izdomāju uzrakstīt kaut ko tematisku. par velosipēdiem un šo to ar tiem saistībā. vrb būs interesanti.
šadus te mēdz saukt par 'y' (igrek jeb maximas baikiem) nezinu kādēl tādus vsp izdomāja -laikam gribēja izgudrot divriteni no jauna -tādi ir no 1995. gada. es par tādiem neesmu īpaši augstās domās jo tie lielākoties ir reāli smagi no 15kg līdz... :D un tiešām slikti izgatavoti -it īpaši ja cena starp 50 un 300 ls. bēt protams, šādi arī lieti noder kā vissezonas braucamie -tādiem mēdz bieži viskautkas nobrukt un salūst bet rāmis gan diezvai salūzīs.. tā ka droši ekspluatējam! :)
nu re -diezgan austvērtīgs kalnu divritenis jeb mountain bike. kāpēc augstvērtīgs? cena- nu nemazāk kā 2000 ls! ;) rāmis- monolītā ogļšķiedra (carbon monoqocue) aprīkojums- shimano XTR vai sram 9 . ja redzi ka kāds braukā ar tādu zini- vai nu daudz naudas vai sportsmens. citi varianti retāk. visbiežak arī ar tādiem brauc profesionāļi. tiešām dārgs prieks(apkope un uzturēšana+ lai būtu drošs ik pa laikam jāmaina). labprāt ar tādu pabraukātos. šitāds sver zem 9 kg ar visu amortiņu.
jā, šādus te sauc par šosejas velo. pirmais kas krīt acīs ir stūre bet galvenā atšķirība no mtb ir riteņu izmērs. ar šādiem brauc: šosejas grupas sacensības, šosejas kritēriju(pa apļiem un ar starpfinišiem), un individuālos braucienus bet tai disciplīnai ir modificēti modeļi. šāds var makstāt pat no 3000ls
čoper veida divritenis- neesmu ar tādu braucis un negribās arī... tādus lieto galvenokārt skata pēc un plezīram, ja tā var teikt.
pludmales velo... laikam tā viņus sauc... arī vairāk skatam un izcelšanās pēc ar tādiem braukā.
Reklāma
šosejas grupas brauciens. mēdz būt pa kalniem, pa līdzenumiem, trasē mēdz iekļaut arī bruģa posmus(lai dzīve būtu jautrāka) kalnainos braucienos augstuma amplitūdas var būt diezgan ievērojams. ap 1000 m un vairāk. distance pat līdz 300 km
nu šis laikam komentārus laikam neprasa .. bet- vecais labais BMX kas modē nācias no jau 80ajiem vai pat agrāk... diezgan plašs pielietojums: ikdienas braukšana, bmx sacensības specializētā trasē, speciālie triki un priekšnesumi(akrobātika ja tā var teikt) un arī ekstrēmajos sporta veidos.
nu klasisks tūrisma velo.. ko lai saka- īpaši atbaidoši veidots rāmis, elementi masas palielināsanai(daudz un dažādi) protams tādas fīčas kā ķedes aizsargs, somu paliknis utt. negribētu ar tādu braukt. vispār velotūrismu uzskatu par laika nosišanu(varbūt kļudos)
Reklāma
nu jā, šādas meičas ar šosejas velosipēdiem nemēdz braukt.... :)))
šādus un līdzīgus tērpus valkā riteņbraucēji (tie kuri vairāk vai mazāk sporto:)