local-stats-pixel fb-conv-api

Sviests17

316 0

Esam pieraduši pie teiciena baigais sviests, bet te nebūs ne vārda par to sviestu. Parādīšu cik vienkārši mājas apstākļos var pagatavot to sviestu, bez kā ikdienas dzīvi pat nespējam iedomāt. To ziežam uz maizes, pievienojam putrām, gatavojam visdažādākos cepumus, kūkas un tortes. Tas ir arī viens no A vitamīna avotiem, kas nepieciešams mūsu organismam. To ir lietojuši mūsu senči un lietojam arī mēs.

Sviestu kuļ gan no salda, gan no skāba krējuma. Es to kulšu no skābā lauku krējuma, jo tas man ir pieejams. Turpinājums bildēs.

316 0 17 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 17

0/2000

 emotion Šādi ir darīts! 

18 0 atbildēt

Laba štelle.

esmu vēl licis klāt, lai sanāk ar zaļumiem, ķiploķiem, sālīti, un citas garšas. Nebaidieties taisīt svietu ar dažādām garšām.

Vienīgi mans ieteikums finišā būtu salikt mazos trauciņos, jo kamēr viens uz galda, tikmēr pārējie droši ledusskapī, un to mazo trauciņu pāris dienās izlietos un nekas tam sviestam nenotiks. Citādi ir jāliek iekšā/ārā un pacietu grūti smērēt. 

17 0 atbildēt

Ziemā dzīvoju Rīgā, tad jāiztiek ar veikala saldo krējumu. Vasarās Zvejniekciemā ikdienā zemnieks ved skābo krējumu, bet uz  atsevišķu pasūtījumu arī saldo atved.

7 0 atbildēt

Laukos vecmamma kula sviestu lielā māla bļodā un ar koka karoti.Sanāca tik ņammīgs.Tas sviests ko pārdot veikalos ir patiess mēsls.

7 0 atbildēt

 emotion 

6 0 atbildēt

Vectēvs kūla māla bļodā ar koka karoti, proces bija ilgs, bet sanāca tumši dzeltens, tādā krāsā es nekad neesmu redzēji. emotion  emotion 

6 0 atbildēt
Pilnīgs sviests
4 0 atbildēt

 emotion 

2 0 atbildēt

Ar veikala saldo krejumu kadreiz ir darits,kad ar to sviestu bija pashvaki...

0 0 atbildēt

Tā kā es sviestu reti lietoju, arī taisu reti. Bet es taisu ar rokām - sakratu pudelē ar platu kaklu, sanāk vēl pavingrot emotion

0 0 atbildēt