17

 276  0

Sveiciens topošajiem studentiem un studējošajiem. Uzsāku veidot vortālu priekš studentiem un attiecīgi radās arī doma ka nepieciešams iekļaut padomus kā ietaupīt. Vēlos savākt vismaz 100 padomus , ja kādam ir kas iesakāms droši rakstiet komentāros. Paldies.

1.Nepērc līdzi ņemamo kafiju vai tēju.

Katru dienu pa ceļam uz skolu ,lai pamostos nevajag ieskriet ne narvesenos ne staķikos lai tiktu pie kārotās kafijas dozas pa 1.00-2.00 eur par krūzīti kura pēc tam tiks izmesta. Iegādājies termokrūzi un izveido savu apdruku , nevienu nevēlamies reklamēt līdz ar to raksti google – termokrūzes apdruka un izvēlies sev piemērotāko dizainu un apdrukā to. Piemēram raksti : KRĀJU TERMOSAM , vai 1X5=0.7. Piedevām varēsi iejaukt savu iecienītāko kafijas marku , savās proporcijās nevis sūkstīties par tās garšu. Tas pats attiecas uz tēju , iejauc līdz omītes lasītās kumelītes vai dārzā augušās piparmētras nevis nezin ko samaltu maisiņā.

2 .Gatavo pusdienas līdziņemšanai

Lai arī pusdienu piedāvājumi Rīgā ir par salīdzinoši draudzīgām cenām piemēram dažādi skolēnu piedāvājumi, tomēr daudz izdevīgāk iepriekšējā vakarā pagatavoto steiku ,ja to istabas biedrs nav apēdis paņemt līdzi , lai nejustos izlecējs nedari to katru dienu , bet izgatavo sava dizaina pusdienu kārbiņu un rīko piemēram ar kursa biedriem Trešdienas -dienas kad ēdam līdzi paņemto skolas pagalmā un varat droši mainīties ar ēdieniem kā to dara bērni Simpsonos.

3.Gatavo pats

Gatavot Ēst ir jāmāk jebkuram dzimuma pārstāvim , līdz ar to nekautrējies izmēģināt to darīt. Ir desmitiem recepšu vortāli kur ir bez maksas pārpublicētas receptes , kuras vari izmēģināt ļoti ekonomiskā cenā , liela daļa sanāks pat lētāk kā BigMac ar kuponu. Kā makgaivers no sāls un pipariem var pagatavot granātu , tā Tu no bundžas ar konserviem un nedaudz izdomas vari pagatavot steiku.

4.Ņem savu padzērienu

Izmanto vairākkārt lietojamo ūdens (sporta) pudeli un ņem līdzi sev somā paša pagatavotu ūdens dzērienu ar citronu vai ko citu. Internetā var nopirkt ļoti daudzas simpātiskas ,dažādu tilpumu pieskaņotas katra gaumei ,kas neizmaksās vairāk kā 2-3 pudeles ūdens veikalā. Pēc 4. Pudeles Tu sāksi atpelnīt savus izdevumus

5.Krāso savus nagus pati

Saprotam ,ka gēla nadziņus būtu ļoti sarežģīti uzlikt pašai , bet ja Tev ir pamatne vai dabīgie , tos vari droši krāsot pati , vai veidot ar meitenēm tematiskos vakarus – Nagu ballītes , ar daudz daudz nagulakām , ieekonomēsiet uz alkahola ,jo tomēr pārsvarā nagu lakas satur tādas vielas kā Acetāti , Formaldehīds , Ftalāti un Parabēni kas nodrošina apreibumu ilgstoši uzturoties to klātbūtnē (iesakām ballītes rīkot labi vēdināmās telpās) Ja galīgi nevari bez manikīres , piesakies par modeli kādai jaunai manikīrei , savedīs gan kārtībā nolauztos nadziņus , gan tiksi pie ekstravaganta dizaina.

