local-stats-pixel fb-conv-api

Spānija noper Krieviju un iekļūst finālā8

27 2
ar otro finālisti "Euro 2008" kļuvusi Spānijas izlase, kas otro reizi šajā turnīrā pārliecinoši pieveica Krieviju – šoreiz uzvarot 3:0 – un svētdien ar Vāciju cīnīsies par Eiropas zeltu. Spēle sākas ļoti piesardzīgi, taču taustīšanās nebija ilga, bet pirmie atmodās spāņi. Pirmo desmit minūšu laikā viņi paguva izpildīt divus stūra sitienus, bet Ferenando Toress pabaidīja krievus ar sitienu pagriezienā no soda laukuma vidus. Tas pats Toress dažas minūtes vēlāk pēc cīņas ar aizsargu krita Krievijas soda laukumā, taču tiesnesis Frans De Blekere saskatīja pārkāpumu tieši no spāņa puses. Ap puslaika vidu spēle izlīdzinājās, un arī Krievijas izlase lika panervozēt sāncenšu aizsardzībai. Viens gan palika nemainīgs – gāza kā pa Jāņiem, turklāt ap 25. minūti klāt bija arī pērkons... Laukumā gan tik vētrainu notikumu nebija. Vairāk ar bumbu bija spāņi, bet krievi meklēja laimi pretuzbrukumos. 32. minūtē par sevi atgādināja Romāns Pavļučenko, no metriem 18 gandrīz raidot bumbu vārtu devītniekā.
35.minūtēs spāņiem nācās veikt piespiedu maiņu, jo savainojumu dēļ laukumu atstāja Davids Vilja, bet viņa vietā laukumā devās Fransesks Fabregass. Tūlīt pēc tā atkal atmosfēru uzvārīja Pavļučenko, kurš viens nonāca pret Ikeru Kasiliesu, taču, jūtot aizsargu elpu pakausī, veiksmīgi uzsist nespēja. Spāņi uz to atbildēja ar diviem momentiem, taču vārtu guvuma nebija joprojām. To nebija arī līdz pirmā puslaika beigām. Toties jau otrā puslaika sākumā rezultāts tika atklāts, un to izdarīja spāņi. Viss sākās ar Andresa Injestas reidu gar soda laukumu, turpinājās ar piespēli un beidzās ar Ksavi Ernandesa pielikto kāju, no kuras bumba lidoja vārtos. No šāda notikuma pavērsiena Gūsa Hidinka padotie tā apjuka, ka minūtes desmit spāņi turpināja presēt Krievijas soda laukumu un Akinfejavam darba netrūka. Krievi apamzām attāpās un arī atbildēja ar saviem uzbrukumiem, taču visai kautrīgi. To nevar teikt par spāņiem – 73. minūtē viņi panāca jau 2:0. Šoreiz precīzs pēc lieliska saspēles bija uz maiņu uznākušais Daniels Gjiza, vēl vairāk tuvinot Spānijas izlasi Euro 2008 finālam. Svinības stadionā sākas desmit minūtes vēlāk, kad Spānija guva trešos vārtos. Spāņi atkal izraustīja Krievijas aizsardzību, Fabregas lieliski iespēja bumbu Davidam Silvam, kurš Akinfejevam neatstāja nekādas cerības – 3:0. Otro reizi šajā turnīrā Spānija smagi nopēra Krieviju (summā 7:1!), turklāt šoreiz pēriens bija fināla vērtē. Krievija - Spānija 0:3
Krievija: Akinfeev, V. Berezutski, Ignasevich, Saenko (Sychov 57'), Arshavin, Semak, Zyryanov, Zhirkov, Pavlyuchenko, Semshov (Bilyaletdinov 57'), Anyukov
Spānija: Casillas, Marchane, Puyol, Iniesta, Villa (Fabregas 35'), Xavi Hernandez (Xabi Hernandez 69'), Torres (Guiza 69'), Capdevilla, Sergio Ramos, Senna, Silva
Vārti: Xavi Hernandez 50', Guiza 73', Silva 82'
Brīdinājumi: Zhirkovs, Bilyaletdinov
Galvenais tiesnesis: Frank De Bleeckere

Izmantotie resursi : eSports.lv