local-stats-pixel

Žaļima divnieks dalītā ceturtajā vietā pēc PK posma pirmā brauciena2

 7  0

Latvijas bobsleja pilota Uģa Žaļima vadītā divnieka ekipāža piektdien ieņem dalītu ceturto vietu pēc Leikplesidas trasē ASV notiekošā Pasaules kausa posma pirmā brauciena.

Latviju šajā posmā veselības problēmu dēļ nepārstāv valsts vadošais bobsleja pilots Oskars Melbārdis, tāpēc šoreiz šajā etapā startē tikai Žaļims un Oskars Ķibermanis.

Pēc pirmā brauciena līderis ir vācietis Niko Valters, bet Žaļims kopā ar stūmēju Jāni Jansonu no viņa atpaliek par 0,22 sekundēm. Ceturto vietu Latvijas divnieks dala ar kanādieti Džastinu Kripsu.

Savukārt otrais šobrīd negaidīti ir dienvidkorejietis Vons Jondžons, no Valtera atpaliekot vien 0,05 sekundes, kamēr trešais ir pieredzējušais amerikānis Stīvens Holkombs.

Tikmēr otra Latvijas ekipāža ar Ķibermani un stūmēju Intaru Dambi pēc pirmā brauciena atrodami 13.vietā, Valteram zaudējot 0,42 sekundes.

Otrā brauciena starts tiks dots plkst.22.15. Sacensības tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Latvijas izlasi pēc ierašanās Ziemeļamerikā ir piemeklējušas dažādas ķibeles. Kā atklāja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, Melbārdim problēmas ar muguru ir bijušas jau iepriekš. «Viņam tā jau ir bijis, bet parasti ne maču laikā. Bijām pie ārsta, taisījām magnētisko rezonansi - vaina ir apstiprināta. Vajadzīgs miers, ir stipras sāpes pat kustoties un par braukšanu bobā nav ko domāt,» izteicies treneris. «Cerams, ka aties un varēsim startēt nākamajā posmā Pārksitijā, kur ir divi mači četriniekos. Melbārdis līdz ar to nevar Leikplesidā startēt arī četriniekos, un jācer, ka viss būs labi, domājot par atlikušo sezonu un pasaules čempionātu.»

Tikmēr Ķibermanis treniņos piedzīvojis kritienu ar četrinieku kamanām, kurā sasitušies vairāki stūmēji, tāpēc, domājot par nākotni un pasaules čempionātu, nolemts četriniekos nestartēt, atgūstoties no dažādām likstām.

«Ja tie būtu sezonas pēdējie mači un kaut kas izšķirtos, gan jau mēs nokomplektētu vienu ekipāžu, bet tagad nav vērts riskēt. Cietusi tehnika, puišiem arī ir dažādas veselības likstas, no pirmās ekipāžas Arvis Vilkaste stipri saaukstējies, ar paaugstinātu temperatūru,» stāstīja Prūsis. «Cerēsim, ka jau nākamajā posmā viss būs labi. Mums būtu svarīgi palikt visiem labāko 25 skaitā, lai nākamgad arī varētu startēt ar trim ekipāžām.»

Leikplesidas trase bobslejā tiek uzskatīta par vienu no grūtākajām un bīstamākajām pasaulē. Daudzi vidusmēra piloti nemaz nav devušies uz Ziemeļameriku un palikuši startēt Eiropas kausā. Kopumā mačos startēs ap 20 pilotiem, bet treniņos kritienu četriniekos piedzīvojuši ne tikai latvieši, bet arī Pasaules kausa līderis kopvērtējumā Frančesko Frīdrihs un pieredzējušais brits Džons Džeksons.

PK kalendārā Ziemeļamerikā gaidāmi trīs etapi - pēc Leikplesidas risināsies sacensības arī Pārksitijā (ASV) un Vistlerā (Kanādā). Pēc tam februāra sākumā Pasaules kausa izcīņas septītais posms un vienlaicīgi Eiropas čempionāts norisināsies Šveices trasē Sanktmoricā. Turpinājumā gaidāms pasaules čempionāts Austrijas trasē Īglsā, bet noslēdzošais PK posms atgriezīsies Kēnigsē trasē Vācijā.

Pagājušajā sezonā Latvijas spēcīgākais pilots Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē. Viņš ir piektais pilots mūsdienu bobsleja vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam. Toreiz astoņos PK posmos notikušajās 16 sacensībās Melbārdis tikai reizi nekāpa uz goda pjedestāla, ierindojoties piektajā vietā divnieku mačos Kēnigsē. Viņa kontā bija septiņas uzvaras.

Savukārt šo sezonu Latvijas sportisti iesākuši ar ne tik sekmīgiem rezultātiem - divniekos pirmajos trijos posmos Melbārdis finišējis otrais, šo pozīciju ieņemot arī kopvērtējumā aiz Fridriha, bet Žaļima un Ķibermaņa ekipāžas atrodamas attiecīgi septītajā un 11.pozīcijā. Tikmēr četriniekiem pēc sezonas pirmajiem trim etapiem Melbādis ieņem piekto vietu, bet Ķibermanis un Žaļims ir 11. un 15.pozīcijā.

PK kopvērtējumā divniekiem pēc trim posmiem līderis ar 675 punktiem ir Frīdrihs, kurš uzvarēja visos trīs pirmajos posmos, Melbārdim ir 630 punkti, bet Žaļimam ir 488 punkti, kamēr Ķibermanim 416 punkti.

Iepriekšējā sezonā Leikplesidā 2014.gada decembrī notika PK pirmais posms, kad Melbārdis ar Dreiškenu divniekos bija otrie, bet četrinieku sacensībās tika izcīnīta trešā vieta. Ķibermanis ar Vairi Leibomu ieņēma 12. vietu, bet četriniekos Latvijas otrā ekipāža bija dalītā desmitajā pozīcijā, savukārt Uģis Žaļims pērn Ziemeļamerikas tūrē nedevās. Divniekos uzvarēja Frīdrihs, bet četriniekos - Maksimiljana Arnta ekipāža.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Kāpēc šis ir literatūŗas sadaļā?emotion

 3  0 atbildēt