Star Wars:Knights of the old Republic (turpmāk tekstā KOTOR) ir lomu spēle, kura iznāca tālajā 2003. gadā. Spēles izstrādātājs ir BioWare un izdevējs LucasArts.
Turpmāk sekos apskats iespējams labākajai SW spēlei ever. Spēles notikumi risinās 4000 gadus pirms 1.episodes notikumiem, tādēļ līdz Dārtam Veideram un Lūkam Skaivolkeram vēl tālu. Bet tas nenozīmē, ka notikumi te ir mazāk interesanti.
Stāsts.
Skatoties pirmo filmīņu uzreiz uzsitas nostalģija par 4. episodi, jo viss notiek gandrīz tāpat. Republikas kuģim uzbrūk Situ impērija. Uz kuģa atrodas svarīga persona - Džedajs Bastila, kuriem piemīt īpaša spēja Battle Meditation, kas var ietekmēt veselas kaujas. Protams Sitiem tas nepatīk, un viņi cenšas Bastilu sagūstīt vai nogalināt. Kā sagadās, mūsu galvenais varonis nonāk notikumu centrā. Rezultāta mēs knapi pamanāmies izmukt no kuģa, tieši kad tas uzsprāgst. Tālāk nonākam uz planētas Tarisas, kur mums ir darāms svarīgs uzdevums. Atrast Bastilu un pazust no planētas, pirms Siti atrod viņus.
Gameplay.
Kā jau visos RPG, šeit arī mēs lielu daļu pavadīsim dialogu kokos. Dialogi te ir visi ierunāti. Pat vūkiji atbildēs tev ar saviem rūcieniem. Protams citplanētiešu valodu neiemācīsies, jo viņu skaņas bieži atkārtojas, bet ir patīkami dzirdēt viņus dusmīgus utt.
Liela nozīme ir arī izvēlēm. Tās arī noteiks kā sižets attīstīsies un kā tavi kompanjoni uz to reaģēs. Piemēram, tu redzi ka vecam vīram piekasās parāda piedzinēji. Tu vari večukam izpalīdzēt, vai situāciju ignorēt. Labi, izpalīdzējām. Izradās, ka večukam pietrīks daži kredīti, lai parādu atdotu. Varam viņam piemest naudu klāt, vai arī to atņemt. Tādas izvēles ir ļoti daudz spēles gaitā. Iespēja nogalināt 4 galvenos varoņus zem piecām minūtēm, jau vien ir ko vērta.
Kompanjoni. Šoreiz galvenajam varonim nenāksies vienam ceļot pa galaktiku. Palīdzēs arī draugi ar dažādām personībām. Visu laiku paranojas pārņemtais Karts Onasi, asinskārais droīds HK-47, un protams vūkijs Zalbārs, kas daudz nerunā, un ir gatavs noraut locekļus, ja vien tu to pavēlēsi viņam. Diemžēl visus nevarēsi ņemt līdzi savos piedzīvojumos. (kādam taču jāsargā kuģis!)
Un protams, kā gan es varēju aizmirst par kaujām. Šeit viss ir klasiskā RPG stilā. Kaujas notiek īstajā laikā, bet ja pagadās kāda grūtāka, tad atliek nospiest SPACE un spēle automātiski nonāk pauzē un tu vari apspriest jkatras darbības plusus un mīnusus.
Grafika.
Ņemot vērā, ka KOTOR iznāca 2003. gadā, tā joprojām izskatās diezgan pieņemami.
Skaņa.
Klasiskās SW melodijas un daudzas jaunās piedod lielisku atmosfēru, kas pārsit to kas sastopama jaunākajās SW filmās.
Kvesti.
Main kvests ir sadalīts pa planētām, un planētās var atrast daudzus sīkus un lielākus sidekvestus, kompanjonu ieskaitot.
Rezumējums.
SW:KOTOR ir klasisks RPG. Ja esi spēlējis kādu citu BioWare RPG, tad jutīsies kā mājās. Mīnuss varētu būt kādas kaitinošas, sīkas nepilnības spēles procesā.
Story - 9/10 - Spēlei ir 2 nobeigumi - Labais un ļaunais. Tādēļ spēli ir ieteicams iziet 2 reizes, lai dabūtu maksimālo pieredzi. Labi ir tas, ka gribēsies spēlēt tālāk, jo interesē kā norisināsies sižets.
Gameplay - 9/10 - Kaujas ir interesantas, bet man prasijās lielākas iespējas kontrolēt savu varoni. Dialogi super.
Grafika - 8/10 - Bija daži grafiski bagi, bet kopumā diezgan interesants dzinis.
Skaņa - 9/10 - Klasiskās Star Wars melodijas protams rullē, bet dažas jaunās melodijas mazliet krita uz nerviem.
Kvesti - 9/10 - Main kvests ir interesants un kopumā aizņems kādas 15 stundas. Ja gribēsi izpildīt visus sidekvestus, tad spēle var tev maksāt kādas 30 stundas no tavas dzīves.
Kopumā - 8.8/10 - Lieliska spēle pēc Zvaigžņu karu motīviem, iespējams pati labākā. (Otrajā vietā tomēr paliks Tie Fighter) Un beidzot šo recenziju gribētos teikt jau novazāto frāzi: Lai spēks ir ar tevi!
P.s. Sorry par gramatikas kļūdām, kas tekstā būs manāmi.