local-stats-pixel

Diēta pēc asinsgrupas2

29 0

Tā nav diēta, bet dzīvesveids un ir mērķēta uz to, lai piešķirtu cilvēkam vairāk enerģijas, paaugstinātu darbaspējas un padarītu viņu spēcīgāku. Bez tam tā neierobežo patērējamā ēdiena daudzumu, nav nepieciešams skaitīt kalorijas, vai ievērot noteiktu ēšanas grafiku. Japānā pastāv uzskats, ka par cilvēka personību un rakstura īpatnībām daudz labāk liecina viņa asins grupa nekā personīgais horoskops.

Metodiku šādai diētai izstrādājis amerikāņu ārsts Peter J. D’Adamo. Saskaņā ar viņa teoriju barības vielu uzņemšanas un izmantošanas efektivitāte organismā cieši saistīta ar cilvēka ģenētiskajām īpatnībām. Un tieši ar asins grupu. Lai organisms labi un pareizi funkcionētu jālieto produkti, kas atbilst konkrētajai asins grupai, jeb produkti, kurus senos, senos laiko lietojuši jūs senči. Izslēdzot no savas ēdienkartes „nederīgos” produktus samazinās organisma piesārņojums, uzlabojas iekšējo orgānu darbība, vielmaiņa, kas rezultātā veicina novājēšanas procesu. Un otrādi, lietojot „nepareizos” produktus organisms ātri piesārņojas un veicina tauku nogulšņu veidošanos.

Diēta nav ieteicama bērniem, grūtniecēm, kā arī hronisku slimību saasinājuma laikā.

„ 0” I asinsgrupa „ Mednieki”

Tā ir vissenākā un izplatītākā asinsgrupa. Pirmatnējiem cilvēkiem, kas dzīvoja apmēram pirms 40 000 gadu, tā bija vienīgā asinsgrupa. Tā kā šo laužu pamatnodarbošanās bija medības, viņi pārtika galvenokārt no gaļas, kas ir pārbagāta ar olbaltumvielām. Pirmatnējo cilvēku ieguldījums cilvēces genotipā — pārsteidzoši stipra imūnsistēma.

Stiprās puses:

Spēcīga imūnsistēma un diezgan efektīva barības vielu uzsūkšanās organismā. Uzturs jāveido, vadoties no “mednieku” vajadzībām — olbaltumvielām bagāta dzīvnieku izcelsmes pārtika. Viņiem loti svarīgi ir ēst arī zivis, dārzeņus un augļus, lai izvairītos no paaugstināta skābju līmeņa kuņģī, bet līdz minimumam jāsamazina pākšaugu un graudaugu lietošana. “Mednieki” pieņemas svarā, ievērojot diētu, kuras sastāvā ietilpst kukurūza un miltu produkti, pupas, kāposti (galviņkāposti, ziedkāposti, Briseles kāposti). Vēl viens iemesls svara pieaugumam ir pavājināta vairogdziedzera hormonu izstrāde (hipotireoze). Svaru zaudēt palīdz jūras produkti, sāls, gaļa, aknas, spināti, brokoļi, jūras kāposti. Ieteicama liela fiziskā slodze, jo “mednieki” no stresa labāk atbrīvojas, izmantojot muskuļus. Vismaz četras reizes dienā vajadzīgas fiziskas nodarbības, kas prasa lielu enerģijas atbrīvošanos — aerobika, skriešana, Austrumu cīņas, peldēšana kultūrisms.

Produkti, kas veicina svara samazinājumu:

Gaļa. Lai cik dīvaini, bet Jūs varat uzturā lietot visu šķirņu gaļas.

Sevišķi ieteicamas: liesa liellopa, jauna jēra, tītara, cāļa, teļa, aļņa gaļa, aknas (šīs gaļas var lietot neierobežota daudzuma). Jo biežāk cilvēkam darbā rodas stresa situācijas vai intensīvāka un smagāka kļūst fiziskā slodze, jo organismam vairāk jāuzņem olbaltumvielas. Tomēr jāierobežo gaļas porciju lielums, vienā reizē apēdiet ne vairāk kā 180 g gaļas.

Neitrāli: truša, vistas, tītara, fazāna gaļa, irbes un paipalas gaļa.

Nav ieteicams: cūkgaļa, bekons.

