Katrs no mums droši vien ir aizdomājies par to, kā tas būtu - dzīvot mūžīgi. Par to domā un pie tā strādā arī daudzi zinātnieki un pētnieki, un katru gadu tiek publicēta jauna informācija par to, kā paildzināt dzīvi. Piedāvāju jums palasīt dažas no šīm metodēm, ceru, ka uzzināsiet kaut ko jaunu ^^
Jaunas metodes, kā pagarināt dzīves ilgumu3
Izmanto jaunus orgānus
Šobrīd medicīna jau ir attīstījusies tik tālu, ka visi orgāni, izņemot smadzenes, var tikt "izaudzēti", izmantojot paša cilvēka šūnas. Ar šiem orgāniem var aizvietot visus tos, kas vecuma dēļ pārstājuši darboties. Un tā kā šie orgāni ir "izaudzēti', izmantojot personīgās šūnas, nerodas orgāna atgrūšana, kā tas bieži notiek ar pārstādītiem orgāniem. Savukārt ādu jau labu laiku laboratorijās audzē mākslīgi un nesen tika uzsākta pat tik sarežģītu orgānu kā urīnpūšļa un sirds audzēšana.
Ļaujies gēnu terapijai
Lai arī šobrīd nav iespējams veikt gēnu terapiju cilvēkiem, ir diezgan liela iespēja, ka pēc pāris gadiem būs, un cilvēki tādējādi varēs krietni pagarināt savu mūžu. Peles, uz kurām tika veikti šie eksperimenti, dzīvoja par 24% ilgāk nekā normālas peles. Un ir pierādīts, ka šo terapiju iespējams veikt uz visu vecumu grupu pelēm, bet, protams, jo jaunāka pele, jo garāks dzīves ilgums.
Badojies
Mazkaloriju diēta ir pamats veselīgai un garai dzīvei. Cilvēkiem, kas to ievēro, nav jāuztraucas par paaugstināta insulīna līmeni asinīs vai par paaugstinātu spiedienu. Ir pierādīts, ka dzīvnieki, kas tiek turēti badā, bet mākslīgi baroti ar visām nepieciešamajām barības vielām, dzīvo ilgāk.
Esi aizņemts un cītīgi strādā
1921. gadā tika uzsākts pētījums, kas 80 gadu garumā novēroja 1500 cilvēku dzīvi. Pētnieki pierādīja, ka tie, kas strādāja centīgi un no visas sirds, dzīvoja ilgām, kamēr tie, kas bija bezrūpīgi, happy-go-lucky un ar labu humora izjūtu, nomira ātrāk. What the fuck?
Tusējies pa kalniem
Ir pierādīts, ka cilvēku grupas, kas dzīvo kalnos, dzīvo ilgāk. Tas var tikt pamatots ar to, ka kalnu gaiss ir svaigāks, bagātāks ar skābekli un visādi citādi veselīgāks un arī ar to, ka, kāpjot kalnā, sirds tiek pamatīgi trenēta un tādējādi ir stiprāka. Nedrīkst aizmirst arī to, ka kalnu teritorijas vēsturiski ir tikušas vairāk saudzētas no kariem un slimībām, līdz ar to cilvēkiem ir izveidojusies spēcīga psihe, kuru nav satricinājis lieks stress. Jāpiebilst, ka ar "kalniem" domāti Alpi un tamlīdzīgi kalnu masīvi, Riekstukalns un Žagarkalns neskaitās.
Lieto īpašas zāles
Daudzi cilvēki tik ļoti tiecas pēc ilgas dzīves, ka ir pat atsevišķa farmakoloģijas nozare, kas nodarbojas ar speciālu medikamentu izstrādi, kam būtu jāpagarina cilvēku dzīves ilgums. Viens no tādiem medikamentiem ir rapamicīns (rapamycin), kas peļu dzīves ilgumu pagarināja pat par 14%. Diemžēl pagaidām cilvēka imunitāte atgrūž šīs zāles un var pat izraisīt vēzi, bet eksperimenti turpinās, un, iespējams, ka uz to brīdi, kad lielākā daļa no mums sāks domāt par novecošanu, tamlīdzīgas zāles jau būs izgudrotas.
Esi bagāts
Tie, kam ir, dzīvo ilgāk nekā tie, kam nav. Tas ir vienkārši - viņiem nav jāuztraucas par to, ko likt galdā un par to, kā samaksāt rēķinus. Līdz ar to, nav arī stresa. Protams, arī medicīniskos izdevumus viņi var samaksāt bez pūlēm un dzīvot veselīgāk. Ja dzīves mērķis ir dzīvot ilgi, ir vērts jaunību pavadīt strādājot, lai var vecumdienās chillot, bet domāju, ka lielākā daļa no jums man piekritīs, ja teikšu, ka tas diez vai ir tā vērts :D
Dari labus darbus
Neesi egoists, tā vietā labāk palīdzi citiem! Tas ir viens no veidiem, kā vislabāk palīdzēt sev. Vairāk nekā trīsdesmit pētījumos ir pierādīts, ka brīvprātīgais darbs ievērojami pagarina dzīves ilgumu, it īpaši tad, ja dari to pašaizliedzīgi un nemēģinot gūt pašlabumu.
Tas ne tikai paaugstina tavu pašapziņu, bet arī veido plašu "sociālo tīklu", respektīvi, tu iepazīsti daudz jaunu cilvēku. Ir pierādīts, ka veci cilvēki, kam ir daudz draugu dzīvo ilgāk nekā vientuļnieki. Bet ņem vērā, ka tas neattiecas uz radiniekiem un ģimenes saitēm, jo draugus mēs izvēlamies, kamēr radinieki mums vienkārši ir.
Mācies valodas
Laba smadzeņu darbība ir svarīgs nosacījums ilgdzīvošanai. Pie tam, tas ir vienīgais, kas piešķir ilgai dzīvei jēgu. Spēja brīvi komunicēt divās vai vairāk valodās ievērojami uzlabo smadzeņu darbību un novērš vecuma atmiņas traucējumus kā arī Alcheimera slimību. Pie tam, jo grūtāka ir apgūstamā valoda (pamēģini arābu valodu), jo labāk strādā smadzenes.
Tici
Ir pētījumi, ka cilvēki, kas pieder kādai reliģijai, dzīvo ilgāk nekā neticīgie. To varētu izskaidrot ar sociālo atbalstu, ko sniedz citi ticīgie un ar spēcīgajiem baznīcas ierobežojumiem attiecībā uz ēdienu, alkoholu un citām miesiskām baudām.