Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
17
587

Paklau, būsim reāli, 100 eiro mūsdienās studentam Rīgā nav nekāds lielais piķis! Tas ir fakts.

Sākšu jau vien ar to, ka šajos 100 eiro neietilpst īres samaksa (kojas vai dzīvoklis), bet par savu dzīvesvietu arī ir jāmaksā. Mēs visi kā viens esam cilvēki ar savām vajadzībām, hobijiem un tā tālāk. Gribas panašķoties, iedzert aliņu vai nopirkt suliņu. Daudzi jaunieši vien sabojā sev kuņģi ar to drazu, ko ikdienā ēd... un šeit pat neietilpst kaut kādi maķīši, hesīši un woki toki... Ja vien tev nav iemācīts un stingri noteikts, ka naudu tērē tikai tam un tam, nekam citam... tad tici man, mēneša pirmo nedēļu tu pavadīsi laiski tērējot naudu pa labi un pa kreisi, gribēsi čipsus, kolu, burgerīti, dārgo sieru, maizīti, šokolādi... vakariņas varbūt paēdīsi kādā kafejnīcā vai uztaisīsi lazanju... savukārt atlikušās trīs nedēļas iežmiegsi jostu ciešāk un sāksi piedomāt, ļoti liela iespēja, ka pēdējā nedēļā tev būs palikuši tikai 5 eiro, lūk tur sāksies izdzīvošanas maratons.

Mums visiem ir kāds vecāks cilvēks, kurš ir teicis šo frāzi: ''Es skolas laikā ar 10 latiem visu mēnesi dzīvoju.''

Jā, protams, bet tad pārtikas cenas bija, salīdzinot ar mūsdienās esošajām cenām, smieklīgi zemas. Es vēl tagad atceros, ka pirms gadiem 10 aizgāju uz veikalu ar 50 santīmiem un atpakaļ mājās gāju ar mazo kolas pudelīti, čipsu paku, košļenītēm pa 2 santīmiem un biju priecīga. Tagad pa pa 50 santīmiem ( ~71,...centi) tu pat mazo koliņu nevari nopirkt.

Turpinam reālas sarunas... Autors: matilde PATIESĪBA! Kāpēc tu neproti tērēt naudu? (LU)
1.

Turpinam reālas sarunas. Katram studentam kaut reizi mēnesī gribas izklaidēties, labi, es tiešām nebūšu labākais variants, jo nakts uzdzīve Vecrīgā mani galīgi nesaista, ja vien aiziet iedzert vienu vai divus aliņus un škic mājās līdz pusnaktij. Bet tā pati uzdzīve Rīgā nav lēts prieks, ja vien negribi saindēties ar kreisajiem alkoholiem. It īpaši vēl zinot to, ka tajā brīdī, kad tev ierauj pa ķobi alkohols, tevī pēkšņi rodas ģēnījs, kurš loģiski izskaidro to, kā tu vari atļauties iztērēt vēl tik un tik naudiņas, lai atliktu ēdienam līdz mēneša beigām, no rīta, protams, tu šo plānu nemaz neatceries. Hah, dzīve, vai ne? 

Man ļoti patīk, ka šī konkursa ietvaros parādās daudzi raksti ar to, ka vot, davaj visu mēnesi rij roltonus, dzer ūdeni un viss būs tjipi topi, vienkārši super, āmen, gribu redzēt vienu dzīvu piemēru, kurš tā arī dzīvo, ka brokastīs, pusdienās, vakariņās ēd tikai roltonu un dzer tikai ūdeni... 30 dienas no vietas. Ļoti reāli, bullshit!!!! 

Pateikšu, kā reāli izdzīvot ar 100 eiro mēnesī! 