Jāizvairās, cik iespējams, no treknas zoss no cūkgaļas, speķa utt.

Jūras produkti. Sevišķi ieteicamas: treknas aukstūdeņu zivis: lasis, menca, zobenzivs, paltuss, siļķe, makrele, līdaka, forele, sardīnes.

Neitrāli: kalmārs, tuncis, bute, karpa, mīdijas, salakas, vēži, krabji.

Nav ieteicams: salītas vai marinētas siļķes un zobenzivs, ikri, moluski un visu veidu gliemji, ka arī žāvētas zivis.

Tauki ir augu valsts eļļas svarīga izejviela Jūsu uzturā, kas veicina organisma attīrīšanos no šlakvielām.

Ieteicams: olīveļļa, linsēklu eļļa.

Nav ieteicams: kukurūzas, zemesriekstu, saulespuķu eļļa.

Rieksti un sēklas - labs papildus augu valsts olbaltumvielu avots. Bet jāatceras, ka sēkliņas un rieksti ir bagāti ar taukvielām, tādēļ no tām vispār jāatsakās, ja vēlaties nomest svaru.

Ieteicams: ķirbju sēklas, grieķu rieksti.

Nav ieteicams: kokosrieksti, indiešu rieksti, zemesrieksti, pistācijas.

Dārzeņi. Pieļaujama plaša dārzeņu izvēle cilvēkiem ar pirmās grupas asinīm. Tie formē galveno komponentu viņu diētā, bet jāatceras, ka daži dārzeņi var izraisīt nopietnus traucējumus organismā. Piemēram, krustzieži (sinepju jaunās lapiņas), galviņkāposti, Briseles un ziedkāposti. Nakteņu dzimtes dārzeņi (baklažāni, kartupeļi) draud ar artrīta attīstību, vai to lektīni nogulsnējas audos ap cilvēka locītavām.

Sevišķi ieteicams: artišoki. svaigi salāti, cigoriņi, pienenes, ķiploki, sīpolloki, pētersīļi, mārrutki, sīpoli, brokoļi, pētersīļi, batātes, sarkanie pipari, jūraszāles, ķirbji, pastinaks.

Neitrāli: saldie pipari, olīvas, burkāni, gurķi, redīsi, rutks, bietes, tomāti, kabači.

Nav ieteicams: avokado, sēnes. Jāizvairās, cik iespējams; no baklažāniem, visu veidu kāpostiem, kartupeļiem, kukurūzas.

Augļi. Sevišķi ieteicams: vīģes, plūmes, melnās plūmes.

Nav ieteicams: mellenes, kazenes, rabarberi, rieksti, melones, apelsīni, zemenes, mandarīni, kokosrieksti.

Pārējie augļi un ogas neitrāli.

Sulas labāk izvēlēties dārzeņu. No augļu dzeriet zemas saharozes sulas, izvairieties no saldām. Sevišķi laba ir ananāsu sula (lieto 2 reizes dienā), kas izvada lieko šķidrumu no organisma un novērš vēdera uzpūšanos (abi šie faktori veicina svara pieaugumu).

Nav ieteicams: apelsīnu, ābolu un kāpostu sulas.

Saldumi (medus, cukurs, šokolāde) sevišķu ļaunumu nenodarīs, vienīgais noteikums — stingri jāievēro mērenība.

Produkti, kas veicina svara pieaugumu:

Piena produkti. “Medniekiem” loti stingri jāierobežo piena produktu lietošana, jo viņu organisms nav piemērots to asimilācijai. Tomēr piena ēdieni — labākais dabas dots kalcija avots, kuru organisms pilnībā asimilē. Tādēļ katru dienu vajadzētu lietot kalciju saturošus produktus. 2—3 reizes nedēļa var apēst 1 olu.

Neitrāli: mājas siers, sviests, kazas piena siers.

Nav ieteicams: pilnpiens. jogurts, sieri “Bri”, “Gauda”,“Kamambērs”, “Parmezāns”, “Čedaras”, “Šveices”,“Edamas”, “Ementales” un kausētie sieri.

Pākšaugi. Cilvēku ar pirmo asins grupu organisms ne sevišķi labi asimilē pākšaugus, jo tie aizkavē citu svarīgāku barojošo produktu metabolisma procesus (piemēram, gaļas).

Neitrāli: baltās pupiņas, zaļie zirnīši, pākšu pupiņas.