6. No smoke area

Atsakieties no kaitīgajiem ieradumiem , tas ietaupa ļoti daudz naudas un arī saglabā veselību . Smēķēšana sen vairs nav modē , stresu tik pat labi vari mazināt uzgraužot valriekstus ar visu lobīšanas procesu. Dzeršana ar mēru protams var , pat pasniedzēji kādreizējie ir stāstījuši kā studiju gados ir plostojuši pa Gauju un PLOSTOJUŠI, tas laikam ir normāli , bet tomēr lielos daudzumos tas ir kaitīgi , un pēc lieliem daudzumiem par pasniedzēju nespīd kļūt.

7.Dari prātīgi

7Bet ja tomēr nevari atteikties no kaitīgajiem ieradumiem -Nerīko pasēdēšanas bāros , bet centies atrast vietu kur varat pasēdēt ar līdzi paņemto arsenālu un Jūs nevienu un neviens Jūs netraucē. Un nav iespējams tikt pie papildus izdevumiem dzeltanu lapiņu formātā no vīriem formastērpos.

8. Meklē atlaides

Ja nu gribās atvilkt elpu starp mācībām un mācībām un trešajām mācībām , tad papēti tās pašas lielveikalu reklāmu avīzītes , kuros vari ļoti labi salīdzināt kur vari nopirkt lētāk piemēram Lienītes makaronus un lētāko tunci nākamās nedēļas iztikas minimumam. Ja dzīvo dzīvoklī tad Tev viņu ir tik daudz pastkastītē ka pat nezini ar kuru sākt , ja dzīvo kojās tad tiek arī akcijas publicētas internetā un var viegli salīdzināt sev interesējošos produktus.

9. Piesakies pasākumos kā brīvprātīgais darbinieks

Ļoti daudzi lielie un ne tik lielie festivāli un pasākumi aicina pieteikties brīvprātīgos darbiniekus , izpildot šādus tādus nelielus darbiņus pasākumu organizātoru labā Tu tiec pie bezmaksas iespējas iekļūt šajā pasākumā. Ja tāds nav izsludināts un Tev interesējošo pasākumu , Tev ir unikāla iespēja būt pirmajam kas piedāvājas pasākuma organizātoriem palīdzēt pret to saņemot kā piemēram bezmakas ieeju.

10. Ierosini aktivitātes, par kurām nav jāmaksā

Protams, reizes kad ārā vējš gāž no kājām un sejā lido olas izmēra krusas graudi labāk pasēdēt kafejnīcā. Bet kad laiks ir jaukiņš tad iesaki draugiem dažāda veida aktivitātes kuru laikā varēsi arī ar viņiem parunāties , vai tā ir vienkārša pastaiga uz vel neizpētītu pilsētas daļu , vai tā ir piemēram slēpņošana , vai sarkano mašīnu proporcijas skaitīšana pret zilajām mašīnām uz kāda tilta.

11.Vairāk staigājiet ar kājām un brauciet ar velosipēdu

Tas pats par sevi saprotams ka maksāt bargo naudu pa trolebusu , vai braukt pa zaķi nav labākais risinājums . Līdz ar to droši izmantojiet K2 transportu lai nokļūtu no kojām uz skolu. Priekš tālākiem pārbraucieniem piemēram uz laukiem vai kādu festivālu droši izmantojat autostopus ( nu nav Latvijā to manjaku ko rāda filmās , sakot no savas pieredzes esmu nostopējis vairāk mācītājus un jaunās māmiņas ar bērniem nekā vienkārši nogarlaikotus autovadītājus. Bet jā manjaku nebija J

12. Kulīte

Ņemiet līdzi uz veikalu vairākkārt lietojamo maisiņu vai mugursomu , tā saudzēsiet gan dabu gan naudu. Visu arī ir iespējams neaprakstāmi apdrukāt vai pašam aprakstīt ar speciālām krāsām. Alah Akbar gan labak nerakstiet uz tādas iepirkumu somas.

13. Plastmasas atlaides

Izmanto veikalu klientu kartes jo tās sniedz gan atlaides uz produkciju ,gan lielākajos lielveikalos tiek veikts naudas uzkrājums no iztērētas summas ko varat izmantot nākamo pirkumu segšanai. Apziniet savus apkārtējos kuram ir kādas atlaižu kartes , jo lielākā daļa atlaižu kartes maksā vienreizēju maksu , bet tās tiek izmantotas ļoti reti , līdz ar to aizņemieties tās no apkārtejiem un aizdodiet savējās pēc nepieciešamības.

