Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
31
3437
« 1  2  3  4  5 »

Nekur citur tik daudz par videospēļu vēsturi tu neuzināsi kā tikai un vienīgi šeit ! Ļoti plašs ieskāts pašos pirmsākumos un daudz kas cits interesants un aizraujošs.

VIDEOSPĒĻU VĒSTURE (1887. - 2013)

- Stīvs Džobs strādāja Atari no 1974. - 1976.gadam par videospēļu "kvalitātes" testētēju. Atari kolēģiem Džobsa revolucionārās idejas nepatika. Atari viņam maksāja 5 dolārus stundā.

- Pac-Man sākumā tika saukts par Puck Man. Baidoties, ka vandāļi Amerikā varētu aiztāt burtu P ar F, tika izmainīts nosaukums.

- Pac-Man tēlu izgudroja ēdot picu.

- Pac-Man bija pirmais videospēļu tēls, kuram sāka ražot rotaļlietas.

- Space Ivnvaders ir izgudrojis japānis, bet spēle ir balstīta uz grāmatu The War of the Worlds.

- Space Invaders dēļ - Japānā tika pieņemts lēmums, ka videospēļu automātu zāles pa nakti nestrādās.

- Space Ivnvaders bija pati pirmā videospēle kurā bija HI-Score - augstākais punktu skaits, tā kā cilvēks varēja uzrakstīt savu vārdu un spēļu automātā uzstādīt Hi-score, tas ļoti piesaistīja spēlēt grbētājus.

- Space Ivnvaders dēļ Japānā radās monētu iztrūkums.

- Stīvs Džobs no nevajadzīgajām Atari detaļām izveidoja Apple I datoru.

- Atari bija pazīstama, kā balīšu Firma, jo tajā regulāri visi balējās un pīpēja marihuānu - radoši cilvēki.

- 1973;gadā. Bārā tika novietots Atari - Pong automāta prototips, pirmās dienas vakarā tas vairāk nestrādājā, izrādījas, ka tas bija piemests pilns ar monētām.

- Super Mario pirmo reizi parādījās spēlē Donkey Kong, kurā viņa vārds bija JumpMan.

- Nintendo kopā ar Sony gribēja veidot jaunu konsoli, taču Nintendo neuzticējās Sony un kopā ar Phillips radīja citu konsoli. Sony ņēma un radija Playstation 1 - saldā atriebība.

- Priekš ASV armijas tika radīta speciāla DOOM 1 spēles versija treniņiem.

- Ar videospēlēm var nopelnīt vairāk naudu nekā ar filmām.

- Wolfenstein 3D demo versiju varēja lejuplādēt shareware.com

- Firmas Sierra pirmās spēles radīja sieviete. Dēļ viņas centiem, viņas vīram nācas izdomāt, kā uzlabot datoru. lai īstenot viņas idejas, kas nebija viegli.

- Vidējais geimera vecums ir 37 gadi un viņš spēlē jau vismaz 12 gadus.

- Commodore 64 dators vairākus pusaudžus padarīja bagātus, jo uz šīš konsoles bija samērā viegli programmēt spēles.

- "50.000 Spēles E.T.kartidži ir aprakti tuksnesī". Patiesībā kartidži tika iznīcināti šis ir tikai mīts vai tā sauktā "Urban Legend".

- Firma Warner iegādājās Atari par 28 milijoniem dolāru, taču visu naudu vienā reizē Warner uzreiz neizmaksāja, ņemot vērā to, ka Atari darbinieki bija ļoti jauni un uzskatīja, ka viņi visu naudu varētu ātri iztērēt balītes un draņķos.

- Atari jaunais priekšnieks četrus programmētājus, kas viņam stāstija par spēļu programmēšanu un viņu lielo nozīmi spēļu radīšanas procesā burtiski pasūtija di**, sakot, ka viņu darbs ir līdzvērtīgs spēļu kartidžu licējiem pie konvejiera. Pēc kā Atari programmētāji apvainojās un pameta Atari. Viņi dibināja Activision un drīz vien taisīja spēles visām spēļu konsolēm un paši pelnija daudz naudas.

1988.gadā. iznāca John Madden Football, taču pirms tam bija problēma, jo bija iespējams vienā komandā ieprogrammēt tikai 7 spēlētajus 11 vietā, dēļ dzelžu limitētajām iespējām.

1972.gadā pirmajai spēļu konsolei Magnavox Odyssey varēja iegādāties realistiska paskata gaismas bisi.