Nav ieteicams: sarkanās un brūnās pupiņas.

Miltu produkti. “Mednieki” labāk jūtas, nelietojot graudaugus un miltu ēdienus, tā kā ogļhidrātus labāk uzņem ar dārzeņiem un augļiem.

Ieteicams: “veselības” maize (kliju maize).

Neitrāli: griķi, prosa, miežu putraimi, tīra rudzu maize (rudzu grauzdiņi).

Nav ieteicams: visu veidu makaroni (sevišķi karsta veida), miltu produkti, kas izgatavoti no jauktas labības, kviešu maize.

Sevišķi nav ieteicams: sausgraudaugu brokastis no auzu, kukurūzas un kviešu graudu pārslām, karstas, svaigas bulciņas.

Garšvielas. Ieteicams: karijs, visu veidu garšvielas no jūraszālēm, pētersīļi, kurkuma.

Nav ieteicams: vanilīns, etiķis, muskatrieksts, melnie pipari, kečups, marinādes (organisms grūti pārstrādā visus skābētos un marinētos produktus, tie stipri kairina kuņģa gļotādu).

Dzērieni. Ieteicams: zelteris, minerālūdens un zaļā tēja.

Kafija sevišķi bīstama cilvēkiem ar paaugstinātu kuņģa skābi. Laba alternatīva – zaļā tēja, kas pilnībā aizpildīs kofeīna trūkumu Jūsu organismā.

Ārstnieciskie augi. Daudzi augi nomācoši iedarbojas uz Jūsu imūno sistēmu. Pirmkārt, alveja, drudzene, asinszāle, āboliņš, sennas lapas, dadzis, lucerna, rabarberi, ganu plikstiņi, eihinācija, skābenes, māllēpes.

Sevišķi ieteicams: pieneņu, piparmētru, pētersīļu, apiņu, lakricas saknes, mežrozīšu tējas un novārījumus.

Vitamīni un mikroelementi. Lai uzlabotu vielmaiņas procesus, tikai diētas nepietiek. Aktivizēt organismu palīdzēs B grupas un K vitamīni. Jāizvairās no A un E vitamīnu mērķtiecīgas lietošanas. To aptiekas forma jāaizvieto ar dabīgiem produktiem. Vitamīnu A satur dzeltenie, oranžie un tumšās krāsas lapveida dārzeņi. Vitamīnu E satur aknas, augu eļļas un rieksti.

„A” II asinsgrupa „ Zemkopji”

Otrā asinsgrupa parādījās Āzijā (varbūt Tuvajos Austrumos) starp 25000 un 15000 gadiem pirms mūsu ēras. Klimatisko apstākļu dēļ cilvēki bija spiesti vairāk pievērsties zemkopībai. Viņi audzēja graudus, pieradināja dzīvniekus, veidoja kopienas un bija daudz mazāk kareivīgi noskaņoti. “Zemkopji” ir jūtīgi, gudri, kaislīgi, sabiedriski, komunikabli, gatavi sadarboties. Viegli pielāgojas pārmaiņām. Pārtika pārsvarā veģetāra, daudz augļu, dārzeņu, pākšaugu, jūras produktu. Ieteicams lietot produktus iespējami dabiskākā veidā. Atšķirībā no ‘”medniekiem”, kam gaļa vajadzīga kā kurināmais, “zemkopjiem” drīzāk raksturīga no gaļas produktiem saņemtās enerģijas uzkrāšana tauku veidā. Ieteicams dienu sākt ar glāzi silta ūdens ar citrona sulu. “Zemkopji” uzkrāj svaru, ēdot gaļu un piena produktus, nomet – ar diētu, kuras sastāvā ietilpst augu eļļa, sojas produkti, dārzeņi, ananāsi. Stress izpaužas kā nemiers, uzbudināmība un paaugstināta aktivitāte. Ne retāk kā četrreiz nedēļā ieteicamas nomierinošas fiziskas nodarbības: joga, peldēšana, golfs, dejas vai aerobika.

Produkti, kas veicina svara samazinājumu:

Jūras produkti. Šos produktus uzturā lietojiet mērenos daudzumos 3-4 reizes nedēļā.

Jāizvairās uzturā lietot butes, siļķes, kalmārus, krabjus, krevetes, upju vēžus.

