības, tulkošanas, un daudz cita. Angliski runājošajiem ir pieejams visvairāk kursu. Vecāka gājuma spoki visticamāk labi prot krievu valodu, un krieviski runājošiem šobrīd ir pieejami tikai sekojoši kursi: Angļu, Vācu, Spaņu, kā arī Franču un Zviedru, kas šobrīd ir izstrādes stadijā.

Duolingo patiesībā ir mājas lapas veidolā, bet ir pieejama kā aplikācija arī uz mobilajam platformām, Android, iPhone, Windows Phone. 

Pimsleurnbspir kaut... Autors: Fosilija Svešvalodu apgūšana un pieejamie materiāli internetā
6.

Pimsleur ir kaut kas savādāks. Katrs kurs sastāv no mācību stundām audio formātā. Vari pa dienu uzlikt austiņas un klausīties. Saturs iekļauj teikumus svešvalodā un tulkojumu, skaidrojumu tavā valodā. Tāpat kā Duolingo, Pimsleur ir kursi, kas pieejami angliski runājošajiem, un ir kursi, kas pieejami arī krieviski runājošajiem, un arī citiem. Zemāk noskatities video, viss taps skaidrs. 

Klāt nāk arī pdf faili, daži lasīšanas uzdevumi. Bet tas tā.

Problēma: Jūs jau baidījāties no tā. Tieši tā, Pimsleur ir maksas programma. Cenas ir diezgan augstas. Bet to ir iespējams piratizēt, kaut ko varat novilkt Fano.in, bet lielākais klāsts ir pieejams rutracker.

Michel Thomas Methodnbspir... Autors: Fosilija Svešvalodu apgūšana un pieejamie materiāli internetā
8.

Michel Thomas Method ir tas pats, kas Pimsleur. Bet godīgi sakot, man autora balss nepatīk. Man tas neiet krastā. Zemāk video. 

Problēma: Arī maksas programma. Varat novilkt rutracker.org 

Arī kursu skaits ir mazāks. Saraksts šeit: http://www.michelthomas.com/courses.php

Un vēl daži papildus... Autors: Fosilija Svešvalodu apgūšana un pieejamie materiāli internetā
9.

Un vēl daži papildus materiāli. 

1. http://www.loecsen.com/travel/0-en-67-2-81-free-lessons-latvian.html 

Loecsen kursi ir pavisam īsi, bet jautri. 

2. http://www.101languages.net/french/ 

Šis ir materiālu apkopojums. Vārdnīca, gramatikas pamati, linki uz Radio. 

3. http://www.omniglot.com/writing/german.htm

Vēl viens materiālu apkopojums. 

Pievienotie video

Izmantotie avoti:
http://Out of Life
1
83
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [7]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
TheKaķis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Moderatora favorīts
  TheKaķis 24.12.15 15:20
3
0
Es ar Duolingo palīdzību apguvu franču valodas pamatus tādā līmenī, lai varētu saprast vienkāršus tekstus no bērnu grāmatām (un tādā veidā uzlabot savas zināšanas)
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.12.15 12:47
2
0

atbildot uz Nekrietnelis komentāru " Rosetta Stone ir mēģināts. Ja ir jau ka... " Ir grūtāk jā, bet, ja ir pacietība, tad visu var sasniegt. Man tēvs, kamēr armijā, sāka vācu valodu no nulles. Paņēma divas identiskas grāmatas, krievu un vācu valodā un uz priekšu. Pacietīgi.  

Vai ja zini citu no Rosetta piedāvātajām valodām, un papildi vispirms to, lai iebrauktu procesā. Nav tik grūti. 

Steiga avatars
Medaļa KallaMedaļa Spoks
  Steiga 24.12.15 18:09
1
0
Ar Duolingo es iemācījos krievu valodu, bet brīdinu, ka tur iemāca ar nelielu akcentu, no kura man tagad grūti atradināties xD
Chinook avatars
Medaļa MarioMedaļa Troll killerMedaļa Mario
  Chinook 24.12.15 12:26
0
0

Rosetta Stone ir mēģināts. Ja ir jau kaut kādas zināšanas tajā valodā, tad ir OK, var daudz ko vēl iemācīties. Bet ja sāk no nulles, tad tas process liekās tāds bezjēdzīgs.   

diedelnieks123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  diedelnieks123 24.12.15 13:03
0
0

atbildot uz Nekrietnelis komentāru " Rosetta Stone ir mēģināts. Ja ir jau ka... " Roseta ir tieši visvienkāršakais veids kā sākt jaunu valodu.  Es sīčiem ar to angļu valodu mācu. Iesaku visiem. 

Starp citu Fano trakerī var atrast ar pilnīgi visām valodām

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 24.12.15 19:21
0
0

atbildot uz Steiga komentāru " Ar Duolingo es iemācījos krievu valodu,... "

Palasi par aktiera metodēm: Google: Learn language think like actor

Un sevišķi palīdzēs aizraujošu seriālu skatīšanās. Pats izvēlos seriālus, jo tev tiek dots daudz stundu kopā ar iemīļotajiem aktieriem, viņu ritmu, intonāciju, akcentu. 

Steiga avatars
Medaļa KallaMedaļa Spoks
  Steiga 24.12.15 20:09
0
0
atbildot uz Lettmannen komentāru "Palasi par aktiera metodēm: Google: Learn ... "Vispār laba ideja, paldies.