local-stats-pixel

Latvija zaudēja Portugālei5

17 9
Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien izbraukumā Portugālē zaudēja laukuma saimniekiem 92:93, tādējādi zaudējot iespēju pašiem nodrošināt pirmo vietu 2009. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas B grupā.
Četri panākumi sešās spēlēs Latvijai joprojām dod pirmo vietu apakšgrupā, taču, ja Maķedonija šovakar savā laukumā uzvarēs Igauniju, grupas uzvarētāju gods ies latviešiem secen. Ceļazīmi uz finālturnīru Polijā Latvija izcīnīja jau trešdien. 'Spēle sākās ar Andra Biedriņa diviem gūtiem punktiem, izvirzot vadībā latviešus. Portugāļi uzreiz pie atbildes netika, taču, iztekot uzbrukuma pēdējām sekundēm, par izmisuma tālmetienu izšķīrās Košta, vadībā izvirzot savējos. Mončo Lopesa trenētā komanda turpinājumā koncentrējās latviešu pirmo un piekto numuru iegrožošanai, kuru savos uzbrukumos papildināja ar bumbas izspēli uz āru. Šāda taktika vainagojās ar panākumiem, Koštam vienatnē trāpot trīs no pieciem tālmetieniem, kuriem kolēģi pievienoja vēl divus. Rezultātā portugāļi desmitminūtes noslēgumā ieguva trīs līdz piecu punktu vadību. Otrās ceturtdaļas sākumā latviešu tvēriens aizsardzībā kļuva ciešāks un portugāļi atrāvienu palielināt nespēja, taču viņu veiksme perimetra apšaudē nebija zudusi. Divreiz pēc kārtas no septiņiem astoņiem metriem izmestas bumbas ceļu grozā atrada pēc diviem atlēcieniem no stīpas. Līdz 15. minūtei laukuma saimnieki 75% punktu guva no trīspunktu līnijas... Ceturtdaļas vidū portugāļi arvien biežāk ielauzās Latvijas soda laukumā, izmantojot divus spēlētājus Biedriņa nogurdināšanai. Latvijas treneri ķērās pie maiņām, tomēr galveno punktu ražu turpināja vākt tradicionālie līderi. 37. minūtē Biedriņš divreiz trieca bumbu grozā no augšas, samazinot punktu starpību līdz diviem 37:39. Tuvāk pietuvoties neizdevās, jo portugāļi sarīkoja vēl vienu krāšņu tālmetienu kanonādi. Vispirms uz Janičenoka trīspunktu guvumu mājinieki atbildēja ar trīs precīziem raidījumiem, bet puslaiku noslēdza jau divpadsmitais (!) precīzais tālšāviens. Iznākumā portugāļi Paredesā 20 minūtēs iemeta par astoņiem punktiem vairāk nekā pirms desmit dienām Rīgā 40 minūtēs. Portugāļu ārējās līnijas apgriezienu mazināšanās un jaudīgā Elvisa Evoras prombūtne radīja labvēlīgus apstākļus kombinācijā ar minēto Bērziņa benefici radīja labvēlīgus apstākļus spēles iniciatīvas iegūšanai. Talkā ejot Biedriņam, Jahovičam, Janičenokam un Valteram, izdevās panākt neizšķirtu 74:74. Ceturtdaļas vidū Valtera sekmīgā un rezultatīvā spēle jau izvirzīja latviešus vadībā, panākot piecu punktu pārsvaru 84:79. Lūzums spēles gaitā varētu būt izšķirošs, ja vien Mončo Lopesa padotie neķertos pie ierastā glābšanas riņķa. Spēles pēdējās minūtēs Latvijas grozā atsāka lidot portugāļu tālie un pienāca kārtējā nervozā galotne. Pēdējā minūtē Janičenoks un Valters realizēja tikai divus no četriem soda metieniem, kamēr portugāļi abas savas iespējas garām nepalaida. Vispirms divi punkti, tad Koštas tālmetiens (deviņpadsmitais trāpījums), portugāļi atgūst vadību 93:82 un latviešu uzbrukumam palika četras sekundes. Neizdevās tikt pat līdz metienam, jo bumba tika zaudēta uzreiz pēc izspēles... Neatkarīgi no iznākuma, portugāļi vairs nevar pakāpties augstāk par trešo vietum, taču ieguvuši tiesības piedalīties papildus kvalifikācijas turnīrā. Igauniju pat uzvara Maķedonijā neglābs no četru komandu cīņas par palikšanu A divīzijā.