Ja tev ir pieejami mājās vai laukos kartupeļu krājumi, ievārījumi, konservi - ņem tos, var būt, ka neliekas diezko apetelīgi, bet vismaz būsi kārtīgi paēdis un kuņģis tevi mīlēs vairāk. Kartupeļi vispār ir ļoti labs pārtikas avots, c'mon, cik kartupeļu ēdienu var uztaisīt - cepti kartupeļi, vārīti kartupeļi, cepti/vārīti kartupeļi, biezenis, kartupeļu pankūkas... un tik uz priekšu, jo vairāk ņemsi no mājām, jo vieglāk būs pašam izdzīvot.

Vairāk vai mazāk par naudas lietošanu tu aizdomājies tad, kad to naudiņu pelni tu pats... tā vienmēr ir bijis, ka citu naudiņa tērējas vieglāk, bet ar savējo tu nedaudz uzmanīgāk apejies.

Labu veiksmi visiem, būsim reāli un beigsim muļķot paši sevi. 

Zemāk pievienoju divus attēlus. Pirmais ir pēc lielākās konkursantu daļas principa - davaj pasmiesimies. 

Otrais attēls - lielākā formātā izveidotais 30 dienu plāns. 

 Autors: matilde PATIESĪBA! Kāpēc tu neproti tērēt naudu? (LU)
2.  
 Autors: matilde PATIESĪBA! Kāpēc tu neproti tērēt naudu? (LU)
3.  
 Autors: matilde PATIESĪBA! Kāpēc tu neproti tērēt naudu? (LU)
4.  
17
587
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [49]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
chakijs16 avatars
Medaļa LācītisMedaļa ŽurnālistsMedaļa Kapteinis Huks
  chakijs16 19.03.15 14:13
69
0

Kojās nodzīvoju divus gadus, iztiku ar 10 eiro nedēļā pārtikai, dzīvoju uz makaroniem un roltoniem, konserviem, pārējā nauda aļākam un cīgām un tagad sēžu ar aizkuņģa dziedzera iekaisumu

snjuks avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  snjuks 19.03.15 15:32
24
0

Hmm... vai tad termins "izdzīvot" sevī ietver izklaidi?

Cik man zināms, izdzīvošana nozīmē iztikšanu ar absolūti nepieciešamo. Ja nemaldos starp absolūti nepieciešamajām lietām nav alkohols, klubiņi, kafejnīcas utml. Un, ja cilvēkam "izklaide" asociējas tikai ar iedzeršanu - ļoti skumji.

Rockhopper avatars
Medaļa NāvīteMedaļa Gada spoks 2012Medaļa Sensācija
  Rockhopper 19.03.15 15:27
24
3

