Pēdējā laikā daudzi cilvēki sāk interesēties par vergu iegādi.
Daudzi man prasa - cik maksā, kādu ņemt, kam pievērst uzmanību pērkot, ar ko barot, kā viņu pieradināt, utt.
Man apnika katru konsultēt atsevišķi, tāpēc nolēmu izveidot rakstu par vergiem. Plānoju izveidot vairākus rakstus, pirmais būs par to, kā pareizi vergu nopirkt.
Pamācība, kā nopirkt labu vergu.35
1. Kur nopirkt?
Pirmkārt, jāizmanto neoficiāli avoti - jāizprašņā kaimiņi, paziņas, draugi. Iespējams kāds no viņiem pašlaik vēlas pārdot kādu savu vergu. Tam ir savas priekšrocības, jo uzreiz var noskaidrot cik labs ir konkrētais vergs, kāds viņam raksturs, prasmes, kā viņš iekļaujas kolektīvā, kādas ir bijušas problēmas, slimības. Šai informācijai nevajadzētu ticēt uz 100 procentiem, jo vienalga cik labs paziņa tev ir pārdevējs, viņš var kaut ko līdz galam nepastāstīt, vai pārspīlēt.
Otrkārt, - sludinājumi avīzē, internetā. Populārajā portālā ss.lv pašlaik nav neviena sludinājuma, bet, iespējams, tāds ir kādā vietējā pilsētas laikrakstā.
Treškārt - interneta forumi, veikali. Mūsdienu digitālajā pasaulē verga iegādē labi var izmantot internetu. Ir neskaitāmi forumi, veikali kur var aplūkot ne tikai fotogrāfijas, bet pat medicīniskās kartes un darba video.
Ceturtkārt, sludinājumi publiskās vietās - piemēram uz sludinājuma dēļa, pieturās, sabiedriskajā transportā.
Piektkārt, - speciālos tirgos. Katrā lielā pilsētā ir kāda vieta, kur dažas reizes mēnesī, tiek atvesti vergi. Šajās vietās pirkšana ir ļoti ērta, jo var aplūkot dzīvajā. Bet ir arī mīnuss - bieži katrs vergs tiek pārdots izsolē. Gadās, kad tiek nopirkts vergs par tādu cenu, kas ir divas vai pat trīs reizes vairāk par tā patieso vērtību. Tāpēc mans padoms ir kontrolēt situāciju, neļauties azartam. Nepieciešams izvērtēt, vai dotā summa atbilst konkrētam indivīdam.
Seškārt, - pa tiešo no tirgotājiem. Ja tu zini kādu, kurš nodarbojas ar vergu tirgošanu, tad vari doties pie viņa. Ir iespējams, izvēlēties kādu ko viņš pārdot, vai pasūtīt sev interesējošu. Piemēram, ja tu zini, ka tu gribi vergu, kurš šūtu džinsus, tad vari pasūtīt tādu vergu, kurš māk šūt. Par pasūtījumu tirgonis paņems nelielu komisiju, bet tajā pašā laikā ieekonomēsi laiku, ko notērētu par verga apmācību.
Ir iespējami arī nelegāli varianti.
1. Nozagt. Nozogot vergu obligāti ir jāpārtaisa viņa marķējums. NAV PRĀTĪGI ZAGT VERGU NO CILVĒKIEM AR KURIEM TU UZTURI KĀDU KONTAKTU. Jo tie var savu bijušo atpazīt. Tāpat nav vēlams zagt vergu ar kādām īpašām pazīmēm. ATCERIES, KA VERGA ZAGŠANA IR SODĀMA AR NĀVESSODU!
2. Noķert pašam. Ir vietas, kur vergi dzīvo brīvi. Paši skraida, ēd, kaut ko dara, pat kaut ko runā. Jā, lai cik dīvaini arī neliktos - ir tādas vietas.
