Rovans Sebastians Atkinsons (dzimis 1955. gada 6.janvārī, Konsetā, Daremas , grāfistē, Lielbritānijā) britu komiķis, visplašāk pazīstams kā Mistera Bīna (Mr. Bean) atveidotājs tāda paša nosaukuma komēdijseriālā (1990-1995) un Edmunds Melnā Čūska (Edmund Blackadder) seriālā Blackadder (1983-1989).
Rovans Sebastians Atkinsons dzimis 1955. gada 6. janvārī Daremas grāfistespilsētā Konsetā, Anglijā. Viņa vecāki: Ēriks Atkinsons, fermeris un kompānijas direktors, un viņa sieva Ella Maija (dzimusi Bainbridža), kuri aprecējās 1945. gada 29. jūnijā. Kaut arī viņa tēvam piederēja ferma, neskatoties uz to Rovans auga pilsētā. Viņam ir divi vecāki brāļi — Rūperts un Rodnijs.
Kad trīs Oksfordas universitātes absolventi, Ričards Kērtiss, Hovards Gūdals un Rovans Atkinsons, 1979. gada vasarā devās ar autofurgonu uz ikgadējo teātra festivālu Edinburgā, maz kurš varēja paredzēt veiksmi šim triumvirātam, kas to gaidīja tuvā nākotnē. Tieši tajā braucienā radās pirmās idejas par komēdijseriālu "Misters Bīns", kas uzsāka 20. gadsimta 90. gados savu uzvaras gājienu zilajos televizoru ekrānos. Kas tad spēja iedomāties, ka triju jaunu britu izdomātais infantīlais pamuļķis īsās brūnās biksēs un novalkātā tvīda žaketē kļūs par līdz šim vēl nepārspēta visu laiku rekordlielalākā reitinga BBC produkciju.
Iesākumā viss nebija tik spīdoši. 1980. gadā komiķa Atkinsona solo izrādes Ņujorkā. tika atceltas uz trim nedēļām, dēļ apsūdzības par "tualetes humoru", ko izvirzīja amerikāņu kritiķi. Pati ietekmīgākā ASV avīze, New York Times, neizturēja un rakstīja savās slejās par angļu pamuļķu piedauzībām. Mūsdienās ar patiesu prieku aktieris atminās par šo bezmaksas reklāmu.
Tieši pēc 10 gadiem misters Bīns uzsāka triumfālo gājienu britu televizoru ekrānos. Vēl pēc 5 gadiem kritiķi jau Atkinsonu dēvēja par "jauno |Čaplinu un par galveno Lielbritānijas komisko eksporta produktu. Zīmīgi, ka lielāko daļu savu agrīno "tualetes" joku komiķis pārnesis uz lielo ekrānu. Lielākoties tie patiešām ir smieklīgi, un mūsdienās kritiķi ieturēti dod priekšroku to saukt par "fizioloģisko humoru".
Viss, kas saistīts ar britu ikdienas dzīvi un dzīves veidu, tiek atveidots Atkinsona (kurš ir arī scenārija līdzautors) komēdijās. Hrestomatiskie simboli: skotu gvardes kareivji, Ziemassvētku tītari, lauku gadatirgi, protams, Viņas augstība ar princi mantinieku - ir salikti kino darbos. Filmā "Džonijs Anglis" šie simboli tika izmantoti cik vien tas bija iespējams.
Rovens Atkinsons atklāja, ka galvenais jebkuras mēmās komedijas likums ir: tās galvenajam varonim jābūt asociālam, aseksuālam un aizkustinoši naivam. Neviens Atkinsona atveidotais runājošais personāžs nav tik atpazīstams kā Bīns, kurš dažreiz tikai ierūcās nedabīgi zema balsī.
Atkinsons pēc ticības ir anglikānis. Mācījies Daremas kora skolā, Rovans turpināja mācības Ņūkāslas universitātē, elektrotehniskajā fakultātē. 1975. gadā viņš iestājās Karalienes koledžā, Oksfordā .
Tieši Oksfordā viņš iepazinās ar scenāristu Ričardu Kērtisu. Kopā viņi uzrakstīja un iestudēja komisku rēviju teātrī "''Playhouse''" (Oksfordā), pēc tam teātrī "''Fringe''" (Edinburgā). 1978. gadā uzaicināja tēlot galvenās lomas uzreiz divos seriālos. Viņš priekšroku deva darbam BBC kanāla populārajā šovā "''Not The Nine O’Clock News''". Šis šovs tika apbalvots ar "''International Emmy Award''" balvu, kā arī ar"''British Academy Award''" prēmiju kā "labākais izklaides raidījums" (1980). Uz viņa komēdiju Londonas "''Globuss''" teātrī tika izpārdotas visas biļetes.