100 Eur mēnēsi un vēzis garantēts! 

Kašķīgais opis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  Kašķīgais opis 20.03.15 00:19
15
1
Vienkārši tracina šitā nīdēšana, gaušanās un šķendēšanās. Tā vien liekas, ka lielākā daļa jauniešu ir izlaidušies kā caureja uz nomaļas stacijas tualetes grīdas. Pilnīgi gribas iešķelt pa ģīmi tā, lai nožļurkst. Tik slinki un degradējušies, ka nespēj paši par sevi parūpēties un savas finanses pārvaldīt. Es jau no 15 gadu vecuma strādāju dažādus darbus, pārsvarā vasarā. Līdz studiju sākšanai biju gan tiesības nolicis, gan lūk šādām dzīvošanas izmaksām 2,5 tūkstošus latu nobēdzinājis. No vecākiem ne santīma neņēmu, pats devu un rēķinus maksāju. Aizgāju studēt uz Ventspili dižķibeles pašā sākumā, kad cenas vēl bija augstākas kā tagad, bet ienākumi apšņikāti. Par istabiņu mēnesī maksāju 25 LVL, par nokļūšanu uz VeA sliktākajā gadījumā katru nedēļu aizgāja ca. 14 LVL, jo jābrauc caur Rīgu. Bet parasti jau sanāca kooperēties ar citiem studentiem, kas ar auto brauca vajadzīgajā virzienā. Tad varēja izlīst sveikā ar 8 LVL nedēļā, t.i. 32 LVL mēnesī. Braucu mājās gandrīz katru nedēļu, jo ir jāpalīdz ģimenei un arī jāpastrādā. Ko es ēdu? Badā noteikti nebiju. No rīta parasti auzu vai citu pārslu putra - paciņa maksā mazāk par 50 santīmiem, piena paka arī, bet pietiek visai nedēļai. Pusdienām arī nopirku paku griķu vai rīsu. Iekša 4 kulītes - pietiek visai nedēļai. Klāt kādu gaļas gabaliņu vai sardeli, vai maltās gaļas mērci. Vakarā kartupeļus vai makaronus ar kāpostu vai citiem salātiem. Šādā veidā par ca. 15 latiem mēnesī var noēsties gluži apaļš. Transportam naudu netērēju - ja reiz cilvēkam kājas no pakaļas aug, tad tās ir domātas, lai izmantotu pēc nolūka, nevis defilētu pa gaiteņiem, demonstrējot jaunākās kedas. No rīta 30 minūtes un vakarā nekādā veidā nevar skādēt - gan svaigu jūras gaisu (vai izplūdes gāzes Rīgā) var saelpoties, gan izkustēties pārmaiņas pēc. Ja nu akurāt ir sanācis aizgulēties, tad veco labo divriteni vēl neviens nav aizliedzis. Tā kā - ar 70 latiem mēnesī es iztiku gaužam labi. Arī higiēnas precēm pietika. Ja vēl nebūtu katru nedēļu uz mājām jātiek, tad vispār dzīvotu kā niere taukos. Izklaide nav dzīves nepieciešamība, tāpēc pie attaisnojamajām izmaksām tās nedrīkstētu pieskaitīt. Lai gan tāpat šad tad aizvilkos uz kino un aliņu iedzēru, bet tā jau ir cita opera. Tā kā - ir jāpārvar pretīgās globalizācijas un amerikanizācijas (jeb totālas ddgradēšanās) tendences, kā arī jāpadomā tālāk par šodienu un savu nenovīdīgo šņukuri - tad arī viss sanāk. Nākamreiz, kad pieķer sevi gaužamies par to, ka 100 eiras mēnesī studentam ir par maz, iedomājies kā būtu saņemt pa purnu ar sasvīdušu, pilošu un jau viegli ierūgušu kapzeķi, jo tādas sūdzības ir nepamatotas. Vēl jo vairāk, ja šīs 100 eiras tev ar mīlestību dod vecāki, paši no daudz kā tādējādi atsacīdamies...
WreckLv avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Trumpe
  WreckLv 19.03.15 15:31
17
3

Kautkādu tuftu dzen. Pa 100 eirām mēnesi ēšanai pietiek. Nevajag rīt iekšā roltonu pačkas un vēl nez kādus sūdus. 

Paņem nedēļai:

500g makaronu paciņa - 0.50 EUR

Olas - 1 EUR

Gaļa 1kg - 4 EUR

Pelmeņi 1 EUR

6.5 eur kopā.. Ja grib vēl dažādību peimet klāt miltu paku ar pienu..varēsi cept pankūkas un kopā iznāks kādi 8-9 eiriki un varēsi ēst tā, ka vēl uzbarosies. Labi, pieskaitīsim vēl sāli, eļļu, cukuru kopā 10 eiras nedēļā - bet reāli var normāli paēst, manuprāt, liela daļa vēl spētu netikai paēst, bet arī uzbaroties.

4x10= 40 eiro visam mēnesim ēšanai,  60 eiro paliek pāri...Tiešām vai tad ir tik traki? Protams, kojas vai dzīvoklis nav iekļauts.

Ja pāris gudri studenti saliek prātus kopā, tad kopīgi var meklēt kojas/dzīvoklīti un tad ēšana uz katru iznāktu vēl daudz lētāka un labāka..Pat tusiņiem pāri paliktu.

sokolacis123 avatars
Medaļa JubilārsMedaļa ZebraMedaļa Didža ola
  sokolacis123 19.03.15 17:01
13
0

Daudzi saka, ka pa 100 eiro nevar izdzīvot students. Bet ir daudz tādas ģimenes, kurām pēc samaksāšanas par dzīvokli un komunālajiem paliek uz rokas mazāk par simts, un ir jāpiepilda 3 vai 4 vēderi. Un cilvēki dzīvo tā.

