Pietiks runāt par jaunāko un modernāko tehniku, šoreiz apskatīsim vīrusus, kas ir pilnīgi vectētiņi mūsdienu draņķiem. Paši bīstamākie vīrusi vēsturē...
Vēsturiski bīstamākie datorvīrusi26
Jerusalem - 1987. gads.
Šis ir viens no pirmajiem MS-DOS vīrusiem vēsturē, kam izdevās veikt tiešām milzīgus postījumus un bojājumus. Šis vīruss ietekmēja ļoti daudzas valstis, kā arī universitātes un uzņēmumus visā pasaulē, kas izmantoja datorus. 1988.gada 13. piektdienā datorvīrusam izdevās inficēt milzīgu skaitu iestāžu datorus Eiropā, Amerikā un Tuvajos Austrumos.
Šāds nosaukums vīrusam tika dots tāpēc, ka pirmā iestāde, kas to izpētīja un mazliet iepazinās, bija Jeruzalemes universitāte.
Morris (interneta tārps) - 1988.gada novembris.
Šis vīruss inficēja vairāk nekā 6000 datorus ASV robežās, kā arī tika klāt slavenajam NASA pētniecības institūtam (NASA research institute), kas uz laiku tika pilnībā paralizēts. Šis tārps bija spējīgs sevi izsūtīt miljonos kopiju internetā, kā arī pilnībā paralizēt datorus un noliegt piekļuvi internetam. Protams, vīruss bija ieprogrammēts vākt lietotāju paroles un sūtīt tās izgatavotājam.
Vīrusa aptuvenie postījumi bija mērāmi 96 miljonos ASV dolāru.
Solar Sunrise - 1998.gads.
Desmitgadi vēlāk pēc Morris tārpa situācija kļuva tikai sliktāka un, izmantojot datorvīrusus, hakeri 1998.gadā pārņēma kontroli vairāk nekā 500 datoriem, kas piederēja armijai, valdībai un citiem uzņēmumiem ASV. Galu galā šī nepatīkamā situācija tika nodēvēta par Solar Sunrise, jo šis vīruss nodarīja lielākos postījumus datoriem, uz kuriem darbojās Sun Solaris operētājsistēma. Izrādījās, ka vīrusu ir izstrādājuši divi jaunieši no Kalifornijas.
Pēc šādiem uzbrukiem ASV Aizsardzības departaments pieņēma diez gan spēcīgus aizsardzības pasākumus, lai vēlreiz nepieļautu šādu kļūmi.
Melissa - 1999.gads.
Pirmo reizi datoros šis vīruss parādījās 1999.gada 2.martā, kad tam izdevās atslēgt e-pasta sistēmu, kas bloķēja daudzas vēstules, kuras saturēja vīrusu. Sākotnējie nodomi nebija ļauni un netika plānots, ka vīruss nodarīs kādus postījums, taču, pēc sistēmas pārlādēšana, tas tika nosūtīts ļoti daudziem cilvēkiem. Melissa vīruss tika slēpts failā ''List.DiC'', kas saturēja atslēgu, lai atbloķētu 80 pornogrāfiska satura mājaslapas.
Šāds nosaukums vīrusam ir radies no izstrādātāja draudzenes, kas bija striptīzdejotāja.
I Love You - 2000.gads.
Līdzīgi kā iepriekšējais vīruss, arī I Love You izplatījās ar e-pasta palīdzību un inficēja miljoniem datoru visā pasaulē ļoti īsā laikā. Šis vīruss arī zaga lietotāju paroles un sūtīja tās izstrādātājam. Kad vīrusa saknes tika izsekotas, izrādījās, ka aiz uzbrukumiem stāv kāds filipīniešu students, taču, ņemot vērā, ka Filipīnās nebija likuma, kas aizliegtu urķēšanos svešos datoros, students tika atbrīvots.
Šis bija iemesls, lai Eiropas Savienība radītu globālu Kibernoziegumu līgumu.
The Code Red worm - 2001.gada jūlijs.
Šim 21.gadsimta vīrusam izdevās ielauzties desmitiem tūkstošos datoru, kas uz to brīdi darbojās ar Windows NT un 2000 operētājsistēmām. Code Red vīruss radīja neizmērāmi lielus bojājumus - tie bija vismaz 2 miljardi ASV dolāru. Vīruss tika izmantots, lai apkopotu visu inficēto datoru jaudu, kas bija vērsta pret Baltā Nama oficiālo mājaslapu.
Sadarbībā ar IT zinātājiem, vīruss tika izsekots un atšifrēts, kā arī tika apturēta tā izplatība un uzbrukumi.
[Attēlā Code Red inficēto datoru izvietojums pasaulē]
Nimda - 2001.gads.
Nimda vīruss radās neilgi pēc ASV 2001.gada 11.septembra katastrofas, kas inficēja simtiem tūkstošu datorus visā pasaulē. Nimda vīruss tiek uzskatīts par vienu no sarežģītākajiem vīrusiem, jo tam bija veseli 5 dažādi inficēšanas veidu, kā arī tas spēja sevi kopēt un izsūtīt sevi citiem.