Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
31
3437
« 1  2  3  4  5 »

Nekur citur tik daudz par videospēļu vēsturi tu neuzināsi kā tikai un vienīgi šeit ! Ļoti plašs ieskāts pašos pirmsākumos un daudz kas cits interesants un aizraujošs.

VIDEOSPĒĻU VĒSTURE (1887. - 2013)

- Stīvs Džobs strādāja Atari no 1974. - 1976.gadam par videospēļu "kvalitātes" testētēju. Atari kolēģiem Džobsa revolucionārās idejas nepatika. Atari viņam maksāja 5 dolārus stundā.

- Pac-Man sākumā tika saukts par Puck Man. Baidoties, ka vandāļi Amerikā varētu aiztāt burtu P ar F, tika izmainīts nosaukums.

- Pac-Man tēlu izgudroja ēdot picu.

- Pac-Man bija pirmais videospēļu tēls, kuram sāka ražot rotaļlietas.

- Space Ivnvaders ir izgudrojis japānis, bet spēle ir balstīta uz grāmatu The War of the Worlds.

- Space Invaders dēļ - Japānā tika pieņemts lēmums, ka videospēļu automātu zāles pa nakti nestrādās.

- Space Ivnvaders bija pati pirmā videospēle kurā bija HI-Score - augstākais punktu skaits, tā kā cilvēks varēja uzrakstīt savu vārdu un spēļu automātā uzstādīt Hi-score, tas ļoti piesaistīja spēlēt grbētājus.

- Space Ivnvaders dēļ Japānā radās monētu iztrūkums.

- Stīvs Džobs no nevajadzīgajām Atari detaļām izveidoja Apple I datoru.

- Atari bija pazīstama, kā balīšu Firma, jo tajā regulāri visi balējās un pīpēja marihuānu - radoši cilvēki.

- 1973;gadā. Bārā tika novietots Atari - Pong automāta prototips, pirmās dienas vakarā tas vairāk nestrādājā, izrādījas, ka tas bija piemests pilns ar monētām.

- Super Mario pirmo reizi parādījās spēlē Donkey Kong, kurā viņa vārds bija JumpMan.

- Nintendo kopā ar Sony gribēja veidot jaunu konsoli, taču Nintendo neuzticējās Sony un kopā ar Phillips radīja citu konsoli. Sony ņēma un radija Playstation 1 - saldā atriebība.

- Priekš ASV armijas tika radīta speciāla DOOM 1 spēles versija treniņiem.

- Ar videospēlēm var nopelnīt vairāk naudu nekā ar filmām.

- Wolfenstein 3D demo versiju varēja lejuplādēt shareware.com

- Firmas Sierra pirmās spēles radīja sieviete. Dēļ viņas centiem, viņas vīram nācas izdomāt, kā uzlabot datoru. lai īstenot viņas idejas, kas nebija viegli.

- Vidējais geimera vecums ir 37 gadi un viņš spēlē jau vismaz 12 gadus.

- Commodore 64 dators vairākus pusaudžus padarīja bagātus, jo uz šīš konsoles bija samērā viegli programmēt spēles.

- "50.000 Spēles E.T.kartidži ir aprakti tuksnesī". Patiesībā kartidži tika iznīcināti šis ir tikai mīts vai tā sauktā "Urban Legend".

- Firma Warner iegādājās Atari par 28 milijoniem dolāru, taču visu naudu vienā reizē Warner uzreiz neizmaksāja, ņemot vērā to, ka Atari darbinieki bija ļoti jauni un uzskatīja, ka viņi visu naudu varētu ātri iztērēt balītes un draņķos.

- Atari jaunais priekšnieks četrus programmētājus, kas viņam stāstija par spēļu programmēšanu un viņu lielo nozīmi spēļu radīšanas procesā burtiski pasūtija di**, sakot, ka viņu darbs ir līdzvērtīgs spēļu kartidžu licējiem pie konvejiera. Pēc kā Atari programmētāji apvainojās un pameta Atari. Viņi dibināja Activision un drīz vien taisīja spēles visām spēļu konsolēm un paši pelnija daudz naudas.

1988.gadā. iznāca John Madden Football, taču pirms tam bija problēma, jo bija iespējams vienā komandā ieprogrammēt tikai 7 spēlētajus 11 vietā, dēļ dzelžu limitētajām iespējām.

1972.gadā pirmajai spēļu konsolei Magnavox Odyssey varēja iegādāties realistiska paskata gaismas bisi.

