Visam tam, ko nēsājam vai liekam kaklā, pirkstā, uz rokas, kājas, galvas, ir ne tikai funkcionāla, bet arī simboliska un pat dziednieciska, dažādu enerģiju piesaistoša nozīme. Šoreiz par gredzeniem, kas izsenis ir pabeigtības, aizsargātības, pilnīguma un piederības simbols.
Taču ir būtiski, kā mēs šos gredzenus nēsājam un ko mēs ar tā uzlikšanu pirkstā gribam pavēstīt apkārtējai pasaulei gan apzināti, gan dažreiz pat tīri neapzināti. Apskatīsim, uz kura pirksta tu nēsā gredzenu un kāda tam tiek piešķirta nozīme.
Visplašāk izplatīta gan sievietēm, gan vīriešiem ir gredzena nēsāšana uz zeltneša. Bez šaubām pati svarīgākā informācija, ko nododam ar to apkārtējiem – ģimenes stāvoklis. Gredzens uz zeltneša kā ģimenes stāvokļa rādītājs svarīgs bija arī senajiem ēģiptiešiem, jo viņi ticēja, ka no zeltneša sākas «mīlestības artērija», kura ved tieši uz sirdi. Turklāt nav svarīgi, vai gredzenu nēsā uz labās vai kreisās rokas zeltneša. Ēģiptieši nēsāja laulības gredzenus no dažādiem materiāliem – stikla, māla, dažādiem metāliem. Senās Romas laikā sākās tradīcija dāvināt gredzenus no dzelzs vai bronzas. Tie nozīmēja nesaraujamas ģimenes saites. Mums zināmais laulības gredzens no zelta parādījās tikai III – IV gadsimtā.
Kāzu dienā jaunlaulātie apmainās ar zelta gredzeniem, uzmaucot viens otram tos uz zeltnešiem. Interesanti, kā šī tradīcija radusies un izplatījusies visās kultūrās. Gredzenus mij ne tikai kristieši, bet arī jūdaisti un musulmaņi, tikai protestanti ir cieši pārliecināti, ka Dievam nepatīk zelta gredzenu nēsāšana. Tas liecina par to, ka šī tradīcija dzimusi ļoti sen, kad pašu reliģiju vēl nemaz nav bijis.
Interesants moments, ka punkti, kas atrodas uz zeltneša, ir atbildīgi par organisma endokrīnās sistēmas darbību, mugurkaula krustu zonu un pat par asinsvadu tonusu gurnu rajonā, t.i., par tiem orgāniem, kas nosaka mūsu seksuālo dzīvi.
Psihologi uzskata, ka laulības gredzens un tā nēsāšanas maniere tieši saistās ar to, kā veidojas laulības dzīve. Šaurs klasisks 2-4 mm plats gredzens liecina par apmierinātību ar partneri. Ja cilvēks nēsā šauru laulības gredzenu, viņam nav tieksmes meklēt seksuālus sakarus ārpusē, un viņa laulība var būt ilglaicīga. Taču jāsargās, lai nākotnē laulāto attiecībās neiezogas rutīna. Plats un biezs laulības gredzens (vairāk par 4 mm) liecina par pārliecības trūkumu attiecību stabilitātē. Nēsātāji it kā grib sevi pasargāt no iespējamās šķiršanās. Laulības gredzens ar dažādiem izskaistinājumiem - ar gavējumiem, rievām, vijumiem, briljantiem u.tml., stāsta par nēsātāja neapzinātu tieksmi pēc piesātinātākām, spilgtākām attiecībām, nekā viņam ir tagad. Iespējamas arī bažas par to, ka kaisles un mīlestības laulībā nepietiks ilgam laikam, un tuvā nākotnē laulība kļūs garlaicīga.