Fotorāmīši ir domāti, lai sevī turētu atmiņas un mākslu, bet tas nenozīmē, ka rāmītim vienmēr jābūt vienādam. Parastie, ar gaišu koku apdarinātie, tā vien prasās, lai tos kāds uzlabo.
Puzļu fotorāmītis3
Tev vajadzēs:
- fotorāmīti;
- lietiņas, ko pievienot rāmim. Šajā gadījumā puzles gabaliņi.
- līme (vislabākā būtu superlīme)
- baltas krāsas flakoniņš
Tu vari izmantot, protams, jebkuru citu krāsu. Bet ņem vērā, ka fotorāmis nav galvenais, bet gan attēls tajā, tad nav vērts pārspīlēt ar tā krāšņumu.
Dodamies uz labi vēdinātu telpu, labākajā gadījumā - iziet ārā no mājas, un nopūšam dažas reizes rāmi ar krāsu. Pagaidam starp krāsas kārtām, lai tā nožūst. Šo soli nevajadzētu izlaist, jo tad, kad visas lietas būs pielīmētas pie rāmja, krāsai būs grūti tikt cauri līdz rāmim.
Iesākumā neko nelīmējam uzreiz. Sākumā izklājam visus puzles gabaliņus apkārt perimetram un izdomājam izvietojumu, tikai tad ķeramies klāt līmēšanai.
Kāpēc labāk būtu izmantot superlīmi? Tā pielīmē labāk nekā karstā līme, un katram puzles gabaliņam vajag tikai mazu punktiņu, kā redzams attēlā.
Kad plāns ir gatavs, tad vairs paliek uzziest mazu līmes punktiņu uz puzles gabaliņa, pielīmēt, uzziest, pielīmēt, kamēr viss rāmis ir noklāts.
Dodamies atpakaļ uz labi vēdināto telpu un nopušam puzles gabaliņus ar ļoti mazu krāsas kārtu. Nemēģinam visu noklāt uzreiz ar milzīgu kārtas daudzumu, jo krāsa pēc tam tecēs un neizskatīsies tik labi. Šis solis var aizņemt kādu laiku, tā kā neiespringstam, kamēr krāsa žūst, dodamies padarīt ko citu.
Kad krāsa ir pilnībā nožuvusi, varam rāmī ievietot bildi. Tad to piekārt pie sienas un visiem palielīties par savu meistardarbu.