- Atari ir amerikiāņu firma ar japāņu vārdu - Atari nozīmē uzvara.

********************************************************************************************

PS apraksti ir līdz 91 lapaspusei, tālāk tikai video spēļu fotogrāfijas.

Vēl citi raksti par videospēlēm

Sega Mega Drive bērnības atmiņas.

http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-Sega-Mega-Drive-2/681785">http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-Sega-Mega-Drive-2/681785http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-Sega-Mega-Drive-2/681785">

Bērnības Žilatona NES spēlīšu tops.

http://spoki.tvnet.lv/speles/Manas-bernibas-NES-Zilatona-spelisu/666263

Mani spēļu topi, diemžēl nekas jauns pagaidām nav, jo vienkārši nav laika.

http://spoki.tvnet.lv/speles/Mans-spelu-tops-250100/282222

http://spoki.tvnet.lv/speles/Mans-spelu-tops-250150-2dala/449946

1887 gads Kineskops1897gadā... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
1.

1887. gads. Kineskops.

1897.gadā tiek izgdurota viena no svarīgākajām videospēlēm nepieciešamajām komponentēm attēlu parādīšanai - kineskops.

1887. gadā Kineskopu (CRT - Cathode Ray Tube) izgudro vācu fiziķis Karls Ferdinands Brauns (Karl Ferdinand Braun). Ko vēlāk attīsta Filo Farnsvorta (Philo Farnsworth)  un pielāgo to televizoriem. Šī televizoriem pielāgotā tehnoloģija bija vienīgā displeju tehnoloģija, kas tika izmantota televizoru ražošanā līdz pat 20. gadsimta deviņdesmito gadu sākumam, kad sāka ieviest plazmas, LCD, OLED un citas displeju tehnoloģijas.

Kineskopa, jeb katožustaru lampas pirmā versija tika saukta pat "auksto katožu diodi" (cold-cathode diode). Pirmo "karsto" katožu versiju izgudroja Džons B. Džonsons (John B. Johnson) un Harijs Veiners Veinhārts (Harry Weiner Weinhart). Šis izgudrojums kļuva par komerciālu produktu 1922. gadā.

Kineskops sastāv no koniskas stikla trubas, kurai šaurā kakliņā atrodas elektronu lielgabals un vadības elektrodi, bet platā gala virsma ir pārklāta ar luminoforu.  Uz kineskopa kakliņa tiek novietotas novirzes un fokusējošās sistēmas spoles.

1940gads NIM spēles pirmā... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
2.

1940.gads. NIM spēles pirmā elektroniskā versija. 

Šis elektriskais NIM spēles aparāts tika demonstrēts no 1939. līdz1940.gadam New York World Fair (Ņujorkas Pasaules izstāde), kur tika demonstrēts arī robots Elektro !. 1951.gadā NIM spēlei tiek speciāli izveidots dators.

1947gads CRT  Cathode Ray... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
3.

1947.gads. CRT - Cathode Ray tube Amusement Device.

Nav īsti skaidrs, kad ir tikusi radīta pati pirmā videospēle, bet iespējams, ka šī bija pati pirmā videospēle, kura simulēja raķetes lidojuma trajektoriju. Šī spēle tika radīta 1947. gadā un izmantoja Otrā Pasaules kara radara kineskopu. Radarā tika attēlots punktiņš - raķete un tā kā nebija iespējams iegūt nekādus citus attēlus, tika izmanotas dažādas caurspīdīga uzlīmes ar zīmējumiem. Šo spēli izveidoja Tomass T. Goldsmits Juniors (Thomas T. Goldsmith Jr) un Estle Reij Man (Estle Ray Mann). Šī skaitās pati pirmā interaktīvā videospēle, jo lietotājs varēja kontrolēt raķetes lidojumu. Taču šo nevar saukt par datorspēli, jo šī ierīce nevarēja veikt nekādas skaitļošanas darbības. 1948. gada 14. decembrī šī ierīce saņēma patentu, bet plašākā publikas lokā tā nenonāca.

1948gads UNIVAC... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
4.

1948.gads. UNIVAC 1.

Tobrīd pasaulē pats jaudīgākais komerciāli pieejamais dators - UNIVAC 1.  Tika uzskatīts, ka tas ir tik jaudīgs, ka varētu uzvarēt šaha spēlē jebkuru cilvēku...... taču pirmā šaha programma tiek radīta uz Ferranti Mark 1 datora.