Sevišķi ieteicams: karpa, menca, jūras asaris, makrele, forele, skumbrija, lasis (visas lašveidīgās zivis), tuncis, sardīnes.

Nav ieteicams: ikri, krabji, paltuss, visu veidu moluski, anšovi, visu veidu siļķes un vēžveidīgie – visi šie produkti satur sevišķa veida lektīnus, kas kairina jūsu kuņģa un zarnu traktu.

Rieksti un sēklas. Šie produkti lieliski kompensēs olbaltumvielu komponentus Jūsu uzturā, kurā stingri ierobežotas dzīvnieku valsts olbaltumvielas.

Sevišķi ieteicams: zemesrieksti.

Ieteicams: valrieksti, ķirbju un saulespuķu sēklas, mandeles.

Nav ieteicams: Indijas rieksti, pistācijas.

Pākšaugi. Jūs labi jūtaties, lietojot augu valsts olbaltumviela, ko satur pākšaugi.

Sevišķi ieteicams: soja, sparģeļu pupiņas, lēcas, zaļie zirnīši, baltās pupiņas.

Ieteicams: melnie zirņi.

Nav ieteicams: citu veidu pupas.

Graudzāles un putraimi. Jūsu organisms lieliski asimilē šos produktus. Priekšroku dodiet putrām, kas vārītas no pilngraudiem.

Ieteicams: sojas putraimi, rīsi, griķi, rudzu pārslas.

Nav ieteicams: manna, jauktu graudu putraimi.

Dārzeņi. Tie ļoti svarīgi Jūsu dzīvības spēku uzturēšanai un sastāda lielāko daļu Jūsu uztura. Šie produkti ir neatsverams minerālvielu, fermentu un antioksidantu avots. Lai iegūtu maksimālu labumu, izmantojiet dārzeņus pēc iespējas dabiskā veidā (svaigus vai sautētus uz tvaika). Bet pastāv arī izņēmumi dārzeņu klāstā, kuri jāizslēdz no uztura.

Sevišķi ieteicams: ķiploki, kas ir dabisks antibiotiķis un labvēlīgi iedarbojas uz Jūsu asinīm. Ķiploki der visiem, bet Jums it sevišķi, jo otrās asinsgrupas cilvēkiem jūtīgāka ir tieši imūnā sistēma.

Ieteicams: visu veidu lapainie dārzeņi, salāti, brokoļi, artišoki, sīpolloki, sīpoli, pienenes, cigoriņi, burkāni (lielos daudzumos) batātes, pētersīļi. redīsi, pastinaki, sparģeļi, ķirbji, jūraszāles.

Nav ieteicams: galviņkāposti, sēnes, olīvas, avokado, kartupeļi ar sārtu vai sarkanu mizu.

Jāizvairās: no visu veidu pipariem, baklažāniem, tomātiem - to lektīns stipri kairina jūsu gremošanas traktu.

Augļi. Ļoti labi augļus vai ogas ēst ne retāk kā 3 reizes dienā, bet priekšroku dot tiem, kuri izraisa sārmainu efektu: aprikozes, ananāsus, brūklenes, ķiršus, zilenes, greipfrūtus, kazenes, dzērvenes, citronus, plūmes, mellenes.

Nav ieteicams: banāni (satur lektīnus, kas traucē gremošanas sistēmai), apelsīni (traucē minerālvielu asimilēšanu organismā).

Retāk lietojami: kokosrieksti, mango, melone, papaija, mandarīni, rabarberi, hurma, granātāboli.

Dzērieni. Ieteicams: kafija (paaugstina kuņģa skābuma līmeni un satur tos pašus enzīmus (fermentus) kā soja, lai sasniegtu maksimālu efektu, pārmaiņus dzeriet kafiju un zaļo tēju), zaļā tēja, sarkanais vīns spēcīgi iedarbojas uz asins sistēmu, (katru dienu glāze šī dzēriena mazina risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām).

Nav ieteicams: alus, stiprie dzērieni, zelteris, sodas ūdens.

Saldumi. Jāizvairās no cukura, šokolādes. Neitrāli: medus.

