Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
103

Sveiciens, spocēniem! Laiks Latvijas hokeja virslīgas prognozēm. Pirms raksta gan jāatvainojās, ka šis raksts noteikti nebūs tik plašs un interesants kā par Dinamo, KHL vai ČL viena iemesla dēļ - gan federācijas mājaslapā, gan vairāku klubu mājaslapās svilpo vējš un, neskatoties uz to, ka sezona sākās pēc 2 nedēļām informācijas ir maz vai vispār nav jaunumu kopš iepriekšejās sezonas noslēguma.

Par turnīru.

Turnīrā piedalīsies 7 komandas -"HK Liepāja", "HK Kurbads", "Zemgale/LLU", "HK Prizma", "Prizma/Pardaugava", " HS Rīga", "Hk Mogo". Katra komanda aizvadīs 30 spēles. Play - off iekļūs 6 labākās komandas, 1. un 2. vieta play - off iesāks no pusfināla.

Turpinājumā īsumā par katru komandu.

quotHK LiepājaquotKomandu... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
1.

"HK Liepāja"

Komandu starpsezonā ir pametuši vairāki līderi -  Raimonds Tubelis, Iļja Makarovs un Bruno Zabis. Ja pirmie divi ir devušies pārbaudīties uz MOL līgas rumāņu klubu Csikszereda, tad Zabis ir pācelies uz sīvāko konkurentu "HK Kurbads". Uz pārbaudes laiku Liepājā bija arī slovāks Martins Klempa un dānis Tajs Ālings, abi gan komandu ir pametuši. Savukārt, komandas pieteikumā pašlaik ir 2 lietuvieši - abi 17 gadīgi Lukas Jonuška un Marks Kaleinikovas. Kā labākie papildinājumi būtu minami Valters Freijs un Artūrs Kuzmenkovs.

quotHK MogoquotPar Mogo... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
2.

"HK Mogo"

Par Mogo sastāvu ir ļoti minimālas ziņas. Skaļākā noteikti ir tā, ka komandas un visas līgas līferis rezultivitātē Edgars Lipsbergs ir devies uz "HK Kurbads".  Zinot, šī kluba filozofiju, tad komandu kā ierasts veidos pāris veterāni, pāris spēlētaji ar savulaik milzīgu potenciālu, bet, kuriem kaut kas līdz galam nav izdevies. Tā, kā nav dzirdētas izmaiņas treneru sastāvā, visticamāk, komanda atkal tēmēs uz visaugstākajiem mērķiem.

quotHK PrizmaquotDiemžel arī... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
3.

"HK Prizma"

Diemžel arī par 2014. gada čempionu sastāvu nav ziņu, ne LHF mājaslapā, ne kluba mājaslapā, ne arī citur izdevās sagrabināt, ko vērtīgu. Zinot, šo klubu, ir vērts skatīties uz Latvijas izlases spēlētajiem, kuriem nav kluba. Parasti sezonas sākumu, šadi spēlētaji pavada tieši "Prizmā". Savukārt, par sezonu - "Prizma" noteikti spēs iekost jebkuram.

" Prizma/Pārdaugava"

Kā, noprotams no nosaukuma, klubs nāk no vienas sistēmas ar "HK Prizma". Arī par šī kluba sastāvu ziņas neatradu, taču visticamāk, ka tas būs jauniešu klubs - u-18 vai u-20, ar varbūt kādu veterānu, kā spēlējošo treneri. Lieli mērķi diez vai šim klubam būs, taču, cik ir redzēts iepriekšējos gados - no šādiem klubiem laiku pa laikam rodās ļoti lieli talanti (pēdējais spilgtais piemērs - Mārtiņš Dzierkals un "Sāga")

quotHS RīgaquotArī par... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
4.

"HS Rīga"

Arī par šī kluba sastāvu nebija daudz ziņu (pareizāk sakot, neatradu neko) Taču, tā kā HS Rīgas rindās agrākos laikos vienmēr ir bijuši spēlētāji ar ja ne labu meistarību tad kā minimums lielu potenciālu gan (pēdējos gados varētu minēt Edmundu Augstkalnu, Kristapu Zīli,  Ņikitu Jevpalovu, Elviju Biezo) klubam, lai kādi gados jaunie spēlētāji šogad tur spēlēs, būs pa spēkam, laiku pa laikam, kādam iekost.

quotZemgaleLLUquotZemgaliescaroni starpsezonā citiem klubiem ir atdevuscaroni vairākus no līderiem visus 3 vārtsargus Sandi Zolmani Matīsu Gelaži uc Vietā ir atnākuscaroni 3 citi vārtsargi ar labi zināmo Cimermani priekscarongalā kā arī Latvijas hokeja aprindās labi zināmo Ēriku Ozollapu Jelgava visticamāk turpinās tradīcijas  spēcīgs klubs ar ne tik zināmiem uzvārdiem taču problēmas radīsnbspikvienam un pēc sezonas vai pat tās laikā labākajiem aizejot uz naudīgāko Ogri Liepāju un quotMogoquot Tiesa ja runā par Zemgali kluba skaļākais papildinājums ir treneru rindās Aplausus studijā  Haralds Vasiļjevs treneris kurscaron vadījis Latvijas izlasi vairakos turnīros tajā skaitā PČ Sankpeterburgā kad pirmo reizi fantastiskā spēlē uzveicām Krievijas izlasi ar 3... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
5.

