Slēpņi pēc izmēra un izskata ir ļoti atšķirīgi. Var nāksies saskarties gan ar lieliem plastmasas konteineriem, gan ar foto filmiņu konteineriem, gan ar neīstiem akmeņiem ar slepenu dobumu. Pirmais solis ir iegūt priekšstatu par slēpņa izmēru. Izmērs ir norādīts katra slēpņa lapā. Slēpņošanas mājaslapā www.geocaching.com ir redzami attēlo ar vispārējiem slēpņu izmēriem.
Iespējamie slēpņu izmēri:
Mikro - mazāks par
100ml. Piemēram, 35mm filmiņu futrālis vai maza
kastīte, kura parasti satur tikai slēpņa
žurnālu. Nano
slēpnis ir mikro slēpņa paveids, kurš ir mazāks par 10ml un satur tikai mazu slēpņa
žurnālu.
Mazs - 100ml vai lielāks, bet ne lielāks par 1L. Piemēram, sviestmaižu lieluma plastmasas
kastīte vai kas tamlīdzīgs.
Maza izmēra slēpnis
Regulārs - 1cm vai lielāks, bet ne lielāks par 20cm. Piemēram: plastmasas kastīte vai patronu bundža kurpju kastes lielumā.
Liels - 20cm un vairāk. Piemēram: liels spainis.
Cits -ja nav dots konkrēts izmērs, tad vairāk informāciju var skatīt slēpņa aprakstā,
Pašos vienkāršākajos slēpņos vienmēr atrodas viesu grāmata, kurā veikt ierakstu par atrašanu. Lielāki slēpņi var saturēt viesu grāmatu un dažādas citas lietas. Šīs papildus lietas padara piedzīvojumu par īstu dārgumu meklēšanu. Slēpņotājs nekad nevar zināt, ko slēpņa īpašnieks vai kāds cits slēpņotājs slēpnī ir atstājis. Atceries, ja ko paņem no slēpņa, tev jāatstāj kaut kas līdzvērtīgs vai vērtīgāks vietā. Tiek rekomendēts katru maiņai paredzēto priekšmetu iepakot atsevišķi, aizvelkamā plastmasas maisiņā, lai pasargātu no apkārtējās vides ietekmes.
Slēpņus izvieto un meklē visu vecumu cilvēki, tāpēc pārdomā, pirms slēpnī ievieto kādu priekšmetu. Sprāgstvielas, munīcija, naži, zāles un alkohols slēpnī nebūtu jāievieto. Vienmēr ievēro vietējo likumdošanu. Neievieto slēpnī pārtiku vai spēcīgi smaržojošus priekšmetus. Dzīvniekiem ir labāka oža kā cilvēkiem un ir bijuši gadījumi, kad slēpņu konteineri ir sagrauzti un iznīcināti, jo tajos bijusi ievietota pārtika.