3. Ūdenim alus pagatavošanai ir jābūt mīkstam. Cieto ūdeni no akas ir ieteicams vārīt nemazāk kā pusstundu, lai mīkstinātu, pie tam pastāvīgi noņemot putas.
__________
Pilnīgi nepareizi. Vārot jau cietu ūdeni, ūdens kļūs tikai vēl cietāks. Ūdens cietība nozīmē to, ka ūdenī ir daudz izšķīdušo daļiņu, piem, no kaļķa. Un vārot šo ūdeni, ūdens kļūst vēl cietāks, jo daļa ūdens iztvaiko, rezultātā ūdens daudzums kļūst mazāks, bet kaļķis paliek iepriekšējā daudzumā. Bet tā kā alus brūvēšanā bez vārīšanas iztikt nevar (savādāk ellīga pļūka piemetīsies visiem), nāksies atrast kā iegūt mīkstu ūdeni, lai alus sanāktu garšīgs un aromātisks.
Lai pārliecinātos par ūdens cietību, var nopirkt izšķīdušo daļiņu mērītāju, jeb PPM mērītāju (Parts Per Million) vai TDS mērītāju.
Ja ir tik ļoti svarīga ūdens cietība, var daļu ūdens destilēt un sajaukt kopā ar nedestilēto ūdeni. (un tad vārīt) Rezultātā pie cietā ūdens pielejot tik pat daudz destilētu ūdeni, ūdens cietība samazināsies gandrīz uz pusi. Piem, ciets ūdens sākas no 170 ppm. Destilēts ūdens (ja nemaldos) bija 4 ppm. Tātad ja tev ir ļoti ciets ūdens 250 ppm, tad atjaucot ar destilēto, iegūsi mīkstu ūdeni = 125 ppm un viss būs ok.
Vai arī vari nečakarēties un vnk nopirkt Venden ūdeni, kuram bija izšķīdušo daļiņu kocentrācija ~ 70 ppm.