Chinook avatars
Medaļa MarioMedaļa Troll killerMedaļa Mario
  Chinook 19.03.15 14:51
12
0

Šis bija kā pamosties no skaista sapņa ar spērienu pa olām. Ardievu bohēma, labrīt aukstā, skarbā pasaule.

Moonwalker avatars
Medaļa AspazijaMedaļa Gada Spoks 2015Medaļa Sensejs
  Moonwalker 19.03.15 14:08
12
0

Cik ļauni. 

Arcca avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Riesta laiksMedaļa Dienas doma
  Arcca 19.03.15 15:47
11
0

Teikšu pavisam vienkārši: Paņemam kādus 8 kartupeļus, 1 sīpolu, 1 ķiploku, visu sametam uz pannas. Uz šķīvja nedaudz kečupu, un gatavs. Pusdienas lētas un garšīgas, tas ceptais ķiploks vien ir super. Cik lēti tas ir, neesmu rēķinājis, bet ne tas tupenis, ne sīpols, ne ķiploks nestāv produktu dārgajos galos.

mix41 avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  mix41 19.03.15 14:58
11
0

Es kad mācījos man no vecākiem bija 5ls paikai uz nedēļu (grūti laiki bija). Ta tad par 0.20sant varēji 1kg kartupeļus nopirkt. Ūdens pa velti kojās. nopērc pienu, miltus, uztaisi mērci. Vienkāŗši ja grib hotdogus burgeisus bulciņas ēst tad protams nesanāk. Bet lai normāli paēstu nebija problēmas. jo īpaši bijām 4 cilvēki istabiņa. visi sametāmies un viss bija ok. 

matilde avatars
Medaļa Facebook čomsMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Twittera čoms
  matilde 19.03.15 14:18
10
0

atbildot uz chakijs16 komentāru " Kojās nodzīvoju divus gadus, iztik... " nu es taču saku! Tā nauda, ko ietaupa tagad, tiks atmaksāta ārstiem vēlāk. 

KŪMIŅŠ avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa JubilārsMedaļa Recidīvists
  KŪMIŅŠ 19.03.15 15:20
9
0

lol centraltirgu kartupelus labak 20 centi kg

Supermeens1337 avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Bērndārznieks
  Supermeens1337 19.03.15 15:33
9
0
Būsim reāli, ne visi mācās Rīgā. 😉 Ne visi braukā ar tramvajiem trolejbusiem un autobusiem.. Citi arī izmanto tādu pārvietošanās līdzekli kā velosipēds vai vienkārši iet ar kājām ;d
MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 19.03.15 22:49
8
0

Students nevarot izdzīvot ar 100 eur... Ko tādā gadījumā viņiem darīt?Man mēnesī pārtikai sanāk tērēt ap 80 eur - un tur nav roltoni, bet normālas lietas.Pie tam es neesmu students.Un tajos 80 eur vēl sausā paika un konservi kaķiem, kuri man ir divi - mēnesī uz 10 eur sanāk tīri viņiem.Labi, saprotu, ka vēl jāmaksā par īri kojās, bet gvelzt muļķības, ka ar 100 eur mēnesī nevar paēst - nav ko pirkt bezjēdzīgi dārgus produktus/sintētiku vai arī pusi nodzert un nopīpēt, tad nebūs jādiskutē par to vai var vai nevar ar 100 eur mēnesī izdzīvot.Loģiski, ka ja jāpieskaita vēl transporta izdevumi(autobuss, tramvajs, vilciens utt) , tad ar 100 eur būs par īsu.Un kas tas vispār par idiotismu ar tiem 100 eiro?Kāpēc runa tieši iet par 100 eur?Lai gan - laikam atbildi negribu zināt, jo no šitā visa tāds stulbums spokos sataisīts, ka jau noriebies - kad tik neiej iekšā - vismaz 3 raksti par un ap tiem 100 eur.Neapnīk viņus taisīt cilvēkiem laikam...

