4

 245  0

Kam jau sākusies, kam tūlīt būs, bet studentu bars tagad cenšas nokārtot visus esošos parādus un eksāmenus - sākas psiho laiks. Šeit būs aprakstīts, kā studentus vulgaris jeb parastais students, kurš ir diezgan paslinkojis, šo to nobastojis, šo to neuzrakstījis un daudz ko vēl neiemācījies, bet kam mācīšanās un domāšanas spējas ir vidējā vai virs vidējā līmeņa, spēs izkļūt sveikā cauri bez parādiem un visiem eksāmeniem nokārtotiem.

Komentāri 4

0/2000

Labāk normāli nekavēt tik daudz, esi vismaz "labs students" un viss būs ok, dzīvosi ilgāk un laimīgāk, jo 4 nedēļas neplēsīsi sev matus no galvas.

 9  0 atbildēt

muļķības. šis nav nekāds guide*. atgremojums no " profesionāļa ", kurš riteni cenšas izgudrot no jauna.

 8  1 atbildēt
Neizklausās pēc baigi gudrā studenta. Un to es saku kā persona, kurai ir bezmaz doktors prokrastinācijā. Un, jā.. es zinu, kas ir sesija. Been there, done that. Did NOT get a T-shirt.
 4  0 atbildēt

12 sesijas aiz muguras Ir gājis visādi - gan ar vairāk kā 20 nenokārtotiem kolokvijiem un milzīgu iespēju izlidot no budžeta, gan ar paraugsesijām, kad atlikuši tikai eksāmeni.

Nr. 1 jāsastāda parādu/konsultāciju plāns. Tātad pirmdien konsultācija fizioloģijā un anatomijā, koncentrējos tikai uz kolokvijiem, eksāmens trešdien vēl taču tālu,ne tā?

2. vismaz man palīdzēja drastisks dienas režīms. Septiņos ceļos, līdz astoņiem brokastis, 2h mācos, eju uz veikalu pēc pārtikas, 2h mācos, gatavoju, paēdu, 2h mācos, duša un t.t. 

3. Kaķu bilžu skatīšanās internetā atpūtas brīžos aizliegta! Man tas nereti beidzās ar 3h kaķu bilžu

4. Pilnīgas muļķības, ka pēdējais brīdis neko nedod. Vismaz kādiem 10 eksāmeniem pa saviem 6 gadiem esmu tikusi cauri ar pēdējā brīdī izlasītām lietām.

5. Energy drinki. Par sekām domāsiet vēlāk, un ja pēc sesijas tiek ievērots mazliet saudzējošāks režīms, tad es neredzu nekā slikta redbull dzeršanā, ar nosacījumu, ka tiek ēsts normāls ēdiens, nevis tikai redbulli dzerti.

6. Brīvdienas ir brīvdienas. Ja vien pirmdien nav eksāmens/ kolokvijs, tad vismaz sestdien jābūt godam nopelnītai atpūtas dienai lai nesaietu sviestā.

7. Jālikvidē visas iespējas novērsties no macībām. Telefonam jāatslēdz skaņa un internets, faktiski, ja mācībām nevajag internetu, jāizslēdz rūteris, jāaizslēdz durvis (jo vismaz manās kojās reāli ik pēc stundas kādam kaut ko no manis vajadzēja), jāizlamā puisis, ka WOW reids patlaban un mans eksāmens pēc 20h nav savienojamas lietas.

8. Tiem, kas ar otrām pusītēm - labs sekss vakarā un no rīta pirms eksāmena noteikti uzlabo noskaņojumu, un kaut drusciņ samazina stresu. Nu kaut kur tie endorfīni ir jādabū

Katram sava recepte veiksmīgai sesijai, šis ir ieskats manā. Veiksmi visiem. Es nu jau pusotru gadu dzīvoju bez sesijām, bet kaut kur prātā sēž ideja par doktorantūru

 2  0 atbildēt