Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
160

Piezīmju programmas. Šajā rakstā par OneNote, EverNote, ColorNote, Google Keep, DropBox paper piezīmēm kā arī par to kā izmantot Google Drive - Google Docs un Gmail e-pastu savām piezīmēm. Ja svarīgas ir piezīmes, tad katram noteikti ir kāda sava iecienītāka piezīmju programma, personīgi mana iecienītāka ir Microsoft OneNote , bet tai ir daži trūkumi, piemēram , nav atgādināšanas funkcija un birkas , jeb tagi nav tik labi un praktiski kā EverNote.

OneNotePersonīgi OneNote... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
1.

OneNote

Personīgi OneNote šobrīd ir mana mīļākā piezīmju programma. Kā arī OneNote ir piezīmju programma ar visplašāko iespēju un vizuālā noformējuma klāstu.

Piezīmju dalīšanas un failu izmēri nav ierobežoti kā tas ir EverNote bezmaksas versijā. Tāpat OneNote ir ļoti plašas iespējas noformēt savas piezīmes kā nu katram pašam patīk.

OneNote sāku lietot, jo izmantoju Lumia veidtālruni, bet agad OneNote jau nāk kopā ar WIndows 10.

Tāpat OneNote var ievietot Microsoft Excel failus vai tikai diagrammas no Microsoft Excel failiem, tomēr gribētos, ka OneNote jau būtu iekšā šāda iespēja izveidot kaut pašas primitivākas stabiņu un pirāgu diagrammas, bet arī šāds risinājums nav slikts.

Vēl OneNote var ievietot arī Microsoft Visio diagramams, zīmejumus. Daudziem drošvien Visio neizsaka neko, bet man šī programma ir samērā aktuālā, ja nu kāds to lieto, bet grib atrast labu bezmaksas alternatīvu, tad iesaku programmu Xmind 7 vai 8 versiju !

OneNote var ierakstīt audio failus / piezīmes kā arī video no savas tīmekļa (Web) kameras, ievietot Youtube video, pievienot dažādus failus, nierobežoti un neierobežotā izmērā, ja izmanto OneDrive, tad , gan jaunajiem lietotājiem ir tikai 5 GB vieta, man par laimi izdevās paturēt savu 15GB + 15GB bonusu + 200GB uz diviem gadiem vietu.

Tāpat OneNote var ievietot dažādus matemātikas aprēķinus, domāju šādu iespēju tie, kas mācās / studē vai pasniedz , vai kā savādak ir saistīti ar matematīku varētu augsti novērtēt.

Ievietot ieskenētas vai pārfotografētas grāmatas, pasvītrot tekstu ar izcelšanas marķieri (Higlight). Tāpat var arī kaut ko uzzimēt, jo ir dažas vienkāršas ģeomteriskas figuras un dažādi , dažādaš krāsas un stilos marķieri (Pen's)

OneNote ir pieejamai arī neoficiāli iespraudeņi/paplašinājumi (Plugins) ar kuriem var padarīt OneNote vēl funkcionālāku. 

OneNote ir pieejams WIndows, Web, Windows Phone, Android un arī MacOS.

Vienīgi , ja tev ir Windows veidtālrunis, vislabāk ir atjaunināt no WinP8 uz WinP10 versiju, jo , tad uzreiz ir pieejama daudz labāka Microsoft mobilā ofisa versija ar daudz vairāk funkcijām. Excel, Word arī ir PowerPoint, nevis tikai iespēja priekšskatīt PowerPoint prezentācijas un arī labāka OneNote versija, tāpat uzreiz ir daudz labākas iespējas optimizēt programmas un līdz ar to krietni uzlabot Microsoft Lumia veidtālruņa baterijas darbības ilgumu.

ColorNoteColorNote ir... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
2.

ColorNote

ColorNote ir vienkārša piezīmju programma piezīmēm un darāmo lietu sarakstam (To do). Pieejama tikai priekš Android ierīcēm. Tiem kam nav nepieciešams nekādas ekstras šī ir ļoti laba un minimālistiska piezīmju programma. ColorNote es pats lietoju diezgan ilgu laiku, bet vēlāk pārgāju uz Google Keep piezīmēm, jo ColorNotes ir tikai Android versija un, ja aizmirst savu kodu ColorNotes, tad vairs nekādīgi nav iespējams atjaunot un piekļūt savām piezīmēm kā arī diezgan nepraktiski, kad piezīmes ir pieejamas tikai uz Android ierīces.

Google KeepPēc ColorNote... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
3.

Google Keep

Pēc ColorNote Ilgu laiku izmantoju Google Keep piezīmes. Ja neko daudz nevajag piezīmēm, tad šī ir ļoti laba un vienkārša piezīmju programma.Var nomainīt krāsas, pievienot attēlus, izveidot uzdevumu (To do) sarakstu un tas arī viss. Pieejama tikai Android un Web versija.

EverNoteDroscaronvien... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
4.