Produkti, kas veicina svara pieaugumu:

Gaļa. Jāizvairās no visu veidu gaļas produktiem, kā svaigiem, tā konservētiem. Jūsu organisms slikti pārstrādā šos produktus un sekas liekie tauku nogulsnējumi uz ķermeņa. Ja tomēr nespējat iztikt bez gaļas, dodiet priekšroku: liesai vistas vai tītara gaļai, tumšai gaļai (liellopu vai jēra). Gaļu vislabāk grilēt vai cept cepeškrāsnī. Jāizvairās: šķiņķis, cīsiņi, aukstās gaļas uzkodas.

Piena produkti. Piena produktu un olu lietošana aizkavē vielmaiņas procesus Jūsu organismā. Nelielos daudzumos var lietot piena produktus, kas izgājuši fermentācijas procesu, bet pilnībā jāatsakās no pilnpiena produktiem.

Neitrālie produkti: biezpiens, jogurts, kefīrs, kazas piens, liess siers (Mozarella), sojas siers, sojas piens.

Nav ieteicams: zilais siers, brinza un parmezāns, sviests, saldējums, cietie sieri, paniņas.

Eļļas un tauki. Labai pašsajūtai jālieto pavisam nedaudz tauku. 1 ēdamkarote olīvelļas salātu aizdaram vai tvaicētiem dārzeņiem uzlabos Jūsu gremošanas sistēmu.

Ieteicams: linsēklu eļļa un olīveļļa.

Nav ieteicams: kukurūzas, kokvilnas, saulespuķu eļļa (šo eļļu lektīni kairina gremošanas traktu).

Miltu produkti. It sevišķi kviešu produkti vājina insulīna iedarbību, pasliktina kaloriju utilizāciju (uzkrājas tauki). Ja Jums ir liekais svars, tad atsakieties no miltu produktiem.

Ieteicams: “veselības ” maize (kliju maize), maize no sojas miltiem.

Nav ieteicams: kviešu miltu izstrādājumi, jauktu graudu produkti, bulciņas.

Garšvielas. Ieteicams: ingvers, ķiploki, sojas mērce, sinepes.

Nav ieteicams: kaperi, želatīns, visu veidu pipari, etiķis, kečups, majonēze.

Ārstnieciskie augi. Ieteicami: vilkābele — nostiprina sirds asinsvadus, eihinācija — nostiprina imunitāti, ingvers —paaugstina kuņģa skābes līmeni, kumelītes un baldriāna sakne — lieliski noņems stresu, žeņšeņa sakne, mežrozīšu augļi, gludā vītola miza.

Jāizvairās: lauka āboliņš, rabarberi, skābenes.

Vitamīni un mikroelementi. Regulāri lietojiet vitamīnu B12 C un E. Jauniešiem jāizvairās no kompleksiem, kas satur vitamīnus A un E un “iegūt” tos dabiskā veidā, lietojot olas, ķirbi, burkānus, spinātus un sparģeļus.

„B” III asinsgrupa „ Klejotāji”

Pirmie cilvēki ar trešo asinsgrupu bija īsti klejotāji, kas pieraduši pie dažādiem klimatiem un kultūrām. Trešā grupa ietver sevī otrās grupas jūtīgumu un pirmās grupas izturību. Bieži vien cilvēkiem ar trešo asinsgrupu piemīt visas labākās īpašības. “Klejotāju” raksturs ir elastīgs, loti nosvērts, sabiedrisks un miermīlīgs. Trešās asinsgrupas īpašnieki ir vienīgie, kas brīvi var lietot piena produktus, viņu organisms spējīgs pretoties daudzām nopietnām slimībām, pat būdami slimi, viņi, visticamāk, izveseļosies, nevis ies bojā. No liekā svara var atbrīvoties, pārejot uz zaļumiem, olām, gaļu, aknām, lakricas tēju. Pieņemties svarā – ar miltu produktiem, kukurūzu, riekstiem. “Klejotājiem” atbrīvoties no stresa vislabāk izdodas, sabiedriski darbojoties. Lai atjaunotu garīgās spējas, viņiem vajadzīga mērena fiziskā aktivitāte. Labi piemērots ir teniss, braukšana ar velosipēdu, pastaigas, peldēšana, arī joga un citas Austrumu vingrinājumu sistēmas. Nodarbošanos ar “smagajiem” sporta veidiem – futbolu un basketbolu – labāk ierobežot.

