Audzšanas padomdevējs iesācējiem
Ievads
Pasaulē kaņepes audzēšana iekštelpās kļūst populārāka ar katru gadu. Iemesli tam ir dažādi. Protams, audzēt marihuānu ir tik pat nelikumīgi, kā to pirkt vai pārdot un lietot. Bet audzējot savā istabā nebūs jāskaras ar cilvēkiem, kuriem netici vai nepazīsti, kā bieži tas notiek pērkot marihuānu. Parasti pats labākais iemesls audzēt savu augu ir tas, ka sajutīsi prieku skatoties kā no paša izvēlētajām sēklām tas izaug liels un kupls, un kļūst par iemīļotāko mājas augu.
Katrs to var
Pat ja nekad neesi saskāries ar kāda auga audzēšanu, ir iespējama laba marihuānas raža sekojot šiem padomiem. Ja esi iepriekš audzējis un ir bijušas problēmas, iespējams, ka atradīsi to risinājumus. Pamatā ir 4 soļi audzējot kaņepi:
1. Sameklē sēklas. Ja tās tev vēl nav, tās var nopirkt dažādos interneta veikalos
2.Izdiedzē tās. Protams, var uzreiz sēklu likt augsnē, bet izdiedzējot to, būsi pārliecināts, ka tā tiešām kļūs par augu. Kā izdiedzēt sēklas? Saliec vairākas sēklas starp 6 mitriem (ne slapjiem) papīra dvieļiem. Dažas sēklas izdīgs 24 stundu laikā, bet dažām izdīgšana var ilgt pat nedēļu.
3. Iestādi asnus. Tiklīdz, sēklas čaula atveras un tā sāk dīgt, ieliec to mitrā augsnē, kā arī apber to minimāli.
4. Nodrošini augus ar gaismu. Dienas gaismas lampas ir labākās. Lampām vajadzētu būt 5cm attālumā no augsnes. 5cm attālumu vajadzētu arī ieturēt, kad augs jau ir izlīdis no zemes. Ja sekosi šiem soļiem, Tu izaudzēsi kaņepi. Lai nodrošinātu augstāko kvalitāti un lielāko ražu īsākā laika periodā jāņem vērā dažas lietas.
Augsne
Nākamais uzdevums pēc sēklu izvēles ir augsne. Lieto labāko augsni ko vari dabūt. Skopošanās, par zemi, neattaisnosies ilgtermiņā. Ja lietosi nesterilizētu augsni, pilnīgi noteikti tur būs parazīti. Labu un kvalitatīvu zemi var atrast jebkurā tuvākajā ziedu veikalā, pat dažos pārtikas veikalos. Zemei jāsastāv no šādām sastāvdaļām, lai dabūtu labākus rezultātus:
1. Augsnei vajadzētu sastāvēt mazliet no smiltī, kā arī no perlīta.
2. Ph līmenim augsnē vajadzētu būt no 6.5 līdz 7.5. Tas tāpēc, jo kaņepe neaug labi skābā augsnē. Augsts skābju līmenis zemē veicina vīrišķā auga izaugšanu, kas ir nevēlams fakts.
3. Vēlams, ka augsne sastāv arī no humuss, lai tā paturētu vajadzīgo mitrumu un uzturvielas.
Podi
Kad esi sagatavojis zemi, Tev būs vajadzīgs kāds pods. Pirms zemi liec podā, kārtīgi izmazgā to. Poda tilpums ir atkarīgs no kaņepes auguma. Tev vajadzētu ieplānot auga pārstādīšanu ne vairāk kā vienu reizi, jo šis process var sastresināt augu, kā rezultātā paies ilgs laiks, kamēr augs atgūsies vai vispār apstās augt uz kādu brīdi. Pirmajam podam nevajadzētu būt lielākam par 15 cm diametrā. Otrā poda tilpumam vajadzētu būt vismaz 12l. Kaņepei nepatīk, ka tās sakņu platība tiek ierobežota, tāpēc lieto pietiekami lielu un dziļu podu. Mazie augi ir gatavi pārstādīšanai divu nedēļu laikā, kopš tie izlīduši no zemes. Uzmani tos kārtīgi, un ne par ko neļauj saknēm būt ierobežotām, jo augs nekad vairs nejutīsies tik labi, jo kavēta sakņu augšana.
Mēslojums
Kaņepes augiem patīk daudz barībvielas, bet ja esi pārāk centīgs vari tām arī nodarīt pāri. Vairums tirdzniecībā pieejamo augšņu satur pietiekamu daudzumu vajadzīgās uzturvielas priekš auga pirmajām 3 nedēļām. Jāatceras, ka augs jāiepazīstina pakāpeniski ar mēslojuma koncentrātu. Sākumā lieto diezgan atšķaidītu dozu un pakāpeniski palielini to. Vairums mēslojumu augsnē rada PH līmeņa izmaiņas, parasti augsne kļūst skābāka, kā rezultātā auga lapas kļūs brūnākas un kavēs augšanas tempu. Kā arī, augam kļūstot vecākam, tā saknes paliek mazāk efektīvas lapu barošanā. Lai izvairītos no sāļu uzkrāšanos augsnē un lai nodrošinātu auga pilnvērtīgu barošanu, pēc pusotra mēneša vari sākt lapas apsmidzināt ar mēslojumu (atšķaidi mēslojumu siltā ūdenī) Esi uzmanīgs, nepārdozē augu!
