54

 1164  6

Pat cietumnieki ir labākā situācija ! Latvijā ir 4624 cietumnieki un šogad (2015) ir paredzēts cietumnieku ēdināšanai tērēt 760 000 tk EIRO. Uz vienu cietumnieku 3 maltītes dienā paredzēts tērēt 1.615 eiro dienā, jeb 50 eiro mēnesī 589 eiro gadā.

Cietumniekiem ir jumts virs galvas un nodrošinātas 3 maltītes dienā. 100 eiro vēl būtu viens, bet ko darīt ar to bērnu pabalstu 11.78 eiro ?

Ja nav nepieciešamas kopmītnes un dzīvo netālu, tad nekādu problēmu ar 100 eiro mēnesī nodzerties nebūs.

Ja ir nepieciešam transports un jābrauc bieži uz kādu atālāku Latvijas nostūri, tad jau sāks aiziet daudz naudas.

Daudziem nemaz nav iespējams ar 100 eiro iztik, jo visi 100 vai vēl vairāk eiro uz reiz ir jāatdod par kopmītnēm. Kaut cik vēl var izvilkt, ja var no mājām / laukiem dārzeņus, gaļinas, marinējumus, konservus, zaptes, kaltējumus, žāvējumus u.tml paņemt sev līdzi.

Salasīt sev labumus no meža sēnes, ogas, medījums utt. Manā rajonā rudenī, piemēram, tu varētu salasīt sev tonām ābolu un kilogramiem plūmju, bumieru un varbūt vēl kādas odziņas es un kaimiņi par to būtu priecīgi, jo tie milzum daudzumus sakrīt ielas sētas pusē, bet mums vēl pagalmos pilns ar labumiem kurus nav kur likt, bet tajā paša laikā veikalos tie āboli maksā zvērīgas summas un tev pat nav ne jausmas kur tie augušu un ar ko saķimizēti utt.

Gurķi arī aug kā traki tapēc bieži pāraug un nelietoju tos, nav nekas jau ekstrā, bet ēst viņus var. Saspiest ābolu suliņas, žāvēt ābolus ziemas krājumiem utt.

Ūdeni no kādā avotiņa paņemt. Salasīt liepziedus u.c. zālītes, ziediņus u.tml. priekš tējas.

LU kopmītnes maksā 52 eiro, bet 10% studentu ir iespējams saņemt 50% atlaidi - 26 eiro.

100 - 52 = PALIEK 48 EIRO

HIGĒNAS PRECES -

Ziepies, zobu pasta, šampūns, 5 skuvekļi vl, skūšanās putas, tualetes papīrs 4 ruļļi, veļaspūlveris (Viss lētākie) - 6.19 Eiro.

TRANSPORTS -

20 Braucieni studentiem Rīgas Satikmsme 5.40 Eiro.

NEPARĒDZĒTIEM IZDEVUMIEM -

Atliekam 5 Eiro.

36.14 - 5.00 = 31.14

PĀRTIKA -

31.14 : 31 = 1.0 Eiro dienā - brokastīm, pusdienām, vakariņām.

1.00 Studentam vs 1.615 Cietumniekam .

31.14 - Kartupeļi 0.15 x 15 kg (Supernetto) = 31.14 - 4.65 = 26.49

26.49 - Burkāni 0.36 x 15 kg (Maxima) = 26.49 - 5.40 = 21.09

21.09 - Kāposti 0.34 x 15 kg (Maxima) = 21.09 - 5.10 = 15.99

15.99 - Olas 0.89 x 5(10 Olas) (Maxima) = 15.99 - 5.34 = 10.65

10.65 - Zaļie zirnīši 0.48 x 7(400g) / 2.8 Kg(Maxima) = 10.65 = 7.29

7.29 - Saules puķu eļļa 0.99 x 1 L = 7.29 - 0.99 (Maxima) = 6.3

6.3 - Cāļu stilbņi 4.2 Kg = 6.26

== 5.04 Neparedzētiem gadījumiem

== 5.40 Transportam

Ja mums ir velosipēds vai varam iet kājam, tad varam izmantot tos transporta 5.40 lietderīgi vēl priekš pārtikas u.c. lietām. Bet katram gadījumam vajadzētu atstāt kaut ko neparedzētiem gadījumiem, ja nu sāp galva un jāpērk Ibumentīns u.tml.

Grozies kā gribi vienalga diezgan čābīgi.

Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi = zupa

Kartupeļi, kāposti, burkāni, zirņi = sautējums

Kartupeļi, burkāni, zirņi, (Eļļa+Olas=Majonēze) = Rosols

Vārītas olas

Ceptas olas

Omlete

Olu kultenis

Plaucētas olas

Spāņu kartupeļu omlete

Svaigu kāpostu un burkānu salāti

Vārīti kartupeļi

Cepti kartupeļi

Vārīti cepti kartupeļi

Sautēti kartupeļi

Kartupeļu pankūkas

Kartupeļu klimpas

PS šodien Maximā varēja par brīvu degustēt kuciņas :D, Kartupeļi bija par 0.13 /Kg un olas 10 gab 0.88 C.Tā kā var paveitkies veikalā ar akcijām uz vietas vai ar degustāciju.

Utt, vislabāk, ja dzīvo ar vēl 3 citiem istabas biedriem un var visi samesties ēdienam.

Tālāk aprēķini pozitīvākiem scenārijiem.

Kā izdzīvot ar 100 EIRO mēnesī (LU:SZF) . Maksājot par kopmītnēm, transportu un ēdienu - 31 dienu.

Lielākoties viss ir atkarīgs no katras personās mērķtiecīguma un radošās pieejas sarežģītās situācijās.

Bez manas atļaujas, student, šo pētījumu aizliegts izmantot savā darbā bez atsauces uz spokiem vai bez manas atļaujas !