1951gads Whirlwind ... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
5.

1951.gads. Whirlwind / Virpuļviesulis.

Whirlwind dators 

1951.gadā Čārlijs Adama (Charly Adama) izveidoja video programmu "Atlecsošā Bumba" (Bouncing Ball) priekš MIT jaunā superdatora Whirlwind šis bija pats pirmais dators, kas spēja attēlot tekstu un grafiku reālā laikā , kā arī šis bija pats pirmais dators, kas izmantoja operatīvo atmiņu (RAM). Taču bumbiņas spēle nebija interaktīva. Operatīvas atmiņas paneļus ar rokām uzstaisija darbiniecie Hilda. 

RAM čips tika uztaisīts ar rokām !

1951gadsnbspScaronahsScaronahs uz Ferranti Mark 1 Manchester Electronic Computer Uz scaronī datora Doktors Dītrihs Princs Dr Dietrich Prinz uzrakstīja pascaronu pirmo scaronaha programmu Scaronim datoram gan nebija displejs un tas spēja atrisināt tikai quotmats divos gājienosquot  problēmas jo tam nebija pietiekami liela atmiņa lai varētu pilnībā ieprogramēt pilnīgi visu scaronaha spēli Dators katru gājienu risināja 15  20 minūtes Tāpat programmā netika iekļauta rokāde bandinieku pirmais divu lauciņu gājiens en passant bandinieku paaugstināscaronana uc gājien... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
6.

1951.gads. Šahs.

Šahs uz Ferranti Mark 1 (Manchester Electronic Computer). Uz šī datora Doktors Dītrihs Princs (Dr. Dietrich Prinz) uzrakstīja pašu pirmo šaha programmu. Šim datoram gan nebija displejs un tas spēja atrisināt tikai "mats divos gājienos" - problēmas, jo tam nebija pietiekami liela atmiņa, lai varētu pilnībā ieprogramēt pilnīgi visu šaha spēli. Dators, katru gājienu risināja 15 - 20 minūtes. Tāpat programmā netika iekļauta rokāde, bandinieku pirmais divu lauciņu gājiens, en passant, bandinieku paaugstināšana u.c. gājieni.

1951gads NIMSpēle NIM uz... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
7.

1951.gads. NIM.

Spēle NIM uz NIMROD datora. Šis bija pats pirmais dators, kas speciāli tika radīts tieši priekš šīs spēles spēlēšanas.

1952gads Desas  OXO1952 gadā... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
8.

1952.gads. Desas / OXO.

1952. gadā A.S. Duglass (A.S. Douglas) radīja nulīšu (0) un iksiņu (X) spēli - OXO. Angliski - Tic-tac-toe spēle, jeb pie mums tā labāk zināma, kā desas, gan jau kādam vēl no skolas laikiem saglabājusies, kāda burtnīca kurā sazīmets pilns ar desām. Desas bija pirmā spēle kam bija mākslīgais intelekts. Šo spēli viņš radīja priekš savas disertācijas par cilvēka un datora savstarpējo mijiedarbību. Vēlāk viņš šo pašu desu spēli izstrādāja uz EDSAC datora, tas bija pats pirmais dators uz kura varēja saglabāt programmas.Taču šī spēle neguva panākumus. Sākot spēli, spēlētājs varēja izvēlēties kādu no abiem simboliem un gājiena kārtu.

1954gads BlackJackBlackJack... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
9.

1954.gads. BlackJack.

BlackJack (Acīte, jeb 21) uz IBM - 704 datora, kas programēta izmantojot FORTRAN programēšanas valodu.

Pirmā dator-animācija, jeb CGI tika programmēta, izmantojot FORTRAN programēšanas valodu. Fortran - lai programmētu bija jāizmanto programmēšanas kartiņas ar caurumiem, kuras ievietoja datorā un pēc tam programma tika vizualizēta, ierakstot to ar Stromberg Carlson SC4020 uz mikrofilmiņām. Pateicoties, IMB 7090, Stomberg Carlson SC4020 un Fortran - 1963. gadā tika izveidota pirmā ar datora palīdzību veidotā animācija Vektoru grafikā - Satelīta kustības simulācija.

1955gads HutspielMilitāra... Autors: Werkis2 Datorspēļu vēsture (1887.-2015) + Interesanti FAKTI (Citur vairāk neatradīsi !)
10.

1955.gads. Hutspiel.

Militāra kara stratēģijas spēle.

