17

 48  5

Brazīliešu izcelsmes reperis un futbolists Felipe Gabriels Ksavjērs, kurš jau kādu laiku dzīvo, strādā un studē Latvijā, sociālajos tīklos publiskojis atklātu stāstu par smago pieredzi iedzīvoties Latvijā, atklājot visus nepatīkamos komentārus, kas vērsti viņa virzienā.

«Pirms četriem gadiem, kad atnācu dzīvot uz Latviju, man katru dienu nācās dzirdēt pārmetumus: «Tu neiederies Latvijā», «Ej prom no šejienes», «Ej dzīvot uz Āfriku», «Tu esi bēglis», «Vai tu dzīvo Muceniekos?» Ikkatru reizi, kad gāju atpūsties uz Vecrīgu ar saviem draugiem, tiku apcelts un apvainots,» vietnē «Instagram» atklāj Felipe.

Viņš turpina: «Kad dzīvoju Olainē, apmēram septembrī man bija problēmas ar futbola līgumu, tieši tāpēc man bija problēmas ar naudu, lai izdzīvotu šeit. Man bija ļoti grūti dzīves brīži, man vajadzēja dzīvot vienā istabā, un dalīt to ar četriem cilvēkiem. Un tad es izlēmu, ka man būtu jāmeklē darbs, bet kur? Kā es varu atrast darbu Latvijā, nezinot ne latviešu valodu, ne krievu valodu?»

«Es gandrīz padevos, jo neviens mani nevēlējās pieņemt darbā, līdz beidzot dabūju savu pirmo darbu šokolādes fabrikā, kura atrodas Zolitūdē! Tur es strādāju 10 darba stundas dienā un vidēji saņēmu 200 eiro mēnesī, kur no tiem 50 eiro iztērēju transportam, lai nokļūtu no Olaines uz Zolitūdi un atpakaļ. Tomēr man tas bija arī kaut kas! Katru reizi, kad devos uz darbu vai atpakaļ, mani nepameta doma iemācīties latviešu valodu, jo es zināju, ka kādu reizi no tā gūšu lielu labumu! Es ignorēju ikvienu, kurš man teica, ka neiederēšos starp latviešiem! ​Katru dienu braucot ar 15. trolejbusu uz universitāti, ignorēju visus rasistiskos komentārus, kurus man nācās dzirdēt! Un vai zini, kāpēc? Tāpēc, lai pierādītu, ka viņiem nav taisnība!»

Viņa atklātais stāsts izpelnījās lielu atzinību no interneta komentētājiem, kuri norādīja, ka Felipe ir lielisks piemērs ikvienam cilvēkam, turklāt viņa valoda esot daudz labāka nekā dažu pilsoņu zināšanas.

 

Komentāri 17

0/2000

tā redz i.. kad latviets mauc uz citām valstīm un viņu tur apceļ tad viss ir slikti. necienīga izturēšanās. Kad kāds no citas valsts cenšas šeit dzīvot tad paši apceļam. Naidīga un skaudīga tauta. Ne jau visi protams. Bet kopējais fons tāds ir. 

 24  1 atbildēt

Nu arī latvietim izejot cauri maskačkai vai braucot tajā pašā 15.trolejbusā, var nākties dzirdēt visādus sulīgus vārdiņus. 

 15  0 atbildēt
Dirsējs. Viņš ar saviem brazīļu drauģeļiem nejutās apvainots, kad bija jādrātē apdzērušās Olaines mazās suķeles kojās.
 9  0 atbildēt

braziliešu izcelsmes nigga ,kuram saknes afrika iekartojies sokolades fabrika ...skan ka pasaka

 6  0 atbildēt
Pirmo reizi dzirdu, ka viņš bijis Latvijā, a kas tev liek braukt tieši uz Rīgu??
 6  0 atbildēt
Daži labi dzīvo LV,70gadus un nemāk ne paldies ne lūdzu.
 5  0 atbildēt

A kēpēc viņš šit ieradās? lai mauc vien atpakaļ uz brazīliju- tur nav karu, tātd uz kāda pamata tika iedots bēgļa statuss..

Vai tik tas nav tas "futbolists", kurš bija paviltojis dokumentus, un par tēvōča dotajiem 3 tūkstošim dolāru  atmucis uz Eiropu - nafig.. lai mauc atpakaļ.. 

Nekāda cieņa - students- lai maksā un mācās- pēc studijām - prom .. mums problēmu pietiek.. 

 10  5 atbildēt
Lai veicas Filipam, cilvēki dažādi un łoti atkarīgs kādā rajonā dzīvo, ir labi un ir slikti cilvēki. Rīga ir skaista, bet liekas, ka Pierīgā dzīvot labāk. Malacis,Filip, ka proti jau runāt latviski, mācīties musu kultūra nevis kā daži krievi-dzīvo un neko neprot. Labāk dzīvo Vecrīgā, klusajā centrā,Pierīga, tad cilvēki būs labāki nekā,piemēram,Maskačkā.Lai veicas. Smuks, jauks, patriotisks puisis.
 4  0 atbildēt

Tāpēc nevajag dzīvot atseviškos Rīgas rajonos. Tur visi ir kropļi un kuņas bērni, kuri neciena cilvēkus. Urlānus vispār vajag izšaut. VISVARDARBĪGĀKAJĀ Veidā ! Atbrauc uz kādu miermīlīgu pilsētu, Tevi visi cienīs.

 3  2 atbildēt
Ja viņam te nepatīk tad ko viņš te dara.
 0  1 atbildēt
Nigggggers
 1  3 atbildēt
Perc biļeti un labāk brauc mājās. Sitadi "sportisti"ir pārpilni visā Eiropā.
 0  3 atbildēt