14. Glābēj saraksts

Nedodies uz veikalu uz labu laimi – sastādi pirkumu sarakstu. Tieši tikai to kas Tev ir nepieciešams un nepieļauj atkāpes tāpēc ka kaut kam ir akcija , ja Tu nezini kur to likt. Kad būsi izlēmis ko darīt ar akcijas preci , tad arī atnāksi to iegādāties.

15. WEB HELP

Salīdzini preču cenas izmantojot internetu , tādā veidā noskaidrosiet kur ir izdevīgākais piedāvājums. Kas līdzīgs jau bija , bet atkārtošana zināšanas māte , un šis punkts ir vairāk domāts par dažāda veida needamām lietām , ko var viegli salīdzināt dažādās tam speciāli veltītās lapās.

16. Priekšdienām

Iepērkot apģērbus – izvēlies kvalitatīvāka ražojuma produkciju , lai arī tas parasti ir dārgāks – tomēr kalpos procentuāli ilgāk proporcijā pret cenu. Ne vienmēr brendi nozīmē kvalitatīvāks ,atminos vienus Arnauda džinsus kuri izšķīda pa šortiem pirmajos mēnešos. Pievērs uzmanību audumam , šuvuma vietām , rāvējslēdžu kvalitātei , diegu redzamībai , mazgāšanas nosacijumiem.

17. Kupončiki

Izklaižu apmeklēšanai izmantojiet kuponu iepirkšanās saitus. Tas Jums ļaus ietaupīt naudu ,gan palīdzēs ieplānot laiku, jo visiem ir termiņš līdz kuram jaizmanto.

18. Izrauj kontaktu

Atvienojies no strāvas elektroierīces kad tās neizmantojat tas palīdzēs ieekonomēt uz elektrības rēķina kā arī paildzināts elektrotehnikas ilgmūžību

19. Aizlienējies

Aizņemieties lietas kas Jums ir nepieciešamas tikai īsam laikam , kā piemēram grāmatas , mācību palīgmatreālus , dažādu sporta inventāru. Ja nav no kā aizņemties atrodi domubiedrus ar līdzīgām interesēm kuri arī vēlētos tādu lietu iegādāties un iegādājaties kopīgi ,tas palīdzēs iemācīties dalīties ,ja nav bijusi māsa vai brālis jaunībā.

20.Spodrība no ikdienas lietām

Radiet savus tīrīšanas līdzekļus no produktiem kas Jums pieejamas mājās kā piemēram.

*Etiķis. Izlietnes un vannas caurules var tīrīt ar etiķi un sodu. Caurulē ieber pusglāzi sodas un uzlej glāzi etiķa. Līdzko soda un etiķis sāk putot, izlietnē vai vannā ieliek aizbāzni, pēc laiciņa noskalo ar karstu ūdeni.

*Citrona sula. Labi izšķīdina eļļas un tauku traipus uz virtuves flīzēm. Ar taukainām virsmām diezgan veiksmīgi tiek galā citronskābe. Piemēram, tējkannā ielejot ūdeni, pieberot ēdamkaroti citronskābes un uzvārot, tā spīd un laistās.

*Soda Virtuvē ir daudz sadzīvisko traipu, tur noder vārāmais sāls un soda. Nerūsējošā tērauda tējkannu, tosteru vai virtuves piederumu kopšanai izmanto sodu un pilīti eļļas: vispirms tīra ar sodu un tad spodrina ar pārtikas eļļu.

Vairāk meklējiet paši googles mātē , varot arī kosmētiku izgatavot no virtuvē pieejamām lietām , zinu ka kafijas biezumu skrubis ir ļoti labs , bet mazgāties ar sodu gan nēesmu mēģinājis.