« 1  2  3  4 »

Komentāri 54

0/2000

Mūsdienu students ir par slinku, lai visu izlasitu līdz galam, lai cik labi tu  neuzrakstītu.

 81  0 atbildēt

Labs raksts! Daudzi cilvēki domā kā vairāk ietaupīt, bet manuprāt vajag domāt kā vairāk nopelnīt.

 72  0 atbildēt

Tabula atgādina e-klasi.

 46  3 atbildēt

Apbrīnoju tavu pacietību raksta izveidē. 100% pluss!!!

 33  1 atbildēt

Nu šis jau maģistra darbs! Jāiesūta labklājības ministrijā, lai nosaka standartalgu 100 EUR studentam!

 26  1 atbildēt

tas nudien nav jautri... tas pat nav ta studentiem, ta ir daudziem cilvekiem, ka naudas ir tik cik ir... jadzivo pusbadaa un bez kautkaadaam reaalaam izklaides iespeejaam, ta nav dziive bet eksisteshana, Es tiesham nesaprotu kaa valstviiri naktis spej mierigi guleet, kad Latvijaa cilvekiem ir jacinas par izdzivoshanu.

daudzi domaa, beigsies studijas nu tik saksies dziive, bet vel tikpat daudziem pec studijaam nemaz nesaksies taa spozhaa dziive, protams var teikt ir izglitiba ir darbs... bet labi apmaksaatu darbu ir tik cik ir, lielai dalai naksies straadaat mazak apmaksatus darbus ar visu savu uuber izgliitiibu.

Tad protams neapmierinatie un apneemiigaakie brauks prom no Latvijas, jo kaada jega mocities, ja var dzivot baltaa cilveka dziivi. 

Padomaajot uz kurieni tas viss ved Latviju paliek beediigi, Es pats ar LV vairs nedzivoju, labprat dzivotu un taisitu savu biznesuLV ,tikai LV ir taa ka godigu biznesu ir gandriz neiespejami uztaisit, kautkur ir jashmaucas, bet taa kaa manos plaanos nav but negodiigam, tad japaliek vien arpus Latvijas.

 20  1 atbildēt

Raksts labs. Tomēr šī ir izdzīvošana nevis dzīvošana. Ja students ir atbraucis uz Rīgu, lai tikai nosēdētu lekcijās un pēc tam vēl vairāk kojās, tad tas nav normāli. Ja tev ir papildus treniņi un/vai citādi aizpildīta diena, tad vienkārši fiziski nevarēs ar 100 EUR mēnesī. Vienkārši kādā brīdī salūzīsi un kaut kas nojuks - vai nu mācības, vai nu treniņi, vai nu citas nodarbes, vai nu naudu sāksi triekt bez žēlastības. 

 19  0 atbildēt

Manuprāt viss kvalitatīvākais raksts.

 18  0 atbildēt

Vakariņas : ābola šķēle, 40g maize, 15g siers...  

 17  1 atbildēt

Man ari LU. Ar 100 eiro easy var izdzīvot. Paika katru nedēļu ap ~7 euro, jo otrs ari tikpat daudz ko sapērk un tad viss čikinieka1

 14  0 atbildēt

Darbs jau nu milzīgs ieguldīts, cepuri nost! Tomēr pārāk sarižģīti visa tā ēšanas padarīšana. Pilnībā var iztikt uz dienu ar 10 olām, avokado un auzupārslām. Veselīgāk, sportošanai piemērotāk, lētāk (price/performance ziņā) un hormoniem draudzīgāk. Ja apetīte ir gana liela var ēst pa 20 olām dienām kā es to reizēm daru. EUR 1.80-2.3 un esi paēdis ar vajadzīgiem vitamīniem, minerālvielām un holesterīnu un veselīgajiem taukiem testosteronam.

 13  1 atbildēt
Tu taas tabulas pats taisiiji? Pacietiigs cilveeks esi. Jauki!
 12  1 atbildēt

 

Es ļoti laba apzinos, ka tās porcijas sanāk mikroskopiskas. Kartupeļus gan jau kaut kādus štrunīgākus ar var dabūt  vēl lētāk. 10-18 centi. Dārzeņi, kad ir attiecīgā sezona arī lētāki. Pienu un olas ar no kāda ar vistām un govīm varētu lētāk dabūt. Man nav ko svērt ,jo leduskapis tukšs -  ledusskāpī iekšā ir tikai lasis ! (Joks) .

 

Labāks jautājums ir kā pabarot bērnu par 11.38 mēnesī.

 

 

 

 10  0 atbildēt

99 eiro dzirā, 1 eiro izdzīvot! 

 9  0 atbildēt

Raksts interesants un arī diezgan noderīgs, topošajiem studentiem.

 9  0 atbildēt

Kas tas par jautājumu? - no katra tādu summiņu iekasē!   2 cilvēki istabā, Es viens, jo es nevienam istabas biedram nepatīku, mani pemet, 3 istabas Dzīvoklī, uz dzīvokli Virtuve, tualete Vnnasistaba. 

 9  0 atbildēt

fak, es jau Samaksājot par kojām neiekļaujos.   Jo taču RTU Kojas ķīpsalā maksā 116,75 Euro Mēnesī..  

 8  0 atbildēt

Es pieļauju, ka drēbes jāmazgā pie upes ar akmeni sitot traipus ārā..vai arī tai informācijai par veļas pulveri būšu paskrējis garām..

 8  0 atbildēt

Deamn, labākais no visiem šī konkursa rakstiem. 

Žēl tik, ka par garu, lai visi izlasītu un ieteiktu citiem. 

 7  0 atbildēt

LU 1. vietā! Malači!

 5  0 atbildēt