21

 937  0

Pirms Ziemassvētkiem nopirku parasto iebiezināto un vārīto iebiezināto pienu ar kakao piedevu un jutos apbēdināta, jo nebija tā garša, ko vēl atceros no padomju laikiem. Toreiz to ražoja Rēzeknes piena kombināts. Vārījām kārbiņas ūdenī paši un iznča ļoti gards vārītais iebiezinātais piens, Tagad tos ražo vācu firmas un to garša man neptīk. Varītā iebiezinātā piena konsistence pavisam dīvaina - pabieza un atgādina kaut ko vidēju starp želeju un biezo ķīseli , verdošā ūdenī ļoti slikti šķīst. Atcerējos bērnību, kad mamma vārīja mājās konfektes gotiņa no svaiga govs piena un cukura. Izdomāju, ka jāmēģina šis variants. Tīmeklī proporcijas netradu, tāpēc nolēmu savu variantu apm. 1:1. Tālāk seko bildēs.

Komentāri 21

0/2000

Sakārdināji.

Ja tu šo torti ielikt spoku izsolē, Cepumi tev nekad netrūktu. 

 32  0 atbildēt

iespaidiigi 

 13  0 atbildēt

Dzimis šefpavārs

 8  0 atbildēt

No skatīšanās vien nekad nesanāks.

 8  0 atbildēt

Nu nezinu gan vai lētāk, ja sarēķina visu kopā (ar gāzi utt.)

 7  1 atbildēt

Es gribu tādu tortiti...:)

 4  0 atbildēt

nu obligāti jāliek tik garšīgas bildītes? ; d

 4  0 atbildēt

Es nezinu kāpēc es skatos tavas receptes...  Siekalas līdz zemei ...

 4  0 atbildēt
Iebiezinātais piens negaršo tā kā padomju laikos, tāpēc, ka tagad tur piena vietā liek dažādus piena aizvietotājus pulverīšus (sojas, kukurūzas), mākslīgas krāsvielas, garšas pastiprinātājus u.c brīnumus. Es pats cenšos vispār mūsu pārtikas veikaliem iet garām ar līkumu un lietot tikai to, kas izaudzēts savos dārzos.
 4  0 atbildēt

Epic cake time

 3  0 atbildēt

Jautājums. kādreiz priekš kūkām iebiezināto pienu ar cukuru bundžā vārījām kādas 2.5h, un tad bija bieza masa, kā darīt ar šādu , lai varētu dabūt kaut ko līdzīgu? vai vienkārši turpināt vārīt?

 3  0 atbildēt
Jāpamēģina arī, tikai nedaudz baidos, kā nesanāks.
 3  0 atbildēt
Pateicoties šim rakstam biju veikalā un tur nopirku iebiezināto pienu.
 2  0 atbildēt

Skaisti.   

 0  0 atbildēt