21. Lietojiet drēbju lupatiņas , auduma dvieļus.

Papīra dvieļi ir dārga padarīšana , lai arī ir ērti noplēst , noslaucīt un izmest , bet iesakām izmantot vairāklietojamas lietas ko varat vienkārši izskalot zem ūdens , vai pie lielākas ķēpas izmazgāt kopā ar drēbem. Tā ne tikai ietaupīsiet naudu , bet arī rūpēsieties par dabu, lai arī stāsta ka visi ražo no pārstrādāta papīra , tāpat lai tiktu pie papīra ko pārstrādāt ir nepieciešam celuoze un pie tās tiek nogāžot kokus.

22. Zaļie pirkstiņi

Audzējiet paši savu pārtiku. Tie var būt vienkārši sīpollociņi uz palodzes kas lieti noderēs pie salātiem , vai piemēram diedzējiet sēklas ko varēsiet lietot veselīgās brokastīs. Viss atkarīgs no Jums pieejamās telpas , ja telpa ir pietiekami plaša , elektrība bez maksas , varat zem gultas izvietot kaut nelielu siltumnīcu ar dienasgaismas lampu , un kad Jūs dosities gulēt arī Jūsu saimniecība dosies gulēt.

23. Zini sava vēdera izmēru

Aprēķiniet cik Jums nepieciešami pārtikas produkti gramos ,lai varētu pagatavot sev vakariņas un paēstu , un tieši tik daudz arī iegādājaties un ne gramu vairāk ,tādā veidā rūpēsieties gan par naudas maciņu , gan par figūru , gan nebūsiet viens no tiem par kuriem raksti tiek veikti ka viens cilvēks izmetot 6.kg pārtikas mēnesī.

24. Lielums nosaka cenu

Iepērcies lielveikalos nevis mazajos stūra veikalos , jo lielveikali iepērkot no ražotājiem vairumā var nodrošināt daudz zemākas cenas dažādiem pārtikas produktiem nekā to spēj mazie veikali. Bet iesakām Latvijas mazā un vidējā biznesa attīstībai iepirkties arī stūra veikalos, jo lielākā daļa veikalu ķēžu nepieder latviešiem.

25. Mīļā omīte

Nekaunies atvest pārtikas krājumus no omītes laukiem , tas gan palīdzēs Tev ietaupīt naudu , gan būsi 100% drošs ka ēdīsi dabīgi audzētus produktus. Un kāda marinētu sēnīšu burka vai gurķu sālījums būs ļoti labs draugs smagajos ceturdienu rītos.

26. Tērē viens

Iepērcies viens – izvērtējot pirkumu nepieciešamību , iepērkoties kopā ar citiem ir pierādīts ,ka līdz 60% tiek veikti neplānoti – spontāni pirkumi ,kas patiesībā Jums nav nepieciešami.

27. Salīdzini

Pievērs uzmanību produktu iepakojumam un cenai , jo lai gan līdzvērtīgam produktam izskats un cena ir vienāda , tomēr mēdz atšķirties iepakojums un tā tilpums. To saucot par mārketinga triku. Es to sauktu par apmānu.

28.Vairumā ir labāk

Pērc produktus kurus patērē vairāk lielajos iepakojumos ,tas samazinās preces cenu , bet produktus kurus lieto maz , izvēlies mazākos iepakojumos vai sveramos lai beigās tie nav jaizmet. Tas gan ir pretstatā ka jāpēr tik daudz cik vajag , bet ja tie ir tie paši makaroni tad pats saproti ka apēdīsi viņus , un ja 10.kg iepakojums maksā mazāk izrēķinot uz svaru , bet garšo tik pat labi , tad ņem ciet.

29. Griez pats

Nepērc sagrieztus produktus , sagriez tos pats, pārsvarā tās ir dažādu veidu desas , sieri , maize kas nesagrieztā veidā maksā mazāk nekā sagrieztā. Un godīgi sakot nezinu kas tās par desām kas var stāvēt pusgadu sagrieztas ievakumētas polietilēna plēvēs.

30.Neiepērcies Badā

Neiepērcies izsalcis ,tas palīdzēs Tev veikt daudz produktīvākus pirkumus , tādā veidā neiztērējot lieki naudu , jo nopirksi tikai to kas nepieciešams , nevis visādas ātrās uzkodas jo tās izskatās tik kārdinošas.