Produkti, kas veicina svara samazinājumu:

Gaļa. Veicina efektīvāku vielmaiņas procesu organismā. Trešās asinsgrupas cilvēka organismam ir tieša savstarpēja saikne starp stresu, autoimūnām slimībām un (sarkanās) gaļas lietošanu uzturā.

Ieteicams: Ja Jūs ātri nogurstat, nespējat koncentrēties (novājināta imūnā sistēma), tad uzturā vairākas reizes nedēļā jālieto jēra, aitas vai truša gaļa (liellopu, tītara, vistas, pīles vai cūkas gaļas vietā). Tāpat vielmaiņu procesu organismā veicina aknu un aknu desas lietošana.

Nav ieteicams: bekons, vistas gaļa, pile, cūkgaļa, paipalu un citu putnu gaļa izņemot tītaru.

Jūras produkti. Ļoti ieteicamas jūras veltes, sevišķi okeāna dziļūdeņu zivis, kas bagātas ar barojošiem taukiem, “baltās zivis” — pirmšķirīgs olbaltumvielu avots.

Ieteicams: menca, butes, paltuss, visas lašveidīgās, makreles.

Neitrāli: tuncis, karpa, zobenzivs, siļķe.

Nav ieteicams: visu veidu moluski un vēžveidīgie, anšovi, kalmāri.

Piena produkti. Tikai jūs varat pilnībā un neierobežoti izbaudīt daudzveidīgo piena produktu klāstu, vislabāk ar pazeminātu tauku saturu.

Ieteicams: biezpiens, jauns siers, kazas siers, mīkstie sieri, jogurts, kefīrs, vājpiens.

Nav ieteicams: saldējums, zilie sieri (Rokforas u. c.), cietisieri.

Dārzeņi. Tā kā Jums ir tendence uz vīrusu infekcijām un imūnās sistēmas slimībām, tad nežēlojiet līdzekļus uz daudzveidīgo lapaino dārzeņu iegādi. Tie satur svarīgu antivīrusu komponentu — magniju. Sevišķi iesaka bērniem, kas cieš no ekzēmas.

Ieteicams: salāti, bietes, baklažāni, brokoļi, visu veidu kāposti, sēnes, burkāni, pētersīļi, dilles, kartupeļi, saldie pipari, batātes, āboli, hurma, rabarberi.

Jāizvairās: tomāti, rutki, topinambūrs – retāk olīvas.

Augļi. Sevišķi iesaka: ananāsi, banāni, vīnogas, dzērvenes, plūmes.

Retāk: granātāboli, kokosrieksti.

Sulas. Jums noder visas augļu un dārzeņu sulas, izņemot no tiem augļiem un dārzeņiem, kurus neiesaka lietot uzturā.

Produkti, kas veicina svara pieaugumu:

Tauki. Ieteicams: olīveļļa, saulespuķu eļļa.

Rieksti un sēklas vispār nav ieteicams.

Īpaši neiesaka: Indijas riekstus, ciedru riekstus, zemesriekstus, ķirbju un saulespuķu sēklas.

Pākšaugi. Palēnina uzturvielu uzsūkšanos un vielmaiņu.

Neitrāli: baltās pupiņas, zaļie zirnīši, citas pupiņas lieto ļoti reti.

Jāizvairās: raibas pupiņas, lēcas.

Miltu produkti. Ieteicams: maize no rīsu miltiem, “Veselības ” maize, rīsu un auzu pārslu ēdieni.

Nav ieteicams: kukurūza, kviešu miltu izstrādājumi, jaukto graudu produkti, putras, bulciņas, savvaļas rīsi.

Jāizvairās: rudzu maize.

Garšvielas. Ieteicams: karijs, ingvers, Kajēnas pipari, mārrutki.

Nav ieteicams: krustnagliņas, mandeļu ekstrakts, želatīns, kanēlis, melnie un baltie pipari, kečups.

Dzērieni. Ieteicams: zaļa tēja.

Nav ieteicams: gāzētie dzērieni, zelteris, kafija, melnā tēja.

Saldumi. Mērenā daudzumā var lietot medu, balto un brūno cukuru, pāris gabaliņus šokolādes.

Ārstnieciskie augi. Negaidiet brīnumus no ārstniecisko augu tējām un uzlējumiem. Iesaka: Žeņšeņa sakne (pārāk neaizraujieties) un lakricas sakne – iedarbojas pret vīrusiem un nostiprina imūno sistēmu. Līdzīgi darbojas aveņu, pētersīļa lapas, salvija un mežrozīšu augļi.

