local-stats-pixel fb-conv-api

Spānija kļūst par Eiropas čempioni17

37 5
Par Eiropas čempioni futbolā šovakar kļuvusi Spānija valstsvienība, kas finālā ar 1:0 pārspēja Vāciju, triumfējot "Euro 2008" turnīrā. Uzvaras vārtus mača 33. minūtē guva Fernando Toress.
Pirms finālmača notika aptuveni desmit minūšu ilga nobeiguma ceremonija, kurā skaisti ar figūrām, kuras apklāja valstu karogus veidojoši baloni, tika parādīta turnīra izspēle līdz pat finālam. Pirmais puslaiks pagāja ar Spānijas pārsvaru, lai gan pirmās 15 minūtes par to nebūt neliecināja. Jau piektajā minūtē Miroslavs Kloze pārtvēra bumbu spāņu soda laukuma tuvumā, bet nesavaldīja to, kā rezultātā no potenciālās vārtu gūšanas iespējas nekas nesanāca. Mača 15. minūtē Spānija pretuzbrukumā izveidoja pirmo reālo momentu, taču pēc piespēles no kreisās malas Pērs Mertezakers neviļus gandrīz raidīja bumbu savos vārtos, taču to lēcienā atvairīja Lēmans. Kopš šī brīža iniciatīva sāka pāriet Spānijas pusē, kuri atlikušajā puslaika daļā veidoja arvien bīstamākus uzbrukumus, kamēr vācieši bieži vien kļūdījās jau laukuma vidusdaļā. 23. minūtē pēc Serhio Ramosa centrējuma no labās malas Toress pārlēca augumā daudz raženāko Mertezakeru un no septiņu metru attāluma ar galvu raidīja bumbu pa vārtu stabu. Spāņi, iniciatīvu pārņemot arvien uzskatāmāk, arī pelnīti guva pirmos vārtus - 33. minūtē Fernando Toress ar piespēli tika izvirzīts uzbrukuma smailē, taču viņu apsteidza Filips Lāms. Vācijas aizsarga nesaprašanās ar vārtsargu noveda pie tā, ka līdz galam cīnījušais Toress pirmais pieskrēja pie bumbas un no 14 metru attāluma raidīja to pāri guļošajam Lēmanam, taču precīzi tālajā vārtu apakšējā stūrī - 1:0! Atlikušajā laikā vēl pāris reižu vāciešu aizsargi īsti nesapratās, taču neko vairāk par pusmomentiem spāņi vairs neradīja - pēc 45 minūtēm 1:0 Spānijas labā. Otrajā puslaikā Vācija centās uzbrukt vairāk un agresīvāk, taču no tā čiks vien sanāca. Vēl vairāk - pavisam drīz Spānija pati pārņema iniciatīvu, ilgi vien neļaujot Vācijai pat pietuvoties savam soda laukumam. 54. minūtē pēc Silvas piespēles pēc stūra sitiena tuvu vārtu guvumam bija Serhio Ramoss, kurš gan nepielika kāju vajadzīgajā brīdī. Kamēr vācieši, spāņu piespiesti, turpināja kļūdīties laukuma vidusdaļā, Spānija turpināja velt uzbrukuma viļņus. Puslaika vidusdaļā Vācija, veicot spēlētāju maiņas, beidzot aktivicējās, un šķita, ka spiediens turpināsies līdz mača beigām vai vismaz gūtiem vārtiem, bet atkal nekā. Vien Ballaks no 17 metriem uzsita visai bīstami, taču arī tad Kasiliass kontrolēja situāciju. Un atlikušajā laikā Spānija otrajam panākumam bija daudzreiz tuvāk nekā vācieši - kaut reālām vārtu gūšanas momentam. 67. minūtē pēc standartsituācijas, neviena netraucēts, Serhio Ramoss no 11 metru attāluma ar galvu sita vārtos, taču briesmas novērsa Lēmans. Turpmāko divu minūšu laikā spāņi vēl divreiz tika labās vārtu gūšanas pozīcijās Lēmana sargātā cietokšņa tuvumā, taču nekā. Tuvojoties puslaika pēdējām desmit minūtēm, kļuva skaidrs, ka Vācijai būs vajadzīgs brīnums, lai atsvabinātos no sasaistītās spēles un beidzot atraisītos, lai izveidotu kaut ko bīstamu. Tas neizdevās, savukārt Lēmanam atkal drebēt lika Spānija - Senna neaizsniedzās līdz Gizas nomestajai bumbai pie vārtu tālā, tukšā stūra... Un tas arī viss - aizvadot pagalam nepārliecinošu spēli, Vācija tā arī nespēja izveidot neko sakarīgu arī otrajā puslaikā, kamēr Spānija otro reizi vēsturē kļuva par Eiropas čempioniem. Pēc 44 gadiem [pēdējoreiz Eiropas čempionātā Spānija triumfēja 1964. gadā - aut.] gūtais panākums šodien bija pilnīgi pelnīts. Vācija - Spānija 0:1 (0:1) Vārti: Torres (33')
Brīdinājumi: Ballack, Kuranyi - Casillas, Torres
Vācija: Lehmann, Friedrich, Schweinsteiger, Frings, Klose (Gomez 79'), Ballack (C), Hitzlsperger (Kuranyi 58'), Lahm (Jansen 46'), Mertesacker, Podolski, Metzelder.
Spānija: Casillas, Marchena, Puyol, Iniesta, Xavi Hernandez, Torres (Guiza 78'), Fabregas (Xabi Alonso 63'), Capdevila, Sergio Ramos, Senna, Silva (Santi Cazorla 66').
Galvenais tiesnesis: Roberto Rosetti (Italia)

0/2000
Malachi vinji bija pelnijushi! zb tie shaiseri - pashi nolohojaas un zaudeja!
6 0 atbildēt
Turki netika finālā :D
7 1 atbildēt
Kamēr Latvija nespēlēs finālturnīros, es par Portugāli. Spāņi malači. Kā Hottabičs teica: 11 šesaki skraida pakaļ bumbai.
4 0 atbildēt
Mans lūgums - LŪDZU, LŪDZU IELIECIET RAKSTIŅU PAR FERNANDO TORRES. I'm inlove emotion
IR IR IR !!! Par Spāņiem!!! :)
nav ne vainas :) malači
es par spaniem... laigan no sakuma biju par Portugali un Niderlandi...
3 0 atbildēt
es aptaujā nobalsoju par Spāniju... jāiet jānopērk laterijas biļete, ja jau man taa veicas :)
fusball is ghay, puss speeli vispaar nekas nenotiekas, beidzot kad kaut kas arii notiek, ta kaads simulee iegutas traumas, itkaa kaaja norauta butu. pat ja 20 jardu attalumaa ne1 naw
Izcili, malači pelnīti! Es pirms čempja jau prognozeju, ka finalā būs Vācija pret Spāniju un uzvarēs Spānija! Re kā trāpiju, bija čujs :)
4 1 atbildēt
Stasits komentārs 2008-06-30 00:50:50 Man vienalga , es neskatos šito "Kājas bummbu" !!!!!!! :D _______________________________________________ nu i nu ka ta var? Gribeju raxtit to pashu :D