31. Ievēro uzglabāšanas nosacijums

Pievērsiet uzmanību ,lai skūšanās skuvekļi pēc to lietošanas ir sausi – nosusiniet tos ,jo tad tie kalpos daudz ilgāk. Principā tas ir tādēļ ka ūdens uzturoties ilgstošā kontaktā ar metālu (žiletes) rada koroziju līdz ar to tas nav redzams bet tās ātrāk notrul.

32. Uzglabā pārtiku

Neapēsto ēdienu vienmēr uzglabājiet hermētiski noslēgtos traukos tā tas saglabāsies ilgāk apetelīgs arī vēlakam laikam , nevis būs apkaltuši makaroni uz pannas ar izkaltušu tunci.

33. Mazgā vienreiz

Krājiet netīrās drēbes un tās mazgājiet tikai kad ir priekš pilnas veļasmašīnas ,tādā veidā taupot gan ūdeni , gan pulveri ,gan mīkstinātāju.

34.Uzņem bezmaksas kultūru

Apmeklējiet bezmaksas pasākumus tādā veidā gūstot iekšēju apmierinājumu par kultūras uzņemšanu un sniedziet arī apmierinājumu maciņam. Tos noteikti varat atrast arī mūsu mājaslapā.

35.Maksā laicīgi

Nekavējiet obligātos maksājumus tādus kā tālruņa rēķinus , par internetu un citus tādā veidā netiekot pie soda procentiem.

36. Izmanto paziņas

Darbus par kuru veikšanu ir jāmaksā kādam citam ,uzjautājiet kādam pazīstamajam kas to varētu izdarīt , kā piemēram dažādus sīkus remontdarbus , datoru instalēšanas , sagrauztu vadu lodēšanas utt

37. Esi unikāls

Tā vietā lai dotos uz randiņu uz kīnoteātri vai dārgu kafejnīcu atrodiet alternatīvas , kā piemēram romantiska pasēdēšana ar līdzi paņemtu tējas termosu un paša smērētām maizītēm Daugavas krastā (der arī citas upes) vērojot saulrietu kas ir daudz labāks par mūsdienās ražotajām filmām.

38.Domā uz priekšu

Izmantojiet energoefektīvu sadzīves tehniku un LED spuldzes kas palīdzēs ietaupīt ilgtermiņā daudz naudas uz elektrības rēķiniem

39.Jūti naudu

Izmanto skaidru naudu nevis maksā ar karti , jo tādā veidā Tu nejūti kā nauda pazūd no konta , bet tai esot skaidrā naudā Tu to redzi.

40.Salīdzini visu un visur

Salīdzini sava tālruņa operātora piedāvātos pakalpojumus ar citiem operātoriem , un izvērtē tos pakalpojumus kurus patiešām izmanto , iespējams vari pāriet uz mazāku tarifu plānu ja Tev pieslēgti neierobežoti zvani ,bet zvanīt nav kam jo tāpat sazinies watsup. Un zvana pa telefona numuru tikai vecvecmamma Tev. Pabiedē savu operātoru ka dosies prom pie cita, viņš noteikti atradīs veidu kā Tev piedāvāt lētāku pakalpojumu.

41.Otreizējā izmantošana

Izmanto savus vecos drukātos darbus , kursa darbus , mājas darbus uc veicot savas piezīmes uz otras neapdrukātās puses , tādā veidā ieekonomējot papīru.

42. Piedomā pie patēriņa

Tīrot zobus netecini ūdeni no krāna bet to ielej krūzītē , tādā veidā ieekonomēsi daudz ūdens kas aiztek izlietnē kamēr berz zobus noteiktās zobārsta piecas minūtes. Kā arī izmanto tik daudz zobu pastas cik nepieciešams nevis pustūbiņu pa visu zobubirsti četros slāņos. Arī piemēram toletes papīru vienmēr nav nepieciešams iztīt pussrulli uz vienu vilcienu.