- Atari ir amerikiāņu firma ar japāņu vārdu - Atari nozīmē uzvara.

********************************************************************************************

PS apraksti ir līdz 91 lapaspusei, tālāk tikai video spēļu fotogrāfijas.

Vēl citi raksti par videospēlēm

Sega Mega Drive bērnības atmiņas.

http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-Sega-Mega-Drive-2/681785">http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-Sega-Mega-Drive-2/681785http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-Sega-Mega-Drive-2/681785">

Bērnības Žilatona NES spēlīšu tops.

http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-NES-Zilatona-spelisu/666263

Mani spēļu topi, diemžēl nekas jauns pagaidām nav, jo vienkārši nav laika.

http://spoki.tvnet.lv/speles/Mans-spelu-tops-250100/282222

http://spoki.tvnet.lv/speles/Mans-spelu-tops-250150-2dala/449946

1956gads Checkers ... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
11.

1956.gads. Checkers / Dambrete.

Artūrs Samuēls (Arthur Samuel) demostrē savu dambretes programmu, kas programmēta uz IBM-701 datora. Šī demonstrācija tiek translēta pa televiziju. Pēc sešiem gadiem šī pati dambretes programma tiek uzlabota un tā uzvar dambretes čempionu.

1957gads Scaronahs kas... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
12.

1957.gads. Šahs, kas spējīgs domāt 4 gājienus uz priekšu.

Aleks Bernšteins (Alex Bernstein) pirmo pilno šaha programmu uz  IBM-704 datora, šī programma spēja paredzēt uz priekšu 4,5 gājienus. 

1958gads Tenis For Two nbsp... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
13.

1958.gads. Tenis For Two  / Teniss Diviem.

Fiziķis Viljams Higinbotams (William Higinbotham) bija bija Brukheivenas Nacionālās Labaratorijas (Brookhaven National Laboratory)  mašīnbūvju nodaļas vadītājs. Katru gadu šajā labrotorijā tika rīkotas atvērto durvju dienas, taču apmeklētāji nebija īpaši ieinteresēti visos procesos, tādēļ izklaides nolūkā Viljams Higinbotams izdomāja izveidot spēli uz Donner Model 30 anologā datora. Oscilogrāfa monitorā tika attēlots divdimensionāls tenisa korts no vertikālā skatu punkta ar tīklu un bumbiņu.Šī spēle ļoti ātri kļuva populāra, jo šo spēli varēja spēlēt divi spēlētāji un tajā varēja viens otram atsist bumbiņu. Spēlē nebija redzami nedz spēlētāji, nedz tennisa raketes. Spēle tika realizēta uz Donner Model 30 anologā datora un 5 colu liela oscilogrāfa ekerāna.Tenis for Two bija arī skaņa. Higinbotams izstrādāja tennisa spēles elektroniskās shēmas un laborants Roberts Dvoraks (Robert V. Dvorak) pēc tām vadoties izveidoja to. Diemžēl Higinbotams nenojauta sava izgudrojuma milzīgo vērtību un tāpēc pat necentās to patentēt. 

1958.gada, 18,oktobrī simtiem cilvēku stāvēja rindā, lai tikai varētu uzspēlēt šo spēli. Pirms tam datori un sarkanā podziņa cilvēkiem asociējās ar atom-karu, taču pateicoties šai spēlei sarkanajai podziņai tika piešķirta jauna nozīme.

Neskatoties uz popularitāti jau 1959. gadā šī spēle tika izjaukta un oscilogrāfs ar Donner Model 30 anologo datoru tika izmantots labaratorjas vajadzībām. 

Kādēļ Tenis For Two ir nozīmigs ?

- Pati pirmā sporta videospēle.

- Pati pirmā videospēlē, kas tiek attēlota realā laikā.

- Pati pirmā videospēle ar divām vadības pultīm priekš diviem spēlētajiem. (Multiplayer)

- Pati pirmā videospēle, kas speciāli tika izveidota publikas izklaidēšanai.

Tennis for Two neizmanto video signālu, līdz ar ko  to nevar uzskatīt par video spēli.

1958gadsnbspTenis For Two ... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
14.

1958.gads. Tenis For Two / Teniss Diviem.

Spēles Tenis for two 1958 shēma. Šī spēle netika programmēta, bet izveidota ar elektriskās ķēdes shēmas palīdzību.

Plascaronāka publika par... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
15.