EverNote

Drošvien viszināmākā piezīmju programma kam ir gan Windows,  Mac OS, iPhone, iPad, Android, BlackBerry, Windows Phone, WebOS un Web pārluka versijas. Līdz ar to , lai ,kur tu arī nebūtu un kāda sistēma tev nebūtu vienmēr varēsi piekļūt savām EverNote piezīmēm. EverNote es izmantoju ļoti īsu brīdi , jo pārgāju uz ColorNotes un pēc tam uz Google Keep, bet tagad izmantoju tikai un vienīgi Microsoft One Note 2016.

Divas lietas, kas man pietrūkst OneNote, kuras ir ErverNote - birkas (Tagi), kas ir daudz labāki un optimizētāki EverNote nekā OneNote un otra lieta ir Reminder (Atgādināšanas) funkcija, lai gan OneNote var izmantot atgādīnājumus caur Microsoft Outlook, tomēr tas īsti nestrādā un nav pārāk praktiski.

EverNote bija pati pirmā piezīmju programma, ko sāku izmantot, bet tā kā man attiecīgajā brīdi neko daudz nevajadzēja, tad pārgāju uz ColorNote no ColorNote uz Google Keep un visbeidzot uz OneNote tā kā nevaru neko daudz par EverNote pateikt.

Google Drive  Google... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
5.

Google Drive - Google Docs

Šis gan nav gluži tā piezīmēm, bet Tu vari arī izmantot Google Drive - Google Docs savām piezīmēm. 

Tu vari izveidot mapes kurās glabāt dokumentus.

Tā kā Google Drive - Google Docs jau ir Word un Excel, tad tas paver samērā daudz iespējas, veidot un pielāgot savām vajadzībām piezīmes. Tāpat vari dalīties ar dokumentiem ar saviem kolēģiem vai studiju biedriem un kaut vai 10 cilvēki reizē var strādāt pie viena dokumenta.

Piemēram, izdevumiem un ienākumiem, kalendāram u.c. sarakstiem Excel. Piezīmēm u.tml. Word. 

Divas interesantas lietas, ko vēl var izdarīt caur Google Drive ir izveidot aptauju un uz ātru roku uztaisīt mājaslapu iekš Google Sites.

Tā kā Google Drive ir 15 GB vieta, tad pats vari glabāt arī kādus failus klāt pie savām piezīmēm.

 

KeePassScaronī nav piezīmju... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
6.

KeePass

Šī nav piezīmju programma, bet gan programma ar kuras palīdzību var saglabāt savas paroles un pieejas kodus uz sava datora, aizsargātā datubāzes faila.  

Gadījumā, ja Tev ir daudz profili un ir grūti atcerēties visu. Ar KeePass var ar ģenerēt nejaušas(Random) paroles un saglabāt tās KeePass datubāze.

Dropbox paperScarono vēl... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
7.

Dropbox paper

Šo vēl neesmu izmēģinājis, bet šis vairāk derētu kopā strādāšanai kau ar, kā jau iepriekš šajā rakstā minēju to jau sen varēja (un es arī darīju) Google Drive - Google Docs, gan Word, Excel un PowerPoint, strādājot pie viena faila ar vairākiem cilvēkiem rēallaikā. 

Šobrīd gan Dropbox paper izskatās ļoti cerīgi, nu vismaz kamēr šie neliks par šo iespēju maksāt !

GmailVēl Tu vari izmantot... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
8.

Gmail

Vēl Tu vari, izmantot savu Gmail epastu priekš piezīmēm, izveidojot mapes, kaut vai sūti pats sev failus vai sakārto ienākošos e-pastus pa mapēm.

Papīrs zīmulis un piezīmju... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
9.

Papīrs, zīmulis un piezīmju lapiņas.

Vienmēr vēl ir vecais , labais variants papīrs, zīmulis un piezīmju lapiņas. Darbojas visās platformās, nav nepieciešama elektrība

Ieraksti komentāros Vai tu... Autors: Werkis2 Piezīmju programmas
10.

Ieraksti komentāros !

Vai tu izmantot kādu piezīmju aplikāciju ?

Kura ir tava mīļākā piezīmju aplikācija ?

1
160
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [6]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa MaģistrsMedaļa Uberautors
  exkluzīvais 21.03.17 09:31
2
0

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 21.03.17 16:46
1
0

      

Krystal Forscutt avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  Krystal Forscutt 21.03.17 15:32
0
0

Stulbs raksts!

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 21.03.17 15:58
0
0

atbildot uz Krystal Forscutt komentāru " Stulbs raksts! " Tev bērnudārzā pagaidām vēl nav nepieciešamas piezīmju programmas. Domāju, ka kādam ar ideja izmantot Google Docs vai Gmail e-pastu piezīmēm varētu būt noderīga. Ko tu gribēji , lai kā Kristaps Skutelis apskatu programmas, nu , tad es neliktu spokos , bet veidotu kaut kādu nopietnu tehnoloģiju blogu, šis tik tā ieskatam !

Krystal Forscutt avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  Krystal Forscutt 21.03.17 16:32
0
0

atbildot uz Werkis2 komentāru " Tev bērnudārzā pagaidām vēl nav nepieciešamas... " Aizej pie ārsta psihopāt!

boo hoo avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Students
  boo hoo 22.03.17 14:19
0
0

note iekš note iekš note iekš note!