Īsumā par Ušu
“UŠU – tā ir māksla sirdī - māksla redzēt neredzamo un dzirdēt
nedzirdamo, to kam nevar pieskarties, bet var sajust tikai ar sirdi.”(No seno Skolotāju atklāsmes) UŠU – Ķīniešu cīņas māksla. Šīs cīņas mākslas elementi, mijoties ar reliģiju, ar mūžības meklējumiem, ar medicīnu un ar citām zinātnēm, radījuši unikālu un neatkārtojamu fiziskās un garīgās sistēmas pilnveidošanu, ko šobrīd visā pasaulē sauc par UŠU. Mūsdienās, visā pasaulē UŠU (U-cīņas, ŠU-māksla) kļūst ne tikai par iedarbīgu cīņas mākslu, bet arī par populāru sporta veidu. Sportā UŠU ietver sacenšanās principu, turnīru rīkošanu utt., bet vispirms UŠU ir ceļš uz veselīgu dzīves veidu.
Bērniem un pieaugušajiem mēs piedāvājam nodarbības pēc starptautiski atzītas programmas normatīviem. UŠU iedalās divos virzienos – ārējā (dinamiska, aktīva fiziskā attīstība) un iekšējā (enerģija, elpošanas vingrinājumi (Tajczi cjuaņ un Cigun), kas veicina augstā līmenī organisma fizisko atslābināšanu un garīgo līdzsvaru). Apvienojot šos divus virzienus tiek panākta ķermeņa un gara saskaņa. UŠU attīsta disciplīnu, uzmanības koncentrēšanu, kustību koordināciju, lokanību, plastiskumu, izturību, spēku, norūda raksturu.
Ir zinātniski pierādīts, ka regulāras UŠU nodarbības jebkurā vecumā, labvēlīgi ietekmē visa organisma atjaunošanos. Tas palīdz nostiprināt organisma fizisko stāvokli, uzlabot iekšējo un ārējo ķermeņa daļu darbību, stimulēt vielmaiņu, pagarināt dzīves ilgumu un saglabāt jaunību. Sekojot programmai, pēc pamat tehnikas apgūšanas ir nākamais apmācības līmenis, kurā tiek apgūti Ķīnas tradicionālie ieroči un tiek ņemta līdzdalība vietējā un starptautiskā mēroga sacensībās. Tikai pēc tam, kad audzēkņi ir fiziski, garīgi un morāli nobrieduši, var sākt apgūt cīņas tehniku. Šāda apmācības kārtība ļauj izbēgt no nevajadzīgām traumām un citiem nepatīkamiem starpgadījumiem. Pakāpeniski UŠU kļūst par daļu no vispasaules kultūras, kā pierādījums tam ir UŠU atzīšana Starptautiskajā Olimpiskajā Komitejā. 2008. gadā UŠU tiks iekļauts olimpisko spēļu sastāvā.