Pirmo trīs mēnešu laikā apmēslo augu ik pēc dažām dienām. Samazini mēslošanas biežumu tad, kad lapu augšana palēninās. Nekad nemēslo augu pirms tā novākšanas, tas samazinās sveķu veidošanos. Daži vārdi par tārpu mēslojumu. Kā zināms, tad tārpi tiek speciāli audzēti priekš mēslojuma veidošanas. šī zeme ir ļoti bagāta ar uzturvielām. Kaņepi pat var audzēt tajā, bet tas nav īsti nepieciešams, kā arī, jo zeme ir samērā dārga. Bet ja vari atļauties, tad vari sajaukt to ar augsni, kas derēs kā ļoti labs mēslojums.
Gaisma
Tā kā par gaismu jau ir rakstīts šeit, tad neiespringšu šajā tēmā vairs. Bet pastāstīšu par šīm divām lietām:
Temperatūra un mitrums
Ideālā temperatūra gaismas periodā ir sākot no 20C līdz 26C un tumsas periodā temperatūrai vajadzētu kristies par 9 grādiem. Audzēšanas vietai vajadzētu būt samērā sausai. Auga lapām būs sveķu apvalks (tieši kas vajadzīgs) ja neļausi lapām izžūt. Pārāk mitrā vietā, augs veidos platas lapas, bet neražos tik daudz sveķus. Tev būs jāparūpējas, lai sausā istabā, kastē temperatūra nebūtu pārāk augsta. Tādā gadījumā augs nespēs pietiekami ātri uzņemt ūdeni caur saknēm un tā lapas sāks balēt.
Ventilācija
Pareiza ventilācija ir ļoti svarīga. Jo vairāk augi ir Tavā kastē, istabā, jo svarīgāka ventilācija. Augi elpo izmantojot savas lapas, tās arī atbrīvo augu no indēm. Ja nebūs pienācīga ventilācija, lapu poras piesārņosies un lapas kritīs nost. Ja ir brīva gaisa cirkulācija, indes no lapām izgaisīs un augs varēs veselīgi elpot tālāk.
Var izaudzēt veselīgus augus vāji ventilētā vietā, tie pat varētu būt lielāki un ražīgāki, ja bieži pavadīsi laiku, runāsies ar tiem. Tie augs labāk, jo izmantos CO2, ko Tu izelpo. Dažreiz ir grūti apgādāt augus ar svaigu gaisu, jo vieta kur audzē parasti ir noslēpta tālu prom, kādā tumšā stūrī. šajā gadījumā ventilators palīdzēs gaisam riņķot, kā arī tas stimulēs stumbra veselīgu augšanu. Bieži iekšā audzēto augu stumbri nekļūst stingri, jo tiem nav saskarsme ar vēju. Lielā mērā šī var arī būt priekšrocība, bet ļoti sarežģīta, jo tādā veidā augs patērē lielāku enerģiju lapu un sveķu ražošanai, ne kātam.
Laistīšana
Pati svarīgākā lieta laistot ir, lai visa augsne ir vienmērīgi mitra līdz poda apak?ai. Ja laistīsi mazākiem daudzumiem, kaut arī biežāk, visa augsne nebūs mitra un līdz ar to saknes sāks stiepties uz augšu, uz mitrāku vietu. Piemēram, 12l podu vajadzētu laistīt ar 3 litriem ūdens. Otra svarīgākā lieta ir ūdens caurlaidība: poda apakšā jābūt vairākiem caurumiem, kas izvadītu ūdeni, neļautu tam uzkrāties, savādāk auga saknes sāks pūt. Tāpēc augsnei arī jābūt ar perlītu. Lai uzzinātu, kad laistīt augu, ar pirkstu patausti zemi, ja tā vēl ir mitra tad pagaidi dienu vai divas. Atceries, ka zeme poda augšpusē vienmēr ir sausāka nekā poda apakšā. Laisti augus kārtīgi, kad tiem ir vajadzīgs ūdens, un nelaisti tos, kad tiem tas nav vajadzīgs.
Kukaiņi
Neļauj kukaiņiem tikt klāt vietai kur audzē augu. Ja reiz tie tiks klāt pie augiem, tad ar tiem nāksies cīnīties visa auga mūža garumā. Lai izvairītos no tiem, lieto sterilizētu augsni un tīrus podus. Neturi citus augus tuvumā kaņepei. Ja Tev ir mājdzīvnieki esi uzmanīgs, jo tie var pārnēsāt tos. Apskati augu katru dienu, skaties vai nav kādas inficēšanās pazīmes: caurumi lapās, plankumi uz lapām. Jo ātrāk sāksi cīņu pret kukaiņiem, jo ātrāk tiksi vaļā no tiem.
