local-stats-pixel fb-conv-api

Pret ASV spēlēs Argentīna4

16 4
Pekinas olimpisko spēļu vīriešu basketbola turnīra pusfinālam kvalificējusies Argentīnas izlase, kas ļoti asā un nervozā spēlē pieveica Grieķiju – 80:78.
Šīsdienas pēdējais ceturtdaļfināls izrādījās arī pats saistošākais no visiem, jo jau no pirmajām minūtēm sākās ļoti līdzvērtīga spēle. Nevienai no komandai neizdevās iegūt kaut cik ievērojamu pārsvaru. Lielāko pārsvaru pirmajā ceturtdaļā ieguva Grieķija, kas vienu brīdi izvirzījās vadībā ar „+4”. Pēc pirmās ceturtdaļas rezultāts gandrīz kā sākoties spēlei – 23:22 Grieķijas labā. Arī pirmā puslaika turpinājumā nekas ievērojami nemainījās, abas komandas turpināja spēlēt ļoti aktīvi, ļoti asi tās darbojās aizsardzībā, tādēļ spēlē bieži bija jāiesaistās tiesnešiem, kas izraisīja biežu spēlētaju neapmierinātību ar to darbību. Neilgi pirms puslaika beigām grieķi panāca pat piecu punktu pārsvaru, taču līdz pārtraukumam dienvidamerikāņi prata starpību samazināt līdz minimumam. Otrais puslaiks sākās ar abpusējām kļūdām, īpaši laukumā izcēlās Pridžioni, kurš vairākas reizes pēc kārtas pārtvēra grieķu spēlētāju piespēles. Īpašu skatītāju sajūsmu izpelnījās Šortsanitisa došanās laukumā, kurš jau savā pirmajā uzbrukumā guva grozu, taču turpinājumā tik veiksmīgi viņam negāja. Ceturtdaļas izskaņā abas komandas apmainījās ar veiksmīgiem metieniem no distances. Pirms pēdējās ceturtdaļas „+1” Grieķijai. Sākoties spēles pēdējam ceturksnim nervozitāte laukumā turpināja pieaugt. Lieliski no tālās distances uzbruka Delfino, lielā mērā tieši pateicoties viņam Argentīna iekrāja septiņu punktu pārsvaru, taču tās ne tuvu nebija spēles beigas. Dažu minūšu laikā divus trīniekus iemeta Fotsis, pāris labas darbības aizsardzībā, un rezultāts atkal neizšķirts. Neiligi pirms mača beigām trīspunktnieku iemeta Džinobili, panākot jau četru punktu pārsvaru. Pēc brīža ar to pašu atbildēja Diamantidiss – 76:75 Argentīnas labā pusotru minūti līdz mača beigām. Nākamajā uzbrukumā Džinobili realizēja divus soda metienus, bet vēl pēc brīža izmantoja grieķu kļūdu laukuma vidū, un iemeta vēl divus punktus. 30 sekundes pirms mača beigām fantastisku trīspunktnieku iemeta Vasilopuloss, taču vēlāk izrādījās, ka tie ir pēdējie punkti šajā spēlē. Šo spēli ar 80:78 uzvarēja Argentīna, iekļūstot pusfinālā, kur to pretiniekos jau gaida ASV izlases basketbolisti. Šodienas spēlē rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Džinobili ar 24 punktiem, kā arī Delfino ar 23 punktiem. Zaudētāju komandā rezultatīvākais bija Fotsis ar 17 punktiem, viņa kontā arī desmit atlēkušās bumbas. Otrajā pusfinālā savā starpā tiksies Lietuvas un Spānijas izlases.