« 1  2  3  4  5 »
31
3437
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [104]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fr0ZenFanta avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa TeamworkMedaļa Sviestmaize
  Fr0ZenFanta 06.01.14 18:26
68
0

Diezgan labi pastrādājis. Var redzēt, ka uz beigām tev jau bija apnicis un viss bija pie kājas. + no manis! 

Laur1s avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Nedēļas redaktorsMedaļa O!Zorro
  Laur1s 06.01.14 18:46
30
0

Labs raksts 

kapuracējs avatars
Medaļa Holly ShitMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  kapuracējs 06.01.14 18:32
22
0

Bet kā ar krievu kompjiem,kuriem spēles bija uzrakstītas uz lentas kasetēm?

Atceros ka tādi arī bija,pats tiku spēlējis. 

Skrebels avatars
Medaļa NostradamsMedaļa NostradamsMedaļa Nostradams
  Skrebels 08.01.14 19:07
18
0

26. lapas ?? tas nav viens no garākajiem rakstiem ? :D

ghosthunter avatars
Medaļa Riesta laiksMedaļa KlaunsMedaļa Pērle
  ghosthunter 09.01.14 15:48
13
0

Vecīt, kur tu agrāk biji, kad es veidoju referātu par šo tēmu?! 

Cyclops avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Teamwork
  Cyclops 06.01.14 22:02
11
0

Vecīt, tu man liki atcerēties pusi manas dzīves/bērnības ar šo rakstu!!! 

Ssplatt avatars
Medaļa SpoksMedaļa ZebraMedaļa Nakļeikas
  Ssplatt 29.07.14 16:46
8
0

WOW, šitā pastrādāt, tu ir traks, bet par rakstu viennozīmīgi +

RICHT avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  RICHT 11.01.14 17:10
7
0

26 lapas wut?

Werkis2 avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada raksts 2014Medaļa Sensācija
  Werkis2 06.01.14 20:22
7
0

atbildot uz barts123 komentāru " Atceros, kā sīks DOOM un Mortal Ko... " Brālēnam bija dators 90-to sākumā un pie viņa DOOM-1 un Mortal Kombat pirmo reizi spēlēju. Pēc tam bija viens brīdis ar spēļu automātu bumub, man tēvs strādāja ēkā kurā bija spēļū automāti tā kā pa brīvu dabūju dažas spēles uzsplēt.

barts123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  barts123 06.01.14 20:19
5
0

Atceros, kā sīks DOOM un Mortal Kombat spēlēju, tās tajā laikā bija top spēles!

janko90 avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  janko90 08.01.14 01:08
5
0

nespēju izlasīt visu. bet centies esi

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.07.14 13:52
5
0

Man pietika ar tetri

barts123 avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  barts123 06.01.14 20:26
4
1

atbildot uz Werkis2 komentāru "Brālēnam bija dators 90-to sākumā un pie viņa D... " Tos laikus ar prieku var atcerēties! Un man SEGA un Nintendo konsoles vienmēr būs labāka par XBOX un PS!

Freeway avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa KlaunsMedaļa Dienas joks
  Freeway 06.01.14 19:19
3
0

A kur Fallout?

Ralpyy avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Dienas joks
  Ralpyy 06.01.14 18:24
3
0

10. lapaspuses. Labs darbiņš!

Ralpyy avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Dienas joks
  Ralpyy 31.03.14 16:14
3
0

atbildot uz Ralpyy komentāru " 10. lapaspuses. Labs darbiņš! ... " Atvēru vēlreiz šo rakstu,un nu jau 26. lapaspuses.

Indulis avatars
Medaļa SpoksMedaļa Bakalaurs
  Indulis 19.01.14 00:14
3
0

atbildot uz Werkis2 komentāru " N64 bija pēc PS1(1995) - N64 (1996.gadā), viņ... "  

Nintendo 64 laiki, cik nebija bastota skola. :D Latvijā tāda konsole bija retums. Spēles bija nereāli dabūt. :D

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.01.14 22:15
3
0

haha vecais labais Pac-Man

Teresils avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sertificēts spoks
  Teresils 11.05.14 20:51
2
0

Par šitādu darbu vajadzētu vairāk kā 1500 plusus!

proviking avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Maska
  proviking 08.01.14 23:23
3
1

bija tada psihaa sex spele "cobra mission" 16bit, aizvien atceros, tbh aizvien shad tad gribas uzsepelet, taa bija laba manta no aizvestures!

« 1  2  3  4  5 »