Vitamīni un mikroelementi. Ieteicams: lecitīns (bioloģiski aktīva uztura piedeva, ko satur soja un tās produkti). Tas paātrina asins ķermenīšu kustību, kas attiecīgi nostiprina imūno sistēmu.

„AB” IV asinsgrupa „Mīkla”

Šī ir visjaunākā un visretākā asinsgrupa. Tā ir tikai apmēram pieciem procentiem cilvēku, un tā parādījās pirms apmēram tūkstoš gadiem, sajaucoties otrajai un trešajai grupai. Raksturs – otrās grupas (uzbudināmība un jūtīgums) un trešās grupas (nosvērtība un atbildība) sajaukums. “Mīklas” ir ļoti draudzīgi, dvēseliski un dzīvespriecīgi cilvēki. Stiprās puses: noturīga imūnā sistēma, otrās un trešās grupas stiprās puses sajaukums. Uzturs ietver sevi otrās un trešās grupas aizliegumus. Ir gadījumi, kad cilvēki tomēr labāk reaģē uz otrās grupas diētām, citos gadījumos – uz trešās grupas diētām. “Mīklām” lielākoties nav aizliegti piena produkti, taču tie jāierobežo, ja rodas problēmas ar augšējiem elpceļiem un dzirdes orgāniem. Ieteicams dienu sākt ar glāzi silta ūdens, kas sajaukts ar citrona sulu. Svaru vieglāk zaudēt, lietojot jūras produktus, piena produktus, zaļumus, jūraszāles, ananāsus. Lai pieņemtos svarā, uzturā jāiekļauj gaļa, pupas un kukurūza. Nepieciešama fiziskā slodze. Uz stresu “mīklas” reaģē, sasprindzinot nervu sistēmu. Ieteicama nomierinoša joga, kā arī vieglie sporta veidi – pastaiga, braukšana ar velosipēdu, golfa spēle.

Produkti, kas veicina svara samazinājumu:

Jūras produkti. Ir lielisks olbaltumvielu avots.

Sevišķi ieteicamas: tuncis, menca, store, makreles, forele, lasis un citas lašveidīgas zivis, gliemeži, līdaka.

Neitrālas: ikri, kalmāri, karpa, zobenzivs, siļķe.

Nav ieteicams: butes, moluski un vēžveidīgie, garneles.

Piena produkti. Jums ir labas “attiecības” ar piena produktiem, sevišķi tad, ja priekšroku dodat skābpiena produktiem. Tie stimulē aizkuņģa dziedzeri (uzlabo insulīna sekrēciju). Tomēr, jūtot pirmos elpošanas orgānu traucējumus (sinusīti, rinīti uc.), nekavējoties uz kādu laiku pārtrauciet piena diētu.

Sevišķi ieteicams: biezpiens, jaunais un kazas siers, piens, siers “Mozarella”, jogurts, kefīrs, vājpiena krējums

Nav ieteicams: zilais siers, brinza un parmezāns, sviests, saldējums, cietie sieri, paniņas.

Olas — tāpat ļoti labs olbaltumvielu avots cilvēkiem ar ceturto asinsgrupu. Lieto pa 1 olai trīs — četras reizes nedēļā.

Dārzeņi. Sevišķi lielā daudzumā jālieto svaigi dārzeņi, tas ir svarīgs dabisko fitoncīdu avots, kas paceļ organisma tonusu un aizsargspējas pret sirds asinsvadu slimībām un vēzi.

Sevišķi ieteicams: baklažāni, gurķi, bietes, brokoļi, ziedkāposti, selerijas, batātes, pētersīļi, pastinaks, ķiploki.

Neitrāli: baltie galviņkāposti, sēnes, sīpoli, kartupeļi, olīvas, burkāni, tomāti, ķirbis, kabači, mārrutki.

Nav ieteicams: artišoki, avokado, kukurūza, visu veidu pipari, rutki.

Augļi. Priekšroka jādod augļiem ar sārmainu efektu: ķirši, dzērvenes, vīnogas, citroni, ananāsi, plūmes, kivi, greipfrūti.

Nav ieteicams: apelsīni, rabarberi, kokosrieksti, mango, hurma, granātāboli.

