local-stats-pixel

Lietuvas basketbolisti sagrauj Ķīnu6

20 3
Lietuvas basketbola izlase šodien Pekinas olimpisko spēļu basketbola turnīra ceturtdaļfinālā pārliecinoši ar 94:68 pieveica Ķīnas valstsvienību un iekļuva pusfinālā, kur spēlēs ar Spāniju. Sīva spēkošanās notika praktiski tikai pirmajā ceturtdaļā, kad vadība spēlē mainījās vairākkārt, tomēr Ramūna Šiškauska tālmetiens pašā ceturtdaļas izskaņā ļāva mūsu kaimiņiem pirmās desmit minūtes noslēgt savā labā – 19:17. Arī otrais ceturksnis bija itin līdzīgs, tomēr spēles gaitu kontrolēja lietuvieši. Viņu pārsvars svārstījās no diviem līdz astoņiem punktiem, taču atkal, līdzīgi kā pirmā desmitminūte, arī otrā (līdz ar to puslaiks) tika noslēgta ar precīzu tālmetienu. Atkal precīzs bija Šiškausks, pirmo reizi panākt vairāk kā desmit punktu pārsvaru – 41:30.Ķīniešiem arī neizdevās mainīt spēles gaitu pēc pārtraukuma un lietuviešu pārsvars stabili turējās virs desmit punktiem. Pēc trešā ceturkšņa Lietuvai bija jau 17 punktu pārsvars, bet noslēdzošajā ceturksnī tas pieauga vēl par deviņiem punktiem. Spēle noslēdzās ar pārliecinoši lietuviešu triumfu – 94:68. Lietuvas komandas labā Šarūns Jasikevičs guva 23 punktus, izdarīja sešas rezultatīvas piespēles un pārtvēra trīs bumbas. Pa 15 punktiem Lina Kleizas un Ramūna Šiškauska rēķinā. Ķīnas izlases rindās 19 punktus guva Jao Mins.