Plašāka publika par Tenis for two 1958 uzzināja tikai 1981. gada 13. martā, kad Viljams Higinbotama (William Higinbotham) darba devēji uzrakstīja par to sava iekšējā žurnāla numurā. Pēc tam to šo rakstu pārpublicēja žurnāls Creative Computing un  žurnāls Video and Arcade Games. Pēc publikācijām notika tiesāšanās par spēles patenta tiesībām, taču to atrisināja ārpus tiesas. Kā pierādījums radīšanas datumam kalpoja rasējumi. 

Fotoattēla ir redzama 2011.gadā izveidotā šīs spēles replika.

1959gads Mouse in the... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
16.

1959.gads. Mouse in the Maze.

MIT (Masačūsetes Tehnoloģiju Institūts) studenti rada spēli Mouse in the Maze (Pele labirintā) uz TX-0 16 bitu datora (Transistorized Experimental Computer zero), šis dators bija priekšgājējs slavenajam PDP-1 datoram uz kura tika radīts SpaceWar! .Šajā spēlē lietotāji vispirms ar gaismas pildspālvu (1955.gadā izgudrota ierīce informācijas ievadei datorā - kaut kas līdzīgs stailusam. Ar šo pildspālvu šajā spēlē uzzīmēja labirinta sienas un punktus - siera gabalus un pēc tam tajā pele meklēja sieru. Diemžēl nekādus konkrētākus aprakstus par šo spēli neizdevās atrast.

1962gadsnbspSpacewar... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
17.

1962.gads. Spacewar !

Leģendārā videospēle Spacewar ! 1962. gads.

Pirmā plaši pieejamā datorspēle bija Spacewar! uz PDP-1 (Programmed Data Processor-1) datora, kurš tika pārveidots 1961. gadā MIT (Masačūsetas Tehnoloģiju Institūts), kur tam tika radīta spēle Spacewars!. Spēles mērķis bija iznīcināt ienaidnieka kosmosa kuģi,  izvairoties no saules gravitācijas lauka. Šo spēli radīja studentu grupa Stīva Rusela (Steve Russell) vadībā.Šī spēle nebija pati pirmā videospēle, taču PDP-1 datoru varēja izmantot vairāki lietotāji. Spacewars! ātri izplatījās ASV universitātēs.

Pēc tam Rusels pārgāja uz Stenfordas Universitāti, kur viņš par spēļu programmēšanu un Spacewars! spēli pastāstija kādam studentam vārdā Nolans Bušnels (Nolan Bushnell). Bušnels pēc tam izveidoja pašu pirmo spēļu automātu spēlīti un pēc kāda laika nodibināja kompāniju Atari. Šo spēli vēlāk portēja uz daudzām citām sistēmām. Vairs tikai viens PDP-1 dators ir saglabājies mūsdienās, kura restaurēšanai vajadzēja 2 gadus. Spēlē ir divi kosmosa kuģi The needle un The wedge, lai varētu spēlēt šo spēli bija nepieciešami divi spēlētāji.

1963gads Mēnescaroni pēc... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
18.

1963.gads. Mēneši pēc Kubas raķešu krīzes.

ASV aizsardzības ministrija izstrādā kara datorspēli STAGE (Simulation of Total Atomic Global Exchange) ar kuras palīdzību tiek demonstrēts, ka Amerika atom-karā uzvarētu Padomju Savienību.

1964gadsnbspDartmouthnbspBASIC1964gadā visi ir programmētāji 1964gadā tiek izstrādāta pirmā BASIC progammēscaronanas valodas versija Pateicoties Dartmouth nbspBASIC drīz vien tiek uzprogrammētas daudzas programmas un arī spēles 1975gadā Bils Geits pielāgoja BASIC priekscaron personālajiem datoriem Pirms tam bija tikai grūti lietojamas programas kā Fortran un Algol BASIC sākuma tika lietots uz General Electric GE225 dator... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
19.

1964.gads. Dartmouth BASIC.

1964.gadā visi ir programmētāji. 1964.gadā tiek izstrādāta pirmā BASIC progammēšanas valodas versija. Pateicoties Dartmouth  BASIC drīz vien tiek uzprogrammētas daudzas programmas un arī spēles. 1975.gadā Bils Geits pielāgoja BASIC priekš personālajiem datoriem. Pirms tam bija tikai grūti lietojamas programas, kā Fortran un Algol. BASIC sākuma tika lietots uz General Electric GE-225 datora.

1964gads pirmā spēle kas... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
20.