Sevišķi neiesaka: banānus.

Produkti, kas veicina svara pieaugumu:

Gaļa. Tāpat ka otras asinsgrupas cilvēkiem, Jums ir zems kuņģa skābuma līmenis, lai pārstrādātu lielu daudzumu dzīvnieku valsts olbaltumvielas. No gaļas vispār atteikties nevajag, bet samazināt porcijas lielumu gan.

Sevišķi ieteicams: aitas jēra un truša gaļas.

Neitrāli: aknas.

Nav ieteicams: liellopu, vistas, pīles, teļa, cūkgaļa, aļņa, paipalu gaļa, bekons. Jāizvairās: no visu veidu žāvētiem un salītiem gaļas produktiem. Tie var izraisīt saslimšanu ar vēzi cilvēkiem ar zemu kuņģa skābi.

Pākšaugi. Pavājina vielmaiņas procesus organismā. Kaut gan lēcas satur pretvēža antioksidantus un tās ir ļoti piemērotas ceturtās asinsgrupas cilvēkiem.

Neitrālas: sarkanās un brūnas pupiņas, sarkanā soja, zaļie zirnīši, sparģeļu pupiņas.

Nav ieteicams: parastas un melnās pupiņas, pelēkie zirņi.

Rieksti un sēklas. Jālieto nelielos daudzumos.

Sevišķi ieteicams: kastaņi, zemesrieksti, grieķu rieksti spēcīgs imūnās sistēmas stimulators.

Nav ieteicams: magones, ķirbju sēklas, saulespuķu sēklas, lazdu rieksti.

Tauki. Ieteicams: olīveļļa.

Nav ieteicams: kokvilnas, linsēklu, kukurūzas, saulespuķu eļļa.

Miltu produkti un graudi. Sevišķi ieteicams: no rīsu miltiem gatavota maize, rīsi, auzu pārslas, prosa.

Nav ieteicams: kliju un kviešu miltu izstrādājumi, putras, bulciņas, griķi un kukurūza.

Garšvielas. Ieteicams: karijs, ingvers, mārrutki, pētersīļi.

Nav ieteicams: krustnagliņas, mandeļu ekstrakts, želatīns, melnie pipari, arī kečups.

Dzērieni. Ieteicams: zaļā tēja.

Nav ieteicams: stiprie dzērieni, sodas ūdens, zelteris.

Saldumi. Normas robežās var lietot šokolādi un cukuru.

Ārstnieciskie augi. Jums nepieciešams stimulēt imūno sistēmu, sargāt sirds asinsvadu sistēmu.

Lieti noderēs: pienenes, dadža sakne zemeņu lapas, vilkābeles augļi, žeņšeņa sakne, lucerna kumelīte, lakricas sakne, eihināceja, mežrozīšu augļi.

Tātad viss augstāk minētais ir zinātnieka pētījumi, kas nav plaši pētīti. Tomēr katram no mums ir savas individuālās īpatnības. Tāpēc sastādot savu ēdienkarti jāņem vērā ne tikai ieteikumus, bet arī savu individualitāti. Piemēram, man ir B grupas asinsgrupa, pēc pētījuma rādītājiem man neder uzuturā vistas un cūkgaļa gaļa, bet tomēr es no tās es neatteicos pavisam - cūkgaļai noņēmu visus taukaudus, jo man tie tracina un negaršo pat sašlikā, nevaru iedomāties brokastis bez bekona ar ceptu oliņu un grauzdētu baltmaizi ar sviestu vai citu gaišo maizi, bet no broilera uzturā lietoju krūtiņu vai spārniņus, un ar mani nekas ļauns nav noticis.

29 0 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 2

0/2000

man AB+ riju visu pēc kārtas un jūtos,sasodīti,labi emotion

2 0 atbildēt

Labs un vertigs raksts.Ar vienu mazu trukumu,butisku.... Nav atrunats ,kas jadzer katrai no asinsgrupam. Butu tak labi zinat ko labak dzert ,alu vai vinu, viskiju vai konjaku utt. ... Tapat deretu zinat ,kas japipe... zalite vai spaisiks ,cigari vai cigarillas, varbut lapas no pirtsslotas(lietotas) ,marihsku vai opishku ... Tapec gaidisim raksta otro dalju ar papildinajumiem.

1 1 atbildēt