43. Drukā ar apdomu

Veikt izdrukas ir lētāk tam paradzētajos salonos. Bet ja tomēr esi nolēmies par savu personīgo printeri tad nemet ārā vecos tonerus un kārtridžus ,bet gan veic to uzpildi kas ir līdz 5x lētāk nekā nopirkt jaunu.

44.Nogaidi ar pirkumiem

Pirms lielāku pirkumu veikšanas ieturiet pauzi. Apdomājaties vai tas ir tiešam tas kas Jums ir nepieciešams. Kā piemēram Jūs iedomājaties ka gribat pirkt dušas uzgali ar 12.masāžas veidiem , lai gan Jums reāli pietiktu ar lejkannu.

45. Nepērc lieku

Atvienojiet savas maksājumu kartes no dažādiem ārzemju iepirkšanās portāliem kā piemēram ebay , amazone. Tādā veidā kad Jūs būsiet noskatījis lietu ko Jūs vēlaties jo tā izskatās smukiņa , Jūs vadot kredītkartes datus no jauna apdomāsiet vai tiešām tas Jums ir nepieciešams.

46.Studenta privilēģijas

Noskaidrojiet visas vietas kur tiek piemērotas atlaides STUDENTU kartes īpašniekiem un tās ar augstu paceltu galvu arī izmantojiet.

47. Tirgojies-Kaulējies

Kaulējieties vienmēr un visur. Jūs tomēr esat STUDENTS. Pie Rimi kases tas nebūtu ieteicams , bet visur citur pirms ko pērkat droši pamēģiniet sarunāt atlaidi , nemēģinot pie atlaides netiksiet.

48.Trenējies bez maksas

Ja vēlaties uzturēt sevi fiziski labā formā izvēlaties bezmaksas iespējas kur un kā to darīt. Skrieniet brīvā dabā. Spēlējiet sporta spēles ar draugiem , cilājiet akmeņus daugavmalā , kā arī izmantojiet dažādus publiskos vingrošanas parkus.

49. Presi lasiet internetā

Lielākā daļa lielo laikrakstu un žurnālu piedāvā to darīt ērti un izdevīgāk internetā ,nekā pērkot tos avīzu kioskos.

50. Paķer klāt

Apmeklējot ātrās ēdināšanas restorānu tīklus nekautrējieties paņemt līdzi vairāk piedevas nekā Jums nepieciešams uz ēdiena , tie ir sāls , pipari , paprika , arī salvetes noderēs un kāds zobu bakstāmais. Tas pats attiecas arī uz cukura iepakojumiem. Atgriežoties mājās pieberiet klāt saviem krājumiem un lietojiet ilgi un laimīgi.

51. Taksometri.

Izpēti laicīgi taksometru kompāniju kas piedāvā Tavā reģionā labāko cenu par km. Ielādē to aplikāciju vai saglabā tālrunī izsaukšanas numuru , tādā veidā ja būsi nokļuvis kādā balītē no kuras vēlēsies nokļūt mājās , un nebūs citu variantu kā taksometrs , varēsi sazināties ar lētāko variantu , nevis iekāpt tuvākajā un pārmaksāt nez cik reizes.

52. Neņem līdzi

Dodoties izklaidēties neņem līdzi savu uz nomaksu ņemto jaunāko Iphone vai dāvanā saņemto kura vērtība ir ekvivaletna ar 1.istabas dzīvokļa cenu mazos ciemos , tā vietā ieliec numuru kāda parastā telefonā. Nesatraucies meitenes numuriņu dabūsi tāpat ,arī bez jaunākā Iphone rokās. Piedevām Tev nebūs intereses sēdēt vecā telefonā šķirstot postus , tinderus vai laikot bijušās bildes. Kas Tev dos visas priekšrocibas apsteigt čaļus kas vel saņem drosmi doties pie dāmām.

Tas pats attiecas uz dāvinātām dārgām zelta ķēdēm vai citādiem aksesuāriem kas tāpat klubā diez vai tiks pamanīti ,ja tiks tad principā skaidrs ka jādod lāpsta.