Atzarošana
Tā ne vienmēr ir vajadzīga. Citi to dara, jo tādā veidā ierosina otru kāta augšanu. Tā rezultātā it kā palielinās raža. Bet tajā pašā laikā augs tiek pakļauts lielam stresam un paiet ilgs atkopšanās laiks, kas paņem daudz auga enerģijas (ko tam vajadzētu izmantot, lai tas augtu).
No otras puses, ja augs ir pārāk garš salīdzinot ar savu vecumu, tad būtu nepieciešams apgriezt to. šajā gadījumā augs augs lēnāk vai pat pārstās, bet visu enerģiju veltīs sānu zaru augšanai. Ar žileti nogriez galotni vietā, kur veidojas jaunās lapiņas. Ja vēlies galotni vari ielikt ūdenī un gaidīt, kad izveidosies saknes, iestādi to mitrā augsnē un tā izaugs jauns augs. Ja gribēsi stādīt galotni, tad galotnes kāta galu nogriez vēlreiz, šoreiz diagonālā griezumā. Tas vajadzīgs, lai būtu lielāka saskarsme ar ūdeni un lai veidotos labāka sakņu sistēma.
Ražas novākšana un uzglabāšana
Tagad, kad esi izaudzējis savu kaņepi, laiks to pareizi novākt un uzglabāt tā lai dūms ir maigs un patīkams.
Pakar to ar kājām uz augšu uz 24 stundām. Tad ieliec katru augu papīra maisā (lai maiss paliek atvērts) uz trim vai četrām dienām vai kamēr lapas kļūst sausas. Noplēs visas lapas no kāta un ieliec tās stikla burkā, vāku aizverot ciet. Lapas saliec viegli, tā lai gaiss tiek visām klāt. Ja lapas būs pārāk mitras, kad ieliksi tās burkā, tās sāks pūt un līdz ar to iznīcinās visu Tavu ražu. Tāpēc pārbaudi burku katru dienu, ja sajūti asu smaržu, lapas izņem ārā no burkas un noliec tās uz avīzes žūt."
Marihuānas audzēšanas padomdevējs iesācējiem43
Kaņepes uzturvielu trūkumu tabula
Atrodi auga simptomus tabulā. Sarkanais JĀ nozīmē, ka ir problēmas ar konkrēto uzturvielu.
SLĀPEKLIS (N)
Bāli augi, sarkani kāti, lēna augšana. Ātra apakšējo lapu dzeltēšana. Pievieno jebkuru ķīmisko mēslojumu, kas satur N. Parasti augs atkopjas nedēļas laikā.
FOSFORS (P)
Lēna, nīkulīga auga augšana, sarkani kāti. Mazākas lapas ir tumši zaļas. Apakšējās lapas dzeltē un nokrīt. Pievieno ķīmisko mēslojumu, kas satur P. Esošās lapas neatkopsies, bet jaunie dzinumi augs normāli.
KĀLIJS (K)
Ietekmētie augi parasti ir paši garākie un paši enerģiskākie. Sāk parādīties nekrozes plankumi uz apakšējām lapām. Sarkani kāti. Lapas sāk bālēt vai dzeltēt. Pievieno ķīmisko mēslojumu, kas satur K.
KALCIJS (Ca)
Kalcija trūkums augsnē padara augsni par pārāk skābju saturošu augsni. Šis noved pie Mg vai Fe trūkuma vai ļoti lēnas augšanas. Augu apsmidzini ar: viena tējkarote dolomītu kaļķa uz 1l ūdens, tik ilgi, kamēr uzlabojas auga stāvoklis.
SĒRS (S)
Auga jaunās lapas sāk dzeltēt ciešot no S trūkuma. Sajauc tējkaroti rūgtā sāls ar 4l ūdens un laisti to kamēr auga stāvoklis uzlabojas.
MAGNIJS (Mg)
Apakšējās lapas dzeltē un var pat palikt baltas, bet lapu dzīslas paliek tumši zaļas. Lapas krīt nost un čokurojas uz augšu.
DZELZS (Fe)
Jaunaudžu lapas izbalē, bet lapu dzīslas paliek tumši zaļas. pH svārstības padara dzelzi nešķīstošu. Apsmidzini augu ar mēslojumu, kas satur Fe.
MANGĀNS (Mn)
Uz augšējām lapām sāk parādīties dzelteni plankumi. Mn trūkums izskaidrojams ar lielu Mg klātbūtni augsnē. Apsmidzini augu ar mēslojumu, kas satur Mn.
BORS (B)
Jaunās lapas paliek pelēkas vai mirst. Sajauc tējkaroti borskābes ar 4l ūdens un laisti to kamēr auga stāvoklis uzlabojas.
MOLIBDĒNS (Mb)
Dzeltē auga vidējās lapas. Apsmidzini augu ar mēslojumu, kas satur Mb.
CINKS (Zn)
Balti lapu gali. Tas atgadās in sārmainā augsnē. Lieto ķīmisko mēslojumu, kas satur Zn vai arī augsnē saliec cinkotās naglas.
PĀRMĒSLOŠANA
Lapu gali sāk dzeltēt. Izskalo augsni (3l ūdens uz 1l augsnes)