ATCERIES, KA TĀDS POTENCIĀLAIS VERGS IZRĀDĪS PRETESTĪBU, var pat saukt palīgā arī citus. Tomēr es neiesaku to darīt bez pieredzes un bez speciāla aprīkojuma, jo tas ir ĻOTI BĪSTAMI!
2. Cik vergs maksā?
Vergs tas nav lēts prieks. Nabadzīgs cilvēks drīzāk pats kļūs par vergu, nekā to iegādāsies. Vergu cena ir ļoti atšķirīga. Kā piemēru ņemšu ASV 19.to gadsimtu. Vidēja, parasta verga cena ( neatkarīgi no vecuma, dzimuma) 1850.gadā bija 400 dolāri. Paši saprotat, ka 1850.ajā gadā bija cita vērtība naudai. Ja pārrēķinam mūsdienu naudas izteiksmē, tad sanāk ka 2009.gadā tie maksātu 11 300 dolāru. Bet jau 1860.ajā gadā vergs maksāja 800 dolāru ( tagad 21 300).
Bet cik maksāja specializēti vergi? Laukstrādnieki ( vīrieši vecumā no 18- 30 gadiem) 1850.tajā gadā maksāja jau 1200 dolāri ( 2009.ā gada izteiksmē 34 000 usd)
Speciālists ( piemēram podnieks, mūrnieks, kalējs) 1850,ajā gadā maksāja 2 000 USD. Mūsu laikos tāds maksātu 56 700 USD.
Salīdzināsim. tātad ir izvēle - vai nopirkt tādu plastmasas folksvāgenu, kuru sauc AUDI A4 par 33 000 eiro, bāzes versiju, kurā nav pat tādas pašsaprotamas lietas, kā spoguļu apsilde, nolokāmie spoguļi, parkošanās sensori, un citas lietas, kuras ne VAG grupas automobīļiem iet jau bāzes cenā, vai....
.... vai kādu labu, strādīgu vergu, kurš audzēs kaņepes, kokvilnu vai burkānus.
3. Kā noteikt verga veselību?
Pirmkārt, vajag pārbaudīt ādu. Vai uz tās nav kādi izsitumi, ēde, plankumi vai kāda citāda kaite.
Otrkārt, pārbaudīt zobus.
Jau senie ķīnieši uzskatīja, ka pēc zobiem ir ļoti viegli noteikt vispārējo veselības stāvokli.
Pirmais eiropietis kas to aprakstīja, bija vācietis Reinholds Folls. Tā arī saucas par Folla metodi.
Ja zobs vai zobi ir izmainījuši krāsu ( kļuvuši dzelteni) tad problēmas varētu būt ar nierēm vai aizkuņģa dziedzeri.
Folls izdalīja, kuri zobi ir saistīti ar kādu orgānu. Ja kāds zobs ir saslimis ( izveidojies kariess), tad , iespējams, ka ir bojajumi arī kadā orgānā, nevis tikai zobā.
Zobu pārbaude pirms pirkšanas ir neatņemama sastāvdaļa, jo tādā veidā var nomest cenu, vai atteikties no pirkuma vispār.
Treškārt, veselību var noteikt pēc mēles. Obligāti, pirms pirkšanas pavēliet vergiem parādīt mēles. Ja mēle ir bāla, sarkana, dzeltena vai vēl kādā aizdomīgā krāsā, labāk tādu vergu nepirkt.
Kādu vergu pirkt?
Bieži cilvēks nezin kādu vergu izvēlēties. Piedāvājums ir ļoti liels, bet kā neigrābties, un nopirkt pareizo.
Sākumā vajag izdomāt, kam vergs vajadzīgs, kādus darbus tam nāksies veikt, cik augsti jums ir vergu mītnes griezti?
Vispraktiskāk ir pirkt universālu. Izvēlēties vesalu, vidēja izmēra vergu, vecumā no 16 līdz 40 gadiem. Tāds vergs būs salīdzinoši lēts, viegli dresējams.