53. Neizmet bet nodod

Kad pēc kārtējās neizmirstamās ballītes kuru neatceraties ir sakrājušas tukšās alus pudeles nelidiniet tās miskastē. Bet gan salieciet smuki vienā maisā un dodaties nodot pretī saņemot naudu. Izpētiet pirms tam kur ir tuvākā stikla taras pieņemšanas vietas Jums un kādas pudeles tur pieņem varbūt tur arī pieņem burkas un PET pudeles vai ko citu. Tādā veidā gan atgūsiet daļu ballītes zaudējumus ,gan rūpēsieties par apkārtējo vidi. Un nevajag justies kā odekalonu dzerošam pusmūža vīrietiem dodoties nodot pudeles, tas ir atbalstām uz visiem 100% rūpēties gan par dabu ,gan savām finansēm.

54. Izvēlies labako banku

Par cik Latvijā vairs nav valsts banku , visi ir tikai privāti uzņēmumi kuri ir ieintresēti nopelnīt izvēlies STUDENTAM draudzīgākās bankas , kuras investē nākotnē tādā veidā neplēšot drūmus procentus no STUDENTIEM jo zin ka kad tie vairs nebūs studenti nesīs viņiem peļņu. Līdz ar to izvērtē tieši SEV nepieciešamos banku pakalpojumus , izvēlies labāko piedāvājumu , par maksājumu komisijām , karšu apkalpošanām , pārskaitījumu izcenojumiem un citiem nepieciešamiem pakalpojumiem. Nebaidies izjautāt konsultantus ,jo tas ir viņu darba pienākums izstāstīt visu. Par dažādām atlaidēm , par līgumu ilgumiem , nosacījumiem , iespējām atteikties no pakalpojumiem uc

55. Nospraud mērķi

Tas nav gluži padoms kā ietaupīt uz kādu konkrētu lietu , bet tas ir padoms lai būtu stimuls ietaupīt. Veic aprēķinus cik esi ieekonomējis naudu veicot kādu no taupības pasākumiem tikai aptuveni , un tieši tās naudiņas ieskaiti krājkontiņa vai cūciņā iemet un nospraud tam kontam-cūciņai mērķi , ka pa šo naudu piemēram lidosi uz Taizemi pēc gada , un nelūkojies cik tur ir , vienkārši papildini. Būsi pēc kāda laika kad tas būs iegājies automātiski pārsteigts cik elitāru braucienu uz Taizemi vari atļauties.

Komentāri 17

0/2000

pamatīgs darbiņš ieguldīts. malacis. turpini! pluss nopelnīts!

 4  0 atbildēt

Labak neko neest

 4  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

Vienkārši nevajag paikas naudu nodzert ...tas būs lielisks ietaupijums

 3  0 atbildēt

labi kopotie raksti. Bet kad es mācījos, bija katram kursam savi noteikumi.

bļa, uz taizemi pa iekrāto piķi būtu kruta.

tad jau vajag arī pamācības, kā teizēmē ietaupīt un kas ir jāņem vērā, lai nesanāk kā vienam krievam, kurš pi*arku kā mauku paņēma.

 2  0 atbildēt
Bāc. Damn raksts žēl ka vel mācos 8.klase ganjauka aizmirsīšu par šo rakstu
 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

nu ar to var cīnīties tikai mak gaivers 

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

    

 2  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt
Nevajag pamācības kā Taizemē ietaupīt- tur viss ir mega lēti!!! Pats dārgākais ir tur aizlidot. Un grupnjiks par dolāru!!!
 0  0 atbildēt
Te jau vesela grāmata sarakstīta😁 Labs👍
 0  0 atbildēt
Šitā ievērošana rada TĀDU naprižonku, ka parasti cilvis noraujas atlaist stīgas katrā/jebkurā izdevīgā momentā. Un sākas viss no gala, no nulles..
 0  0 atbildēt

Lielu daļu jau daru! Gatavoju pats, ēdu viens, rauju visu kas raujams, lai elektriba ietaupās un uz veikalu vienmērs savs maisiņš soo lielu daļu jau daru 3. gadu

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt