Tokijas olimpiskajās spēlēs, ļoti iespējams, tiks aizsākta jauna tradīcija. Kā vēsta “Deutsche Welle”, pašlaik notiekošo olimpisko spēļu medaļas tiek veidotas no vecām elektronikas ierīcēm. Paredzams, ka šis projekts tiks turpināts arī turpmāk.
Šoreiz olimpisko spēļu medaļas ir mazliet citādākas6
Sportistiem, kuri iegūst ekskluzīvo vietu uz goda pjedestāla pirmajiem trīs pakāpieniem un saņem olimpiskās medaļas, tas ir milzīgs gods gan pašiem, gan viņu pārstāvētajai valstij. Savukārt “Tokijas Medaļu projekta” īstenotāji var priecāties, ka medaļas, ko saņem sportisti, vispār ir izveidotas.
Šajā projektā medaļas tiek veidotas no pārstrādātām vecām elektroierīcēm, piemēram, viedtālruņiem un klēpjdatoriem. Tādējādi projekta īstenotāji ir devuši japāņiem unikālu iespēju būt daļai no šīm olimpiskajām spēlēm, kas notiek pandēmijas apstākļos.
“Kampaņa aicināja sabiedrību ziedot nolietotu un vecu elektroniku šim projektam. Mēs esam pateicīgi visiem, kas piedalījās šajā projektā,” sacīja Tokijas olimpisko spēļu runasvīrs Hitomi Kamizava.
Projekts tika īstenots ar mērķi parādīt, ka elektronikā tiek izmantoti miljardiem dolāru vērti metāli, to vidū arī zelts un sudrabs. Liela daļa no šiem metāliem ik gadu iet zudumā, jo cilvēki vienkārši izmet ierīces parastajos atkritumos vai pat sadedzina, neparūpējoties par to, vai vecās elektroniskās ierīces tiek atbilstoši utilizētas un nodotas pārstrādei.
Vairāk lasi TVNET SPORTS rakstā - spied šeit.