local-stats-pixel

Smaga uzvara pār igauņiem9

19 4
Šodien Tallinā "Saku Suurhall" arēnā 2009. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otrajā mačā Latvijas valstsvienība ar rezultātu 88:81 pārspēja Igauniju.
Sākumsastāvi Igaunija: Teins, Soks, Arbets, Talts, Kangurs.
Latvija: Blūms, Janičenoks, Umbraško, Bērziņš, Biedriņš. Nepārliecinoši Trajkovičs maču uzsāka ar ierasto sākumsastāvu. Pirmos divus uzbrukumus mūsējie uzsāka ar mēģinājumiem uzbrukt no apakšas, no kuriem otrais arī bija precīzs, un Bērziņš atklāja rezultātu. Aizsardzībā igauņi jau ar spēles pirmajām minūtēm parādīja, ka viegli neļaus mūsējiem gūt grozus - pat ja kājās jau zaudēts, sekoja spēcīgs noteikumu pārkāpums. Pēc četrām spēlētām minūtēm Blūma vietā laukumā nāca Valters. Zinot, ka igauņiem visi pieci spēlētāji ir bīstami arī no tālās distances, latvieši pretiniekus mēģināja neatstāt brīvus ne mirkli. Pēc tam, kad Arbetu nomainīja veterāns Kullamē, tribīnēs ovācijas bija iespaidīgas, bet vēl iespaidīgākas tās kļuva brīdī, kad Kullamē, pirmo reizi pieskaroties bumbai, guva tālmetienu. Biedriņš sešas minūtes pēc mača sākuma saņēma jau otro piezīmi un laukumā devās Cipruss. Mirkli vēlāk Kangurs pirmo reizi vadībā izvirzīja mājiniekus, kad guva divus punktus ar sodu (Valters). Uzbrukums mūsējiem turpināja nesekmēties – pēc rezervistu iesaistīšanās tas pajuka pavisam. Divas minūtes līdz beigām pie 12:16 atpakaļ laukumā nāca Bērziņš un Blūms. Bija nepieciešamas deviņas minūtes, lai Trajkovičs pieprasītu pirmo minūtes pārtraukumu pie mīnuss seši minūti līdz ceturtdaļas beigām. Pirmās desmit minūtes noslēdzās pie rezultāta 14:20. Pirmajā ceturtdaļā Latvija bija izmetusi tikai divus tālmetienus (lieki teikt, garām). Igauņi nepiedod kļūdas aizsardzībā Otro ceturtdaļu atkal uzsāka Biedriņš, kurš bija nomainījis Bērziņu. Pirmie centieni atkal iespēlēt apakšā cieta neveiksmi, savukārt otrā laukuma galā no dažādām distancēm turpināja dominēt igauņi. Turpinājums gan bija līdzīgāks – ar Biedriņa un Helmaņa pūlēm izdevās pietuvoties līdz mīnuss pieci – 20:25. Šajā brīdī igauņi pieprasīja minūti pārrunām, pēc kā Janičenoks ar soda metienu panāca mīnuss četri, bet Helmanis ar tālo – mīnuss viens. Janičenoks ar diviem ātrajiem pēc kārtas četras minūtes līdz puslaikam atguva vadību – 28:27. Spēle kļuva arvien dinamiskāka ar ātrām izspēlēm, pārtvertām bumbām un ātrajiem uzbrukumiem – vienā no tiem, pārdriblējot pāri visam laukumam, divus punktus guva Biedriņš. Janičenoks ar tālmetienu divas minūtes līdz beigām panāca plus divi – 35:33. Vienu tālmetienu brīvs netrāpījis, Kullamē ar otro reizi sodīja latviešus par neuzmanību. Igauņi turpināja būt precīzi no visām distancēm un atguva vadību. Izdodas nedaudz atrauties Otro puslaiku ar diviem punktiem no apakšas iesāka Biedriņš, palielinot viesu pārsvaru līdz trim punktiem. Tiesa, Soks jau nākamajā uzbrukumā atguva zaudēto. Pēc divarpus nospēlētām minūtēm jau plus astoņi mūsējiem – 48:40. Igauņi pārsvarā centās uzbrukumus veidot ar caurgājieniem un izmešanām un āru, taču latvieši bija sakārtojuši aizsardzību, un vairākkārt nolasīja pretinieku domu gājienu, pārtverot piespēles un aizsteidzoties ātrajos pretuzbrukumos. Sešas minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām jau plus desmit, bet pēc kārtējā nesekmīgā igauņu uzbrukuma Jahovičs ar precīzu soda metienu panāca 51:40. Tad Trajkovičs pārsvaru ieguvušo virknējumu nedaudz pamainīja – Bērziņa vietā nāca Helmanis, kurš labi bija nospēlējis pirmajā puslaikā. Valters arvien ciešāk sāka presēt Soku, liekot bumbu pāri laukumam vadīt citiem spēlētājiem. Igauņu klusumu uzbrukumā pārtrauca Teins, ar tālmetienu panākot 43:53. Mirkli vēlāk Kullamē iemeta "traku, traku" tālmetienu pāri Helmaņa rokām, un Trajkovičs pieprasīja minūtes pārtraukumu. Pēc tā igauņus ar tālmetienu atkal apklusināja Janičenoks, gūstot savu 20. punktu spēlē. Kangura mēģinājumu triekt pāri Bērziņam latvietis apstādināja tikai ar sodu. Piekto piezīmi, lai arī diskutablu, pret Helmani, cīnoties par bumbu, saņēma Talts, un Igaunija palika desmit ar pusi vīru sastāvā (Arbetam savainojums). Pēdējā trešdaļas sekundē pusātrajā uzbrukumā Soks trāpīja tālo – 63:58 Latvijas labā. Pēdējo ceturtdaļu atkal ar tālo pāri Jahoviča rokām iesāka Kullamē. Aizsardzība kļuva krietni ciešāka latviešu izpildījumā - ikviens saprata, ka tikai tā izdosies tikt pie panākuma šodienas mačā. Latvija savus uzbrukumus veidoja lēnām, nesteidzoties, kas lika igauņiem nervozēt un pārkāpt noteikumus. Pēc teju trim nospēlētām minūtēm pēdējā ceturtdaļā plus desmit - 71:61. Radās iespaids, ka Kullamē, palicis brīvs, nevarēja iemest, atšķirībā no reizēm, kad trāpīja pāri latviešu rokām. Pie rezultāta 64:73 Kullamē tālais būtu varējis dot papildu iedvesmu igauņiem atspēlēties, taču nekā. Otrā laukuma galā tiesneši izrādīja simpātijas latviešiem, brīžiem visai skrupulozi meklējot sodus, taču mirkli vēlāk tas pats notika arī pie igauņu groza, kad Bērziņš nocēla Kullamē tik tīri, ka nu vairs ne tīrāk, bet soģi saredzēja pārkāpumu. Trīs minūtes līdz beigām Bērziņš saņēma piekto piezīmi, kad tālmetienā iztraucēja Kikerpilu. Igaunis realizēja visus trīs sodiņus, panākot savējiem 71:79. Vēl mirkli vēlāk Kangurs no apakšas panāca mīnuss seši. Pusotru minūti līdz beigām vēlreiz pret to pašu Kikerpilu no tālās distances noteikumus pārkāpa Biedriņš, un igauņiem jau vairs tikai trīs - 76:79. Mājinieki ķērās pie presinga pa visu laukumu, hallē troksnis sasniedza nebijuši augstus decibelus. Pēc Jahoviča kļūdas piespēlē Biedriņš saķēra galvu, bet, paldies Dievam, igauņi vēl vienu tālo nerealizēja. Minūti līdz beigām pēc Helmaņa soda metieniem 81:76. 32 sekundes pirms mača pamatlaika beigām ar vēl vienu tālo mājinieki panāca sev mīnuss viens - 80:81. Pēc Trajkoviča minūtes pārtraukuma līdzjutēji hallē cēlās kājās, lai sagaidītu spēles beigas. Biedriņš pēc "pick'n'roll" izspēles no Valtera saņēma piespēli un ar atkārtotu mēģinājumu iebakstīja bumbu grozā. Piecas sekundes līdz beigām Valters pārkāpa noteikumus, igauņiem divi soda metieni, kas nozīmēja, ka izredzes saglabāt uzvaru palielinājās. Precīz bija viens no diviem, plus Hlemanim iespēja mest soda metienus. Spēles beigu rezultāts - 88:81. Eiropas čempionāta kvalifikācija Igaunija - Latvija
Latvija: Biedriņš 25+9AB, Janičenoks 25, Helmanis 12, Bērziņš 9, Jahovičs 9, Valters 4, Blūms 2, Umbraško, Veselovs, Cipruss.