local-stats-pixel

Značit tiem, kas par to Laurīti tur runāja. mans mīļākais blogs..10

15 1

Lauris Reiniks - Kā izkusis krīts. Izkusis krīts?Mēs visam pieejam ļoti radoši.
Bīstamas. Bīstamas tendences Latvijas mūzikā. Šogad burtiski viena pēc otras topus iekaro dziesmas ar pilnīgi bezjēdzīgiem vārdiem. Es esmu no tiem vecā kaluma vīriem, kas joprojām tic, ka dziesmai ir jānes sevī kaut kāds svarīgs ziņojums, ka dziesmas autoram un izpildītajam ir jāvēlas kaut ko pasacīt ar savu skaņdarbu, nevis tikai pakārtot savārstījumu ērtam un lipīgam meldiņam. Esmu izvēlējies trīs spilgtākos tēlus:
Lauris Reiniks - Kā izkusis krīts Izkusis krīts? Es jau saprotu, ka Freimanis un Reiniks ir čomi, bet būt par draugu tomēr nenozīmē iedziedāt visu, ko otrs prāta apmiglojumā uzrakstījis. Varbūt draudzība nozīmē taktiski norādīt uz otra neveiksmi un censties to palīdzēt izlabot. Es to redzu tā: brīdī, kad Freimanis Reinikam iedeva šīs dziesmas vārdus, Reinikam bija jāpaskatās cieši drauga acīs un jāsaka: "Pirms dažiem gadiem es ar tevi kopā startēju Eirovīzijā, mums bija trio MUŠA. Šķiet, mēs visi guvām mācību. Mēs esam draugi kopš piektās klases. Mēs esam visādiem sūdiem izgājuši cauri... Bet, Mārtiņ... Šitādu mēslu es no tevis negaidīju. Nezvani man vairs."
Jānis Stībelis - Glāze Piena Stībelis man vienmēr ir paticis, jo viņam piemīt izcila īpašība - viņš nekad nepadodas.
Atceros kā viņš savulaik izmisīgi mēģināja pakļaut Latvijas mūzikas tirgu ar savu "stabilā pop mākslinieka tēlu", bet cieta neveiksmi (lasi: diskus pirka tikai ģimene un draugi). Pēc tam viņš nomainīja vārdu uz Džejs Stīvers un bija sataisījies iekarot starptautisku slavu. Še tev, atkal nekā! Tad nu tagad, reinkarnējies atpakaļ Jānī, viņš nāk klajā ar kompozīciju par pārtikas precēm. Varbūt būtu vērts piezvanīt dažiem piena kombinātiem, kas zi, moš atlec piķīts. Un ja nu tiešām atlec, tad nākamajā albūmā varam gaidīt dziesmas "maizes ņuka" un "pusžāvētā servelāde". Dzelzs jākaļ kamēr karsta.
Andris Ērglis un Cacao - Ripoja Akmens Šis gabals ir tipisks stāsts par to, kas notiek ar dziedātaju pēc tam, kad viņš ir piedalījies populārā konkursā. Viņam uzreiz jānāk klajā ar jebkādu dziesmu, vienalga cik bezjēdzīgu, lai apmierinātu konkursa mirkļa radīto pieprasījumu. Nav nekādas starpības vai iedziedāt ripojoša akmeņa pārdomas vai gumijas zābaku serenādi. Tauta apēdīs un, cepot garāžā sašlikus, normāli ietusēs pie Jaunā Viļņa atraugu muzona. Citējot Armandu:
Kāda starpība ko viņi dzied? No pāris skrūvēm man ir galvā vate. Es esmu tādā pālī, ka neredzu pat viņu sejas. (..) Man jau galvenais ir dejas.
Izdzirdot šādus skaņdarbus, pārņem nepatīkama, aizvainojoša sajūta, ka es kā klausītājs tieku uzskatīts par dauni, jo kāds gan vēl cits iemesls būtu nekautrējoties izdot šādus atkritumus?
Kurš to visu aizsāka? Es nezinu. Bet, mēģinot atbildēt uz šo jautājumu, vienmēr atceros Vilni no Z-Scars talajā 2005. gadā:
Varbūt, ka vilnis nāks
Varbūt virsū man šļāks
Varbūt sev līdzi raus
Varbūt viss manī kļūs sauss
15 1 10 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 10

0/2000
0 0 atbildēt
..... dzidaat var par jebko.... un principaa arii jebkursh.... Tikai-citi uzskata, ka vinjam ir balss, bet citi - nop.... Ir pat taadi, kuri dzied tik taapeec, lai iepriecinaatu publiku-kaut arii balss ir galiigi garaam... un vinjam tas patiik-jo ir izveidojies kaut kaads kretiinu fanu barinjsh-kuri ir staavaa sajuusmaa....tas ir apkaunojoshi - uzstaaties citiem-dzidaat ar domu-ka labi, ideaali skan - kaut gan patiesiibaa taa ir parodija-stulbumszz...
0 0 atbildēt
dalja taisniibas jau ir....
0 0 atbildēt
Neesmu viņu fans, bet...kāpēc tad raksta autors nav iesaistījies popmūzikā ar tik labu izpratni, a ,ko ,kā tad ir ko, a? emotion
0 0 atbildēt
da latviešiem reti kura dziesma vispār ir normāli klausāma
0 0 atbildēt
piekritu *_21 emotion
0 0 atbildēt
derētu vēl ko iekopēt no nemirst.lv:)
0 0 atbildēt
Piekrītu, ka Reinika un Stībeļa dziesmās nav pilnīgi nekāds loģikas, bet nevaig te kaut ko teikt par dziesmu Ripoja Akmens.Šai dziesmai vārdus sarakstīja diezgan ievērojams cilvēks.Un vārdi šai dziesmai nav tādi kā Reinikam, vajag ieklausīties. Te vismaz stāsts veidojas.
0 0 atbildēt
Puse to Reiniku, Freimaņu, Ellu, Kiviču un citu solārija zaķu murgaino dziemsu liekas ir tikai tāpēc, lai būtu. Sagrābstītas visvisādas salkanas frāzes no malu malām un paši domā, ka taisa baigo mākslu.. idioti! Pareizi Armands pateica.Diemžēl tādas parodijas tik ilgi pastāvēs kamēr būs pieprasījums..
0 0 atbildēt
dziesmas patiešām nav tās gudrākās!!, bet tomēr lipīgs meldiņš viņām ir emotion
0 0 atbildēt