Arī talantīgu un populāru cilvēku aiziešanu mūžībā var segt noslēpuma plīvurs....
Mūziķu noslēpumainās nāves29
1981 gadā Bobs Mārlijs mira no vēža: slimība pamazām bija pārņēmusi visu viņa ķermeni- viss sākās ar melanomu (viens no ļaunākajiem audzēja paveidiem) uz viņa kājas, bet Mārlijs atteicās no ārstēšanās savu reliģisko uzskatu dēļ. 1976. gadā pret Mārliju tika veikts atentāts, kurš, visdrīzāk, bija divu pretēji noskaņotu Jamaikas politisko partiju savstarpējas cīņas rezultāts. Tā bija Jamaikas Leiboristu partija, kuru atbalstīja ASV un Nacionāli- tautiskā partija, kuru atbalstīja Kuba. Mārlijs neatbalstīja nevienu no partijām, bet Nacionāli- tautiskā partija centās pārvilināt savā pusē pašu muzikantu, bet kopā ar viņu rastafari kustības dalībniekus. Leiboristu partijas piekritēji no ASV saprata, ka atbrīvoties no Mārlija- tas nozīmē kaitēt pretējās partijas vēlēšanu kampaņai.
Bet, ja Bobs Mārlijs nomira no vēža, kāpēc ir aizdomas par slepkavību, kuras, starp citu, radās pašam Mārlijam? Karls Kolbijs, CIP direktora Viljama Kolbija dēls, uzdāvināja Mārlijam apavu pāri. Kad Mārlijs tos uzvilka, viņš sajuta asu dūrienu pirkstā, un, rūpīgi apskatot kurpes, tajās tika atrasts garš vara vads.
Pēc gada tieši tajā kājā Mārlijam attīstījās melanoma. Mārlija dosjē CIP vēl arvien ir aizslepenojis. .
Džimijs Hendrikss, kuru mēdz dēvēt par visu laiku ievērojamāko ģitāristu, kurš jebkad ir spēlējis elektrisko ģitāru, bija ievērojams un ietekmīgs mūziķis līdz pat savai pāragrajai nāvei tikai 27 gadu vecumā. Notikumi ap viņa nāvi ir visai mīklaini.Hendriksa draudzene apgalvoja, ka, pārnākusi mājās, konstatēja, ka viņam ir grūti elpot- mūziķis mira ceļā uz slimnīcu.
Mediķi, kuri ieradās notikuma vietā, apgalvo, ka atraduši viņu jau mirušu. Neskatoties uz šīm pretrunām,sekcijā tika konstatēts, ka Hendrikss mira,sajaucot miega zāles ar alkoholu un aizrijoties ar paša vēmekļiem.
Tomēr neatbilstības bija- alkohola saturs asinīs nāves brīdī bija zems, bet plaušas bija pilnas ar sarkanvīnu. Ir aizdomas, ka viņa nāve bija spīdzināšanas rezultāts.
FIB arhīvos ir Hendriksa lieta, kurā ir materiāli, kuri vēsta par viņa saistību ar "Melno panteru partiju"- visai ekstrēmu afroamerikāņu organizāciju, kuru neitralizēt centās varas iestādes. Melno panteru mēģinājumi padzīt no geto rajoniem kokaīna tirgoņus noveda "Melnās panteras" pie virknes konfliktu ar mafiju. Vai Hendriksa nāve bija saistīta ar viņa ietekmi šajā organizācijā?
Vēl viena versija saistās ar nopietno apdrošināšanas atlīdzību, kas nonāca menedžera Maika Džefrisa rokās...
Johnny Thunders bija grupas «The New York Dolls» ģitārists.Šī grupa septiņdesmitajos gados bija pankroka pionieri, no kuriem iedvesmojās citas grupas. Liela loma šīs grupas popularitātē bija Johny Thunders , kurš uz ģitaras spēja nospēlēt fantastiski azartiskus solo.
Lielu savas dzīves daļu Johnny Thunders bija cīnījies ar heroīna atkarību. Policisti neierosināja lietu, pieņemot, ka viņš ir miris no pārdozēšanas, neskatoties uz to,ka daudzas no viņa lietām bija pazudušas, bet viņš pats tika atrasts guļam nedabiskā pozā.
Johnny Thunders draugi un ģimene apgalvo, ka viņš jau labu laiku nelietoja heroīnu. Viņš bija iesaistījies metadona programmā. D. D. Ramone apgalvo, ka narkotiku tirgotāji iešpricēja viņam navējošu devu LSD un aizgāja no nozieguma vietas, paņemot līdz viņa metadonu.
Tas ir plaši izplatīts stāsts- mākslinieks ar iekšējām problēmām aiziet no dzīves , kad depresija kļūst neizturama. Pēc tam, kad hroniski depresīvais Eliots Smits 2003 gadā tika atrasts miris, policija pat nesāka izmeklēšanu- galu galā, gāja runa par cilvēku, kurš nez cik reizes bija atkārtojis, ka izdarīs pašnāvību.
Tomēr "pašnāvības" apstākļi būtu gan pelnījuši nopietnu izmeklēšanu! Smits visu dzīvi bija lietojis narkotikas, tomēr savas dzīves pēdējā gadā bija tīrs- šajā laikā viņa dzīvē nebija ne narkotiku, ne alkohola, viņš strādāja pie jauna albūma. Smits visiem teica, ka grib pilnīgi mainīt savu dzīvi. Pie tam nāve no vairākiem naža ievainojumiem suicīda upuriem gadās, maigi sakot, ārkārtīgi reti. Koroners savā slēdzienā bija norādījis uz iespējamu slepkavību. Daudzi tur aizdomās viņa draudzeni Dženiferu Čibu, kura apgalvo, ka Smita nāves brīdī bijusi dušā. Citi tur aizdomās narkotiku tirgotājus, bet tā vai citādi viņa nāves apstākļi ir pārāk jau aizdomīgi.
Četras promiles Emijas Vainhausas bulīmijas, plaušu emfizēmas un narkotiku novārdzinātajam organismam it kā bija daudz par daudz, un naves cēlonis- saindēšanās ar alkoholu- ir neapstrīdams.