1964.gads pirmā spēle, kas programmēta BASIC.

1965.gads tiek uzprogrammēta pirmā amerikāņu futbola spēle BASIC.

« 1  2  3  4  5 »
31
3437
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [104]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fr0ZenFanta avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Sponsora favorītsMedaļa Veiksmes lāde
  Fr0ZenFanta 06.01.14 18:26
68
0

Diezgan labi pastrādājis. Var redzēt, ka uz beigām tev jau bija apnicis un viss bija pie kājas. + no manis! 

Laur1s avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Nedēļas redaktorsMedaļa O!Zorro
  Laur1s 06.01.14 18:46
30
0

Labs raksts 

kapuracējs avatars
Medaļa KomiķisMedaļa Dienas domaMedaļa 1/13 kūciņas
  kapuracējs 06.01.14 18:32
22
0

Bet kā ar krievu kompjiem,kuriem spēles bija uzrakstītas uz lentas kasetēm?

Atceros ka tādi arī bija,pats tiku spēlējis. 

Skrebels avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  Skrebels 08.01.14 19:07
18
0

26. lapas ?? tas nav viens no garākajiem rakstiem ? :D

ghosthunter avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa KlaunsMedaļa Pērle
  ghosthunter 09.01.14 15:48
13
0

Vecīt, kur tu agrāk biji, kad es veidoju referātu par šo tēmu?! 

Cyclops avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Teamwork
  Cyclops 06.01.14 22:02
11
0

Vecīt, tu man liki atcerēties pusi manas dzīves/bērnības ar šo rakstu!!! 

Ssplatt avatars
Medaļa SpoksMedaļa ZebraMedaļa Nakļeikas
  Ssplatt 29.07.14 16:46
8
0

WOW, šitā pastrādāt, tu ir traks, bet par rakstu viennozīmīgi +

RICHT avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  RICHT 11.01.14 17:10
7
0

26 lapas wut?

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 06.01.14 20:22
7
0

atbildot uz barts123 komentāru " Atceros, kā sīks DOOM un Mortal Ko... " Brālēnam bija dators 90-to sākumā un pie viņa DOOM-1 un Mortal Kombat pirmo reizi spēlēju. Pēc tam bija viens brīdis ar spēļu automātu bumub, man tēvs strādāja ēkā kurā bija spēļū automāti tā kā pa brīvu dabūju dažas spēles uzsplēt.

barts123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  barts123 06.01.14 20:19
5
0

Atceros, kā sīks DOOM un Mortal Kombat spēlēju, tās tajā laikā bija top spēles!

janko90 avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  janko90 08.01.14 01:08
5
0

nespēju izlasīt visu. bet centies esi

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.07.14 13:52
5
0

Man pietika ar tetri

barts123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  barts123 06.01.14 20:26
4
1

atbildot uz Werkis2 komentāru "Brālēnam bija dators 90-to sākumā un pie viņa D... " Tos laikus ar prieku var atcerēties! Un man SEGA un Nintendo konsoles vienmēr būs labāka par XBOX un PS!

Freeway avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa KlaunsMedaļa Dienas joks
  Freeway 06.01.14 19:19
3
0

A kur Fallout?

Ralpyy avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Dienas joks
  Ralpyy 06.01.14 18:24
3
0

10. lapaspuses. Labs darbiņš!

Ralpyy avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Dienas joks
  Ralpyy 31.03.14 16:14
3
0

atbildot uz Ralpyy komentāru " 10. lapaspuses. Labs darbiņš! ... " Atvēru vēlreiz šo rakstu,un nu jau 26. lapaspuses.

Indulis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bakalaurs
  Indulis 19.01.14 00:14
3
0

atbildot uz Werkis2 komentāru " N64 bija pēc PS1(1995) - N64 (1996.gadā), viņ... "  

Nintendo 64 laiki, cik nebija bastota skola. :D Latvijā tāda konsole bija retums. Spēles bija nereāli dabūt. :D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.01.14 22:15
3
0

haha vecais labais Pac-Man

Teresils avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Teresils 11.05.14 20:51
2
0

Par šitādu darbu vajadzētu vairāk kā 1500 plusus!

proviking avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Maska
  proviking 08.01.14 23:23
3
1

bija tada psihaa sex spele "cobra mission" 16bit, aizvien atceros, tbh aizvien shad tad gribas uzsepelet, taa bija laba manta no aizvestures!

« 1  2  3  4  5 »