local-stats-pixel

Kudo/Daido juku9

22 0

Sveiki.

Pastāstīšu nedaudz par jaukto cīņas mākslu Kudo/Daido juku, saukts arī par knockdown karate.

Kudo radītājs ir Azuma Takashi, dzimis Kesen numa pilsētā 1949. gadā. 1965. gadā uzņemts Augstskolā un tājā iestājās arī džudo klubā, tur arī viņš pirmo reizi iepazinās ar "Budo" . 1970. gadā pievienojās "Self Defense Force" . 1971. gadā uzņemts Waseda University nakts klasē. 1972. gadā pabeidzis dienestu SFD un atvaļinājās. Pievienojies Kyokushinkaikan grupai/treniņos (22. gadus vecs). Viņš stāvējis pari citiem macekļiem jau no paša sākuma tāpēc, ka viņa psihiskais spēks trenēts Džudo un viņa spirituālā enerģīja, kura nekad neakcepte sakāvi. Atrada Kyokushinkaikan filiāli Waseda University. 1973. gads, piedalījās Kyokushinkaikan nacionāljā turnīrā. 1974. gads, izcīnīja 2. vietu 6. Kyokushinkaiakn nacionālajā turnīrā. 1975. gadā, devās uz ASV lai sasniegtu lielākus sansniegumus karatē un macītos. Piedaloties dažādās Kyokushinkaikan internacionālās sacensībās saņemot godalgotas vietas, viņš saprata vajadzību mainīt noteikumus kur drīkst sist pa galvu, mest, lauzt. 1980. sāka meklēt ideālo budo. 1981. gadā, atrada "Karatedo Daidojuku" Sendai pilsētā Miyagi rajonā. 1995. gadā par godu Hokutoki Tournamentam viņš salauza 12 ledus bluķus. Viņam pieder pasaules rekords 13 bluķu salaužšanā 2006. gadā.

KUDO - pilna kontakta sporta veis (sitieni, cīņa - stāvus un guļus stāvoklī). Šis sporta veids apvieno sevī visu labāko no dažādām mālslas skolām: bokss, kikbokss, džiu-džitsu, karatē, džudo u.c.

http://www.youtube.com/watch?v=M5AvCcLwaJQ

http://www.youtube.com/watch?v=n13JLzkMXIw


Latvīja Kudo/Daido juku varētu teikt, ka ir jau no 2001. gada, varu arī kļudīties, bet ir arī notikušas sacensības Latvījā. Latvījā Kudo pārstāv Andrejs Maslovs, kurš arī ir pazīstamā kluba Rīga Profesionālis(http://www.rigaprofesionalis.lv) dibinātājs, viņš arī ir ieguvis 5. vietu pasaules čempionātā Japānā un ir Latvījas Kudo čempions. No ši gada 2014 Latvījai ir atsūtīts arī oficiālais "Branch" , tas nozīmē, ka tiek veidota/ ir Latvījas Kudo/Daido juku federācīja. Pašlaik cik man zināms Kudo treniņi notiek Rīga, Rīga Profesionālis un Skrunda. Veidosim Kudo/Daido juku Latvījā kopā!

Jauku jums skatīšanos!Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 9

0/2000

>> "Piedaloties dažādās Kyokushinkaikan internacionālās sacensībās saņemot godalgotas vietas, viņš saprata vajadzību mainīt noteikumus kur drīkst sist pa galvu, mest, lauzt. "

Nepagāja ne 5 gadi līdz saprata ..  emotion Kiokušinkai dibinātājs ir Ojama Masutacu. Viņš tika iesaukts par buļļu sitēju, jo jaunībā trenējās ar 1 sitienu apdullināt vai pat nosist vēršus lopkautuvē. Ja viņš ar pilnu spēku sparingotu pret saviem mācekļiem, tad visi staigātu ar ielauztām galvām. Tāpēc viņš ieviesa principu, ka pa galvu ar rokām sist nedrīkst, kas ir radījis tādu .. ēm .. kroplu cīņas stilu - kroplu, jo cilvēki nopietni tic, ka reālā cīņā varēs stāvēt pretiniekam blakus, un neviens pašam pa galvu nesitīs. Ir pat tepat Latvijā gadījumi, kad kāds tādā patrenējoties, pēc tam salauž savu roku pret pretinieka galvu reālā cīņā, jo rokas izmantot spēj tikai pret mīkstu korpusu. Nu un jēga audzēt tādus? Dabiski, ka katrs, padzirdējis par noteikumiem, skaidri sapratīs, ka tie ir izkropļoti un derēja mežonīgi spēcīgajam pamatlicējam, BET ne puikam parastajam, kuram kādreiz varbūt pat jākaujas būs, bet ķiveres nebūs līdzi.

0 0 atbildēt