doktorkiky avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  doktorkiky 19.03.15 16:28
6
0
man ir nācies izdzīvot ar 50euro menesī un vēl mazāk, redz ka vēl dzīva esmu.
ALLEDZA avatars
Medaļa TeamworkMedaļa JubilārsMedaļa Sviestmaize
  ALLEDZA 19.03.15 20:46
5
0

vis ir reali,ja nav papildus izdevumi.Tas man atgādināja raidījumu,kur deputātiem bija ar 45 ls jaizdzīvo nedēļu.un viņi to paveica,un noteica- jā ar 45ls var mēnesi izdzīvot  .Bet nafig es netaisos izdzīvot,bet gan dzīvot

mix41 avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  mix41 19.03.15 15:00
5
0

un vel kas Roltons 0.19 euro. Cik g tur iekšā?? labāk makaronus pa 0.30 Euro 500g paņem. 

WreckLv avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Trumpe
  WreckLv 19.03.15 15:45
5
0

atbildot uz Ļaunīte komentāru " O jā, visi par to vien sapņo kā diendienā stu... "

Kāda vaina makaroniem ar malto gaļu pirmdienā, pelmeņiem otrdienā, trešdienā pankūkām, ceturdienā makaroniem ar karbonādi, piektdienā visam kopā?

Ko tad tu gribi ēst? Ko tu uzskati par normālu ēšanu? Čizburgeru pa 5 eirikiem, un pa virsu Jack daniels?

Interesanti kāda ir normāla ēdienkarte priekš tevis?

Manuprāt problēma ir tajā, ka milzums daudzums jauniešu ir pieraduši diendienā sēdēt maķītī, vai rīt bulciņas uz vecāku rēķina, nevis ēst normālu ēdienu, kur nu vēl pasu gatavotu.

I Like to Make Stuff avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joks
  I Like to Make Stuff 21.03.15 08:08
4
0

Paklausoties, kā te visi spiež uz roltoniem vemt gribas. iesaku atcerēties pākšaugus kuri nemaksā neko bet ir ļoti veselīgi piem kā šķeltie zirnīši, griķi utt un ar to uzņems students ogļhidrātus, liekam klāt olbaltumvielas kas ir gaļa sojas produkti, tādā situācijā ka nav naudiņas varak uzēst spēķa maizī kas arī nemaksā neko. un pa virsu visus dārzeņus kādi vien ir. 

Nebūs problēmas ar vēderu un būs uzņemts viss nepieciešamais organismam lai var aktivi mācīties. 

Izklausās vecmodīgi bet tā nu tas ir!!! Jauniesi doma , ka no burgera vai atram uzkodām var paēst bet no vinm var piebazt kungi nevis uznemt visu nepieciesamo kas nepieciesams organismam.

maarts avatars
Medaļa FledermausisMedaļa KlaunsMedaļa Veiksmes lāde
  maarts 20.03.15 00:21
3
0

Paņem 50kg maisu ar kartupeļiem no senču /vecmāmuļas/random kaimiņa pagraba. ;D

Lauku labumi vispār ir the best!

Esmu bezdarbnieks, nevaru atļauties pat īri samaksāt ;D Ienākumi ap 70Eur mēnesī tagad sanāk. Veikala paiku izmantoju minimāli - maize, olas, kafija, cukurs un vēl šādi tādi nieki. Taču ōmes pagrabs gan ir ideāla vieta. Gribu izvārīt zupu, aizeju pie omes nostreļīt sastāvdaļas, bodē tik normālu desu nopērku un sanāk zupa 3 dienām. Ideāli.

Ja man nebūtu lauku labumi, tad arī ar 200eur būtu švaki paikai ;D

« 1  2  3 »