local-stats-pixel

Latviesu basketbolistes izcina dramatisku uzvaru!21

38 3
Latvijas dāmu izlases basketbolistes Pekinas olimpisko spēļu apakšgrupas trešajā spēlē ar 79:78 pārspēja Brazīlijas valstsvienību
.Rezultatīvākā Latvijas izlases rindās ar 25 punktiem bija Anete Jēkabsone-Žogota, kas 2,7 sekundes līdz spēles beigām pēc caurgājiena guva uzvaras grozu. Ar 14 punktiem izcēlās Ieva Kubliņa, 12 punktus guva Gunta Baško, bet desmit punktus pievienoja Ieva Tāre.
Spēle mūsu basketbolistēm iesākās neveiksmīgi un jau pirmās ceturtdaļas vidū pēc latviešu kļūdām un brazīliešu zibenīgiem pretuzbrukumiem Latvijas izlase nonāca zaudētājos ar 11 punktu starpību (7:18), bet pirmās desmit minūtes noslēdzās ar 14:23. Otrajā ceturtdaļā latvietes uztvēra savu spēli un ceturtdaļas vidū pirmoreiz izvirzījās vadībā (27:26), taču turpinājumā Brazīlijas valstsvienība atguva vadību un pēc pirmā puslaika mūsējām bija -5 (31:36).
Pēc mazrezultatīva trešās ceturtdaļas sākuma sekoja pa astoņiem rezultatīviem uzbrukumiem pēc kārtas katras komandas izpildījumā. Latvijas izlasei bedzot aizgāja metieni no tālās distances (pieci pēc kārtas!), kas ļāva pietuvoties un pirms pēdējām desmit minūtēs mūsu basketbolistes zaudēja vairs tikai ar divu punktu starpību (57:59)
Pēdējās ceturtdaļas vidū latvietes divreiz ieguva trīs punktu pārsvaru (67:64 un 69:66), turklāt abas reizes radās iespēja plusus palielināt. Tomēr uz mūsējo kļūdām brazīlietes atbildēja ar precīziem uzbrukumiem, atgūstot vadību (69:70).
Mača uzvarētājs noskaidrojās pēdējās sekundēs. Vispirms Kubiņa 23 sekundes līdz spēles beigām trāpīja trīspunktu metienu, izvirzot Latvijas izlasi vadībā ar 77:75, tomēr septiņas sekundes līdz cīņas beigām Kārena Roča atbildēja ar to pašu (77:78). Izšķirošo uzbrukumu latvietes uzticēja Jēkabsonei-Žogotai un komandas līdere nepievīla - pēc lieliska caurgājiena bumba noripojot pa groza stīpu tomēr iekrita grozā (79:78). Brazīlietes atlikušajās nepilnās trīs sekundēs paspēja tikt līdz metienam, taču Adrianinjas pustālais nebija precīzs. Vel japiebils ka mes varam tik 1/4 finala... Atbalstam latvietes!! emotion