Sveiki! Man šķiet ka daudziem patīk Hennas zīmējums. Tapēc bišķiņ papētiju to! Es arī vēlētos Hennu, varbūt kāds zin kur tādu zīmē??
Henna0
Kas gan ir henna? Henna (lawsonia inermis) ir tropu vai subtropu reģionu augs, kura lapās veidojas krāsviela lavsons (hennotannic acid vai 2-hydroxy-1,4-napthoquinone). Henna - tas ir krūms, kura lapas samaļot, iegūst pulverveida vielu, no kura tālāk veido pastai līdzīgu masu, ar kuru veido hennas zīmējumus. Hennas dabīgās krāsvielas reaģē ar ādas olbaltumvielu keratīnu un iekrāso dažādas intensitātes oranži brūnu toni. Šis augs sastopams Indijā, Ziemeļāfrikā, Turcijā, Ķīnā un daudzās Vidējo Austrumu zemēs.
Pašu hennu izmanto ļoti daudziem nolūkiem – piemēram, matu kopšanā, izsitumu ārstēšanai, paaugstinātas temperatūras gadījumos vai kā atvēsinātāju sakarsušai ādai. Krūma lielās lapas ir tās, kuras izmanto tieši Menhdi vajadzībām, savukārt krūma pārējās daļas izmanto jau minētajiem vai arī citiem nolūkiem.
Hennas pulveris pats par sevi ir zaļā krāsā, taču zīmējumu tonis, ko aiz sevis atstāj hennas pasta ir no oranži sarkanas līdz tumši brūnai. Tīra hennas pasta, ko izmanto zīmējumu uzklāšanai, nekad nebūs alerģiska. Un šobrīd daudzi tetovēšanas meistari un mākslinieki pirms pieņemt galīgo lēmumu par tetovējumu, vispirms uzklāj uz ķermeņa hennas zīmējumu, lai pārliecinātos par to vai šis tetovējums der un to, kā tas izskatīsies uz ādas. Savukārt citiem tīk tieši īslaicīgs zīmējums uz ķermeņa, zinot to, ka tas ar laiku pazudīs. Katrā gadījumā tas ir skaists un bagāts mākslas izpausmes un izdaiļošanās veids kultūrā.
Mehndi māksla („mehndi” hindu un urdu valodā nozīmē „māksla”) tā ir sena tradīcija, kura nāk no daudzām senām kultūrām, kuru aizsākums meklējams apmēram 5000 senā pagātnē. Arābu valstīs sākotnēji hennu izmantoja kā atvēsināšanās līdzekli no tuksnešu svelmes, jo hennas spēju atvēsināt ādu, cilvēki izmantoja iemērcot rokas un kājas pastā, kas izgatavota no hennas lapām.
Tik ilgi, kamēr hennas pasta atradās uz ādas tie juta dzesēšanas īpašības. Un tikai tad šī krāsviela plaukstu un pēdu izdaiļošanai tika atvesta uz Indiju. Cilvēki jau kopš seniem laikiem savu ķermeni ir izdaiļojuši ar dažādiem ornamentiem un rotājumiem. Zīmējumi ar hennu bija pazīstami arī Senajā Babilonijā, Asīrija, Mezopotāmijā, Senajā Grieķijā un diženajā Romas impērijā.
Hennas zīmējumi kalpoja ne tikai kā izsmalcināts rotājums, bet arī kā savdabīgs talismans, cilvēki tiem piedēvēja maģiskas un aizsargājošas īpašības. Šobrīd visvairāk mehndi māksla ir izplatīta tieši Indijā, bet to joprojām kā neatņemamu kultūras sastāvdaļu praktizē arī citur - Pakistānā, Dienvidāfrikas reģionā un Tuvajos Austrumos.