Svaiga sula īstajos apstākļos, ir īsta ņamma un dabas svētība! Katram gadalaikam var atrast piemērotus augļus un dārzeņus, lai vismaz 2-3 nedēļā sevi palutinātu ar ko patiesi vērtīgu un veselīgu. Lai sulas labums nezaudētu un nestu Tev vērtību, ir vērts zināt sekojošo...
5 padomi par svaigu sulu12
125
2
Svaigi pagatavotu sulu ir jādzer jau uzreiz, jo bioloģiski aktīvas vielas sāk noārdīties jau pēc pāris minūtēm. Izņēmums ir biešu sula – to pēc spiešanas ir jāievieto ledusskapī uz 2 stundām, lai vielas, kas varētu kaitīgi ietekmēt organismu, izšķīstu.
Svaigi spiestas sulas ir jādzer 30 – 40 minūtes pirms ēšanas, ne vēlāk, tad tās iedarbība būs vislabākā, jo ātri iesūcas tukšā dūšā un bioķīmiskie procesi sāk darboties. Pēc ēšanas sulas labāk nedzert. Jo īpaši augļu sulas, jo tad tās, sajaucoties ar pārtiku, var veidot lielu gāzu daudzumu zarnās.
Reklāma
Sulu vislabāk dzert caur salmiņu un pēcāk muti izskalot ar ūdeni. Lielais organisko skābju daudzums sulās, mīkstina un iznīcina cietos zobu audus. Tieši tāpēc zobārsti neiesaka pēc sulu dzeršanas uzreiz tīrīt zobus ar zobu birsti. Tikai izskalot muti ar ūdeni.
Dārzeņu sulas ( izņemot tomātu ) nedrīkst lietot lielos daudzumos, tās labāk ir sajaukt ar augļu sulām, piemēram, ābolu. Burkānu un biešu sula šādos kokteiļos nedrīkst būt vairāk kā trešdaļa no kopējā porcija daudzuma. Pie biešu sulas ir jāpierod pakāpeniski: sākot ar nelielu daudzumu, ko atšķaida ar ūdeni, jo daži cilvēki nepanes biešu sulu.
Sulas no augļiem, kuriem ir kauliņi ( ķiršu, aprikožu, plūmju, persiku ), nav ieteicamas jaukt ar citām sulām. Bet sulas, kuras satur sēkliņas ( ābolu, vīnogu, jāņogu ) var droši jaukt ar citam sulām. Piemēram, ābolu sula labi sader ar dārzeņu sulām: biešu, kāpostu, burkānu utt..