Ananāsam ir daudzas brīnišķīgas īpašības, sākot ar to, ka tas noder skaistumkopšanai un beidzot ar to, ka tas palīdz notievēt.
Mans iepriekšējais raksts http://spoki.tvnet.lv/sports/Brinumainais-kivi/621011
Ananāsam ir daudzas brīnišķīgas īpašības, sākot ar to, ka tas noder skaistumkopšanai un beidzot ar to, ka tas palīdz notievēt.
Mans iepriekšējais raksts http://spoki.tvnet.lv/sports/Brinumainais-kivi/621011
Ananāsa dzimtene – Brazīlija un Paragvaja.
Pirmoreiz rakstiski vārds „ananāss” angļu valodā tika pieminēts 1398.gadā un tika izmantots, lai aprakstītu priežu čiekuru (cēlies no spāņu valodas vārda «piña»).
Ananāss aug 18 mēnešus.
Šī augļa mīkstums, samalts putriņā, uz ādas iedarbojas kā maigs pīlings – bez beršanas. Svaiga ananāsu sula, ko vienkārši uzziež uz ādas ar vates piciņu, var padarīt neredzamākus vecuma plankumus.
Ananāsu ieteicams iekļaut katrā diētā, jo tas sniedz daudz vērtīgu uzturvielu; gandrīz visus vitamīnus, 16 minerālvielas un mikroelementus, kas ir svarīgi, ja cilvēks ēd mazāk. To augstais ūdens saturs veicina vielmaiņu, palīdzot notievēt, un tie rosina serotonīna izdalīšanos – labam garastāvoklim. Tikai, lūdzu, nevajag uzsākt ananāsu diētu! Ilgākā laika periodā tas var novest pie olbaltumvielu trūkuma organismā.
Ja ir paaugstināta temperatūra, klepus, kakla sāpes, tad pie gultas jāpienes svaigs ananāss. Tas pazemina temperatūru, šķīdina gļotas bronhos un skalo organismu. Homeopāti bieži kakla sāpju vai klepus gadījumā izraksta preparātus ar bromelīnu (“bormelain”), kas ir ananāsu galvenā iedarbīgā viela.
Ja ēsts pārāk daudz gaļas un nospiež smaguma sajūta, tad arī šajā gadījumā ananāss var palīdzēt. Bromelīns sašķeļ olbaltumvielu un veicina gremošanu. Arī, ja regulāri nomoka aizcietējumi, no rītiem apēd svaigu ananāsa šķēli.
Problēmas ar asinsriti? Enzīmi pazemina asinsspiedienu, neļauj asinīm palikt biezām un tādējādi novērš bīstamus nosēdumus uz artēriju sieniņām.
Ananāsa viducī slēpjas visvairāk bromelīna, tāpēc arī to vajadzētu ēst, ja vien tas nav pavisam sacietējis.
Auglis ir mazkaloriju (50 kalorijas uz 100 g), nesatur taukus un holesterīnu, bagāts šķīstošo un nešķīstošo pārtikas šķiedru avots (piemēram, pektīns).
Jo auglis gatavāks, jo labāks ir tā aromāts un vairāk vērtīgo vielu.
Gatavības pārbaude: mizai vajadzētu būt vienmērīgi dzeltenīgai (sarkanīgai), bez zaļganiem plankumiem (taču ir šķirnes, kuras arī gatavā stāvoklī paliek ar zaļu mizu). Auglim lapu kušķa daļā vajadzētu intensīvi smaržot un mazliet mīkstam, pārbaudot ar vieglu pirksta spiedienu.