"Zemgale/LLU"

Zemgalieši starpsezonā citiem klubiem ir atdevuši vairākus no līderiem (visus 3 vārtsargus, Sandi Zolmani, Matīsu Gelaži u.c.) Vietā ir atnākuši 3 citi vārtsargi ar labi zināmo Cimermani priekšgalā, kā arī Latvijas hokeja aprindās labi zināmo Ēriku Ozollapu. Jelgava visticamāk turpinās tradīcijas - spēcīgs klubs, ar ne tik zināmiem uzvārdiem, taču problēmas radīs ikvienam un pēc sezonas, vai pat tās laikā labākajiem aizejot uz naudīgāko Ogri, Liepāju un "Mogo". Tiesa, ja runā par Zemgali, kluba skaļākais papildinājums ir treneru rindās. Aplausus studijā - Haralds Vasiļjevs, treneris, kurš vadījis Latvijas izlasi vairakos turnīros, tajā skaitā PČ Sankpeterburgā, kad pirmo reizi fantastiskā spēlē uzveicām Krievijas izlasi ar 3;2.

quotHK... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
6.

"HK Kurbads"

"Mūžīgie otrie", kuru prezidents play -off intervijās solīja, ka nākamsezon klubs spēlēs jau Rumbulā, taču halle ar 500+ vietām pa 3,5 miljoniem sākta tikt celta pavisam nesen, tā kā, joprojām "Kurbadieši" spēlēs Ogrē. Par sastāvu kā katru sezonu ir skaļi papildinājumi, iespējams šogad skaļāki kā jebkad. Iepriekš minētajiem Zabim un Lipsbergam var pievienot, agrāko Latvijas izlases vārtsargu Mārtiņu Raitumu,un arī jau iepriekš pieminētos Zolmani un Gelaži un labi pazīstamais Mārtiņš Gipters. Zaudētie spēlētaji gan arī nav mazsvarīgi -  Artūrs Mickēvičs devies uz Francijas "Lyon", Emīls Potapovs uz "Mogo", Gatis Gricinskis uz jauniveidotās Alu hokejlīgas klubu "EHC Lustenau" un Viktors Jasjonis devās uz pārbaudi jau pieminētajā SC Csikszereda, taču ir dzirdēts,ka tur nepaliks, tāpēc nebūtu pārsteigts, ja šis spēlētajs būs redzams tepat LHV.

Līgas lielākās... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
7.

Līgas lielākās zvaigznes.

Ņemot, vērā, ka nav zināmi vel visi sastāvi grūti to pronozēt. Tāpēc izteikšos šādi - starp līgas top spēlētājiem visticamāk būs tie paši, kas pagajušogad - Egīls Kalns, Edgars Lipsbergs, Bruno Zabis, Aleksandrs Macijevskis. Tie tad arī visticamāk arī būs lielākās zvaigznes šogad. Ja kādai no komandām pievienosies, kāds bez kluba esošs izlasi pārstāvoss latvietis, tad noteikti arī tāds spēlētājs raisīs lielu interesi, tapat,kā ja kāds gados jaunais spēlētājs, spēlēs tādā līmenī, ka varēs sapņot apr NHL draftu.

Potenciālais vietu... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
8.

Potenciālais vietu sadalījums.

Top 3 būs "HK Kurbads", "HK Liepāja" un "Mogo", savukārt, par pēdējo vietu play -off sitīsies "Prizma/Pārdaugava" un "HS Rīga". Regulāro čempionātu uzvarēs 'kurbadieši",taču neņemos paredzēt par play - off, jo visi zin Ogres "sudraba lāstu" Pēc uzvārdiem Ogrei pagaidām nav pretinieku, taču, kā visi sporta līdzjutēji zin - uzvar ne jau uz papīra, bet dzīvē.

Citas sezonas intrigasVienu... Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
9.

Citas sezonas intrigas

Vienu no lielajām intrigām var minēt - treneru dueļi. Kas būs labāks, kāds no ierastajiem treneriem vai varbūt jau minētais Vasiļjevs? Jeb varbūt Rodrigo Laviņš, kurš jau iepriekšejās sezonas beigu daļas biežāk bija redzams trenera postenī kā uz laukuma. Cita intriga ir jau iepriekš minētais jautājums - vai kāds no izlases spēlmaņiem kaut uz laiku pievienosies kādam no klubiem? Līdzigi var teikt par jaunajiem talantiem - vai iznirs, kāds gados jauns un iespējams līdz šim nezināms talants? Savukārt asumu cienītājiem - vai arī šosezon būs kāds masu kautiņš vai arī kā play - off iepriekšejā sezonā dažam labam, tik ļoti uzkāps niknums, ka vienatnē sasitīs pusi pretinieku laukuma esošā piecinieka?

Gaidām 6. septembri, kad jauno sezonu atklās "HK Prizma" un "HS Rīga". Pēc pirmajām kārtām, noteikti būs vēl kāds raksts par LHV gan sausā info šeit, gan, jo nevar ignorēt vietējo čempionātu! Paldies, ka izlasījāt, par lielu hokeju!

titulbilde Autors: Latvian Revenger Latvijas hokeja virslīgas prognozes
10.

titulbilde

0
103
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [1]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
jeepiic avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoks
  jeepiic 23.08.16 18:40
1
0

Top3 būs Kurbads, Mogo un Zemgale. Zemgalei šogad, manuprāt, ļoti spēcīgs sastāvs.

Labs raksts, gribētu šādus biežāk, jo kā jau teici, Lhf mājaslapā svilpo vējš.