Kad pirmie kabači jau gana lietoti ikdienā, pienāk brīdis, kad gribas tos sagatavot arī garajai ziemas sezonai. Mana recepte sen pārbaudīta un pavisam vienkārša. Seko līdzi bildēs!
Kad pirmie kabači jau gana lietoti ikdienā, pienāk brīdis, kad gribas tos sagatavot arī garajai ziemas sezonai. Mana recepte sen pārbaudīta un pavisam vienkārša. Seko līdzi bildēs!
Daudzumu, ko gatavoju vienā reizē nosaka pannu un katlu tilpumi. Proporcijas produktiem arī nav stingri noteiktas un atkarīgas gvk no dārzā piejamajām izejvielām. Uz rupjās rīves sarīvēju apm. 800 gr notīrītus burkānus. Turpat piegriežu 7-8 sīpolu galviņas.
Te jau nomazgāti zaļie dārza labumi - kabacis apm.3 kg, puravi, selerijas, lupstāja lapiņa, ķiploks un spināti.
Sasmalcinu garšaugus un spinātus.
Kabacis ir strauji audzis, sēklas mazas un miziņa pavisam plāna, tāpēc mizoju tikai galus un sagriežu pabiezās šķēlēs, apm 2cm .
Vispirms uz lielās dziļās pannas eļļā apcepu un pasautēju burkānus un sīpolus apm.15 min, tad pievienoju visas sasmalcinātās dārza garšvielas, vēl pievienoju dažās lauru lapas, smaržīgo un melno piparu graudus. Atstāju uz elektriskās plītiņas nelielā siltumā.
Uz lēzenās pannas eļļā apcepu nedaudz miltos apmērcētas kabaču šķēles no abām pusēm.
Apceptos pusgatavos kabačus lieku pannā uz burkāniem. Tur tie karstumā lēnām turpina sautēties.
Kad visi kabači apcepti, sagriežu tos krustu-šķērsu ar nazi. Tie jau pavisam mīksti.
Mana 3-litrīgā panna ir līdz malām pilna.
Visu pannas saturu pārleju katlā, pievienoju sasmalcinātos spinātus un katla saturu uzkarsēju līdz burbulim.
Beigās pievienoju tomātu mērci un sāli pēc garšas un velreiz uzkarsēju. Sapildu karstu burkās, aizvākoju un nolieku zem kažoka lēnai atdzišanai.
arī līdzīgu taisu - citreizt selerijas saknes lieku klāt, man gan kabači tik tagad iennākas, jo vēlu iesēju un iestādīju šogad, bet baklažāni gan man šogad izdevušies, gandrīz katru 